Objekt kavárny v parku bude dočasně výstavním prostorem

12.10.

Objekt kavárny v parku bude dočasně výstavním prostorem

Objekt kavárny v Tyršových sadech bude zatím bez nájemce. Podnikateli, který městu v rámci vyvěšení záměru pronájmu nabídl nejvyšší nájemné, již vypršel čas k podpisu smlouvy na pronájem Galerie Café. Město tak bude muset hledat nového nájemce. Prostory by mohlo zatím využít například pro pořádání výstav.


„Je to pro město nepříjemná situace, otevření kavárny se o několik měsíců opozdí. Záměr jsme vyvěsili v předstihu, vybrali jsme vítěze, se kterým odbor majetku a investic jednal od léta o uzavření smlouvy. Náš návrh chtěl upravit, nicméně své požadavky nám nepostoupil, na opakované výzvy k podpisu nereagoval,“ řekla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková. 


Termín k podpisu smlouvy vypršel páteční půlnocí (3. října). Město nyní celé řízení zruší a vyvěsí nový záměr se stejnými podmínkami jako původní. „Hledání nového nájemce je proces na 3 až 4 měsíce, budoucí nájemce pak musí prostor zařídit vnitřním vybavením. Předpokládám, že otevření kavárny se tak posune až do jarních měsíců příštího roku,“ konstatovala náměstkyně. 


V objektu kavárny bylo vybudováno sociální zázemí, které má sloužit návštěvníkům parku. Jeho provoz chce radnice zajistit přesto, že kavárna zatím nemá nájemce. „Uvažujeme o tom, že po dobu, než si objekt převezme nově vybraný nájemce, by zde mohly být dočasné výstavní prostory města. Provoz sociálního zařízení by tak měl být zajištěn,“ dodala Dvořáčková. 


Kavárna při vstupu do Tyršových sadů byla postavena v rámci revitalizace podzámeckého parku. Na rozdíl od parku, na jehož obnovu přispívá Evropská unie, stavbu kavárny financovalo město.  Kavárna má napomoci oživení Tyršových sadů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.7.

Růžový palouček – místo opředené pověstmi, které stojí za návštěvu

Za dnešní podobu pietního území je nutné poděkovat především obci Újezdec a Spolku přátel Růžového paloučku.

Společnost celý článek
30.6.

Škody větší než Kyrill i Emma dohromady

Nejhůře postižené lesní správy jsou Nasavrky u Chrudimi a Ledeč nad Sázavou na Havlíčkobrodsku.

Společnost celý článek
22.4.

Pardubice omezí propagaci hazardu

Možnost vykázat ze svého vlastního území i videoterminály, kterými jsou vybaveny herny v celé republice, obcím umožnilo rozhodnutí Ústavního soudu z konce minulého týdne, které zrušilo možnost provozovat videoterminály povolené ministerstvem financí až do konce roku 2014. Obcím stačí, když vydají obecně závaznou vyhlášku zakazující provoz těchto zařízení na svém území nebo jeho části.

Společnost celý článek
24.9.

Kraj chystá elektrifikaci dělostřelecké tvrze Bouda

Obrovský pevnostní objekt tvrze Bouda s pěti bojovými sruby a podzemním systémem chodeb a sálů o celkové délce 1,5 kilometrů je dosud závislý na dodávce elektrické energie z dvojice stabilních dieselgenerátorů. „Jejich provoz je finančně velmi náročný. Elektrifikace by nám umožnila také rozšířit trasy jednotlivých expozic,“ uvádí Martin Ráboň, ředitel Společnosti přátel čs. opevnění.

Společnost celý článek
30.8.

Modernizace Teplého ulice finišuje

Pro tranzit je objízdná trasa obousměrně vedena ze směru od Přelouče přes mimoúrovňovou křižovatku Závodiště po silnici I/37 směr Chrudim a poté přes okružní křižovatku Dražkovice ulicemi Chrudimská a Jana Palacha zpět do města.

Společnost celý článek
5.6.

Obce a kraj podporují hospic

Pokud se nepodaří shromáždit potřebné prostředky, dokončená stavba bude zakonzervována.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting