Občanským průkazům z roku 2005 končí platnost

25.9.

Občanským průkazům z roku 2005 končí platnost

 Letos končí desetileté období od poslední hromadné výměny občanských průkazů. Řadě Čechů tak končí jejich platnost. Zatímco v mnoha městech žadatelé čekají desítky minut na vyřízení svých žádostí, pardubický magistrát zatím zvládá svou agendu bez dlouhých čekacích dob. Ani počet podaných žádostí o osobní nebo cestovní doklady se zatím výrazně neliší od jiných let.


„V letních měsících se, až na výjimky, netvořily výraznější fronty a klienti většinou nečekali déle než několik minut. Hodně využívají rezervační systém magistrátu, čímž především sobě zaručí pevný termín odbavení. Domníváme se, že právě díky tomu nedocházelo k několikahodinovým frontám. I během dovolených bylo odbavování plynulé,“ řekl vedoucí odboru správních agend Petr Kramář. Při on-line rezervaci však musí klienti v současné době počítat s tím, že termíny jsou zhruba týden dopředu obsazeny, chtějí-li si vyřídit své záležitosti po 15 hodině, musí se objednat i několik týdnů předem. Agenda zabývající se vydáváním osobních dokladů je občanům k dispozici každý pracovní den od 8:00 hodin. V pondělí a ve středu má úřední hodiny do 17:00, v úterý a ve čtvrtek do 15:30 a v pátek do 14:30. V rozsahu úředních hodin pro veřejnost patří magistrát k nejvstřícnějším úřadům v ČR.


Úředníci ani s blížícím se koncem roku nezaznamenávají mimořádný zájem o výměnu občanských průkazů, kterým letos končí platnost. Přesto by si lidé měli zkontrolovat dobu platnosti svého průkazu včas. O výměnu musí žádat každý osobně a osobně si jej musí také vyzvednout. „Za těmi, kteří se kvůli dlouhodobě špatnému zdravotnímu stavu nemohou na úřad dostavit, zajedou naše pracovnice domů. Tato služba je ale velmi vytížená, proto je třeba o ni požádat ve větším časovém předstihu,“ upozornil Kramář.


Při podání žádosti občan vždy předkládá svůj stávající platný občanský průkaz, popř. dokumenty, na základě kterých žádá změnu, například oddací list, rozsudek o rozvodu a podobně. Lhůta pro vyhotovení dokladu je 30 dní.  Zda je nový průkaz připraven k vyzvednutí před touto lhůtou si žadatel sám může zjistit na webových stránkách města nebo telefonicky na oddělení občanských průkazů. Vždy však bude třeba, aby znal datum podání žádosti o nový doklad.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.1.

Tři králové zavítali podesáté na krajský úřad

S kasičkami opatřenými samolepkou charity vyrážejí do ulic skupinky dětí ze základních škol v doprovodu svých učitelů a rodičů.

Společnost celý článek
2.1.

Péči o nemocné se srážlivostí krve zkvalitní dar od nadačního fondu AQUAPURA

Obě pracoviště získala přístroj k měření INR a dvě balení testovacích proužků. „Dosud jsme tento přístroj měli jen na neurologickém oddělení, kde rychlý výsledek krevní srážlivosti u pacientů, kteří berou léky na ředění krve, je velmi důležitý pro jejich další léčbu.

Společnost celý článek
24.2.

Jezdecká škola v Kladrubech má novou kuchyň a demonstrační učebnu

Jsou to téměř na den dva roky, kdy hejtman Martin Netolický navštívil Střední školu chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem. Na základě této návštěvy se ve škole spustily velké a potřebné investiční akce. V loňském roce byla dokončena rekonstrukce kuchyně a jídelny za 13 milionů korun a úprava demonstrační učebny za téměř 3,5 milionu korun. V přípravě je rekonstrukce kotelny, domova mládeže a výstavba jízdárny se zázemím.

Společnost celý článek
17.8.

Postižené Slatiňany dostanou od kraje sto tisíc korun

Byly zde zaplaveny obytné domy, sklepy, garáže a zahrady, poškození neunikly ani místní komunikace.

Společnost celý článek
19.10.

Výstava kreseb Bohuslava Martinů v Poličce zahájena

Výstava představuje hudebního skladatele ze zcela jiného úhlu pohledu – jako autora rozverných a vtipných kreseb, pomocí kterých Martinů zachycoval veškeré dění kolem sebe.

Společnost celý článek
30.11.

Pardubičtí lidovci apelují: Přidejte zemědělcům!

"Rozvoj venkova nelze oddělit od funkčního zemědělství,“ uvažuje náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting