Obchvat Chrudimi byl opět "na stole"

8.2.

Obchvat Chrudimi byl opět

Obchvat Chrudimi byl opět

Ve středu 3. února 2010 odpoledne proběhla v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR další diskuse o toliko diskutovaném chrudimskému obchvatu. Jednání, které proběhlo na základě dohody vedení města Chrudim a zástupců občanského sdružení Chrudimští patrioti se zákonodárci zvolenými za okres Chrudim z pondělí 25. ledna tohoto roku se mimo jiné zúčastnil ministr dopravy Gustav Slamečka Dalšími diskutéry byli generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Alfréd Brunclík, starosta města Chrudim Jan Čechlovský, senátor Petr Pithart (KDU-ČSL) a celkem 9 poslanců zvolených v Pardubickém kraji (poslanci Jiří Čepelka, Ladislav Libý, Alena Páralová a Daniel Petruška zvolení za ODS, Ludmila Navrátilová, Miloslav Soušek, Miroslav Váňa a Ladislava Zelenková za ČSSD a Václav Snopek za KSČM). K iniciativě „za chrudimský obchvat“ se tak z poslanců z našeho regionu nepřipojil pouze poslanec Pavel Severa (dnes TOP 09, dříve KDU-ČSL). „Hlavním cílem jednání bylo přesvědčit pana ministra dopravy, aby finanční prostředky potřebné pro zahájení obchvatu byly do rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury získány ještě v tomto roce,“ uvedl poslanec Ladislav Libý, který jednání svolal. „Pan ministr Slamečka nám všem opakovaně slíbil, že v první rozpočtové změně bude navrhovat uvolnění prvních 20 milionů korun, které by byly využity k zahájení archeologického průzkumu a výkupu zbývající části pozemků pro obchvat Chrudimi,“ pokračoval Libý. Ze strany Ministerstva dopravy bylo opakovaně deklarováno, že stavba obchvatu v Chrudimi je chápána jako prioritní a v návrhu střednědobého výhledu Státního fondu dopravní infrastruktury pro roky 2011 a 2012 jsou na ni vyčleněny finanční prostředky. „Děkuji všem zákonodárcům z našeho kraje, kteří se jednání zúčastnili, že bez ohledu na stranickou příslušnost přišli deklarovat podporu stavbě obchvatu Chrudimě a opakovaně přislíbili spolupráci při dalším postupu. Doufám také, že slíbených prvních 20 milionů rozpočtovou změnou projde a první práce na obchvatu skutečně letos začnou,“ dodal starosta Chrudimi Jan Čechlovský.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.8.

Jevíčko při pouti otvíralo i část opraveného náměstí

Celou slavnost, která vyvrcholila příjezdem Přemysla Otakara II., umocnilo krásné počasí.

Společnost celý článek
30.1.

Pozor na Český telefonní seznam, s.r.o.!

Firma rozesílá faktury výrazně se podobající fakturám za telefonní služby společnosti Telefonica – O2.

Společnost celý článek
24.2.

Dětem už radon ve školce Brožíkova nehrozí

V současné době jsou vyhodnocovány výsledky radonu v mateřské škole Odborářů a měření probíhá v MŠ Korálek.

Společnost celý článek
30.9.

Lesníci otevřeli třetí oboru, s jeleny Sika

Stěhování zvířat nebylo jednoduché, nejdelší trasu absolvoval z Lán poslední přírůstek, tedy jelen sika Dybowského. „Přímo na místě byl jelen uspán veterinářem, pak naložen do bedny a převezen do našich lesů. Vše proběhlo velmi dobře. Ještě po vypuštění lehce dospával,“ popsal transport i vypuštění jelena nadlesní Tomáš Jankovský.

Společnost celý článek
4.7.

Město v loňském roce hospodařilo vyrovnaně

Příjmy města v loňském roce dosáhly výše 1,737 miliardy korun, výdaje pak činily 1,657 miliardy korun. Největší objem příjmů města tvořily daňové příjmy, které dosáhly částky 1,2 miliardy korun. Výdaje města směřovaly především do oblasti dopravy, a to ve výši 310 milionů korun, do oblasti bydlení ve výši 184 milionů korun a do oblasti školství ve výši 166 milionů korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting