Obec Bořice slavila 630 let

5.6.

Obec Bořice slavila 630 let

Obec Bořice slavila 630 let

Dvě výročí oslavila obec Bořice u Hrochova Týnce o uplynulém víkendu. Letos uplynulo už 630 let od jejího vzniku a celkem 121 let zde působí Sbor dobrovolných hasičů. Pogratulovat bořickým přijeli i náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek a radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil. Do průběhu oslav se náramně hodila i dobrá zpráva, kterou přivezl radní Kroutil: „Měl jsem příjemnou povinnost sdělit obyvatelům Bořic i návštěvníkům oslav, že v letošním roce byla obec Bořice oceněna v krajském kole soutěže Vesnice roku Oranžovou stuhou za příkladnou spolupráci obce a zemědělských subjektů.“ Celé oslavy začaly okrskovou hasičskou soutěží a prezentací hasičské techniky, včetně té historické. Ceny těm nejlepším a také zasloužilým hasičům předával také Roman Línek: „Je dobře, že si i v dnešní době dobrovolní hasiči v Bořicích tak dobře vedou, protože jsou potřeba nejen při mimořádných událostech, ale také na sebe berou i řadu povinností v organizování společenského života obce.“ Hasiči převzali zbrusu nový prapor Sboru dobrovolných hasičů a spolu s mažoretkami a dechovou hudbou se přesunuli s průvodem z návsi na hřiště. Tam už byl připraven program pro děti a dospělé až do večerních hodin.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.4.

Jak vypadala oslava Dne Země pod záštitou kraje?

Formou poznávacích soutěží i zážitkových miniaktivit si žáci prověřili nejen znalosti z environmentální výchovy.

Společnost celý článek
12.6.

NanoSKOP propojuje umění, vědu a technologie

Umělecká díla inspirované nanostrukturami a nanosystémy upozorňují na právě probíhající vědecké konference o nanotechnologiích.

Společnost celý článek
14.2.

Královéhradečtí krajští radní umějí šetřit

S omezením těchto výdajů počítá politická reprezentace Královéhradeckého kraje i v tomto roce.

Společnost celý článek
9.5.

Jaky nad východní frontou

„Do pozemních ukázek se zapojí několik desítek příznivci vojenské historie, kteří se v dobových uniformách a s patřičnou výzbrojí představí nejen v hlavní scéně z východní fronty, ale i v dalších ukázkách. Letos se opět zúčastní i členové zahraničních klubů, protože loňská premiérová účast přátel z Polska je nadchla natolik, že do Pardubic velice rádi opět přijedou. Součástí scény opět bude i oblíbené závěrečné defilé všech zúčastněných před diváky,“ přibližuje divácky oblíbené velkoprostorové scény Milan Vinš z organizačního štábu Aviatické pouti.

Společnost celý článek
1.2.

Topoly u arény musí ustoupit plynu

„Stromy jsou v těsné blízkosti plynovodu a při výkopových pracích bude zasaženo do jejich kořenového systému.

Společnost celý článek
13.2.

Nevypalujte meze

Jelikož se už velké mrazy nečekají, mohlo by leckoho napadnout, že by mohl začít s jarními pracemi

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting