Obchvat Chrudimi byl opět "na stole"

8.2.

Obchvat Chrudimi byl opět

Obchvat Chrudimi byl opět

Ve středu 3. února 2010 odpoledne proběhla v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR další diskuse o toliko diskutovaném chrudimskému obchvatu. Jednání, které proběhlo na základě dohody vedení města Chrudim a zástupců občanského sdružení Chrudimští patrioti se zákonodárci zvolenými za okres Chrudim z pondělí 25. ledna tohoto roku se mimo jiné zúčastnil ministr dopravy Gustav Slamečka Dalšími diskutéry byli generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Alfréd Brunclík, starosta města Chrudim Jan Čechlovský, senátor Petr Pithart (KDU-ČSL) a celkem 9 poslanců zvolených v Pardubickém kraji (poslanci Jiří Čepelka, Ladislav Libý, Alena Páralová a Daniel Petruška zvolení za ODS, Ludmila Navrátilová, Miloslav Soušek, Miroslav Váňa a Ladislava Zelenková za ČSSD a Václav Snopek za KSČM). K iniciativě „za chrudimský obchvat“ se tak z poslanců z našeho regionu nepřipojil pouze poslanec Pavel Severa (dnes TOP 09, dříve KDU-ČSL). „Hlavním cílem jednání bylo přesvědčit pana ministra dopravy, aby finanční prostředky potřebné pro zahájení obchvatu byly do rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury získány ještě v tomto roce,“ uvedl poslanec Ladislav Libý, který jednání svolal. „Pan ministr Slamečka nám všem opakovaně slíbil, že v první rozpočtové změně bude navrhovat uvolnění prvních 20 milionů korun, které by byly využity k zahájení archeologického průzkumu a výkupu zbývající části pozemků pro obchvat Chrudimi,“ pokračoval Libý. Ze strany Ministerstva dopravy bylo opakovaně deklarováno, že stavba obchvatu v Chrudimi je chápána jako prioritní a v návrhu střednědobého výhledu Státního fondu dopravní infrastruktury pro roky 2011 a 2012 jsou na ni vyčleněny finanční prostředky. „Děkuji všem zákonodárcům z našeho kraje, kteří se jednání zúčastnili, že bez ohledu na stranickou příslušnost přišli deklarovat podporu stavbě obchvatu Chrudimě a opakovaně přislíbili spolupráci při dalším postupu. Doufám také, že slíbených prvních 20 milionů rozpočtovou změnou projde a první práce na obchvatu skutečně letos začnou,“ dodal starosta Chrudimi Jan Čechlovský.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.6.

Pardubický kraj chce ulehčit život handicapovaným lidem

Euroklíč je evropský projekt, který přes dvacet let pomáhá lidem se sníženou schopností pohybu.

Společnost celý článek
8.1.

Czech Point v také Hradci

Kontaktní místo Czech Point funguje od začátku roku také na královéhradeckém magistrátu.

Společnost celý článek
12.11.

Palác Pardubice oslaví sedmé narozeniny v hollywoodském stylu

Dokonalou iluzí filmového světa vás provede modelka a moderátorka Hana Mašlíková s moderátorem Snídaně s Novou Petrem Říbalem. A aby oslava byla opravdu dokonalá, čeká na vás také welcome drink, bary nebo třeba ochutnávky nejrůznějších dobrot.

Společnost celý článek
14.4.

Pomozte v pátrání po 24leté ženě

24letá Lenka Hüblová je 170 centimetrů vysoká, hubené postavy, má rovné hnědé vlasy a hnědé oči.

Společnost celý článek
28.3.

Do Litomyšle vlaky pojedou

Kromě domácí Litomyšle přijeli na jednání starostové obcí Hrušové, Cerekvice, Tržku a obce Řídký.

Společnost celý článek
8.10.

Derner kritizuje Kalouskův návrh

Derner kritizuje především fakt, že nově vzniklá strana TOP 09 má své movité sponzory, kteří nedávají peníze jen tak bezúčelně.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting