Obec Bořice slavila 630 let

5.6.

Obec Bořice slavila 630 let

Obec Bořice slavila 630 let

Dvě výročí oslavila obec Bořice u Hrochova Týnce o uplynulém víkendu. Letos uplynulo už 630 let od jejího vzniku a celkem 121 let zde působí Sbor dobrovolných hasičů. Pogratulovat bořickým přijeli i náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek a radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil. Do průběhu oslav se náramně hodila i dobrá zpráva, kterou přivezl radní Kroutil: „Měl jsem příjemnou povinnost sdělit obyvatelům Bořic i návštěvníkům oslav, že v letošním roce byla obec Bořice oceněna v krajském kole soutěže Vesnice roku Oranžovou stuhou za příkladnou spolupráci obce a zemědělských subjektů.“ Celé oslavy začaly okrskovou hasičskou soutěží a prezentací hasičské techniky, včetně té historické. Ceny těm nejlepším a také zasloužilým hasičům předával také Roman Línek: „Je dobře, že si i v dnešní době dobrovolní hasiči v Bořicích tak dobře vedou, protože jsou potřeba nejen při mimořádných událostech, ale také na sebe berou i řadu povinností v organizování společenského života obce.“ Hasiči převzali zbrusu nový prapor Sboru dobrovolných hasičů a spolu s mažoretkami a dechovou hudbou se přesunuli s průvodem z návsi na hřiště. Tam už byl připraven program pro děti a dospělé až do večerních hodin.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.9.

Megalomanské stavby s nejistým výsledkem nesmí brzdit rozvoj měst a obcí, říká hejtman Netolický

Kanál Dunaj – Odra – Labe patří mezi nejsledovanější infrastrukturní stavby, avšak jeho realizace, pakliže vůbec, je stále velmi daleko. Možné varianty vedení kanálu však brzdí rozvoj měst a obcí v regionu. Z toho důvodu jednali hejtman Martin Netolický a krajská radní pro oblast regionálního rozvoje Hana Štěpánová se starostkou České Třebové Magdalénou Peterkovou.

Společnost celý článek
15.12.

Kraj připraví starosty na krizové situace

Rada se rovněž zabývala přípravou semináře pro starosty obcí s rozšířenou působností.

Společnost celý článek
10.10.

Případ Bělá nad Svitavou uzavřen

Obviněný cizinec je duševně nemocný, tudíž je vymáhání škody za likvidaci bezpředmětné.

Společnost celý článek
13.8.

Na agresivní klienty zabírá videotrénink

Zaměstnanci se po dobu 10 měsíců učili metodou videotréninku interakcí (VTI).

Společnost celý článek
12.8.

V Pardubicích pomáhá projekt Obědy pro děti

„V minulém školním roce financovala obecně prospěšná společnost Women for Women školní obědy 39 dětem z devíti pardubických základních škol, na příští školní rok zatím požádaly čtyři školy o podporu 14 dětí, ale vím o dalších, které žádosti připravují,“ řekl Jakub Rychtecký, náměstek primátora zodpovědný za školství i sociální politiku. „Tento projekt zajistí dětem ze sociálně slabých rodin v poledne teplé a kvalitní jídlo a je úžasný i tím, že chrání identitu dětí, kterým pomáhá. Klademe důraz na to, aby pomoc šla skutečně rodinám, kde je to potřeba, a ne tam, kde je to způsobeno jen nezodpovědností rodičů,“ dodal náměstek.

Společnost celý článek
14.2.

Pardubický kraj se opět prezentoval na veletrhu cestovního ruchu

S velkým zájmem ze strany návštěvníků se setkaly ukázky práce pana Zdenka Bukáčka, nositele tradice lidového řemesla.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting