Oblastní charita v Pardubicích slaví čtvrtstoletí

30.10.

Oblastní charita v Pardubicích slaví čtvrtstoletí

 Začátky pardubické charity v devadesátých letech minulého století byly neseny nadšením a obětavostí tehdejších zaměstnanců a dobrovolníků. Od doby, kdy sestry a pečovatelky po Pardubicích chodily pěšky, jezdily hromadnou dopravou či se střídaly o dvě jízdní kola zaparkovaná na pardubické faře, se mnohé změnilo.
Ze skromných začátků, kdy v Pardubicích existovala jedna služba ošetřovatelská a jedna sociální, vyrostla Oblastní
í charita Pardubice v jednoho z nejdůležitějších poskytovatelů sociálních a zdravotnických služeb na Pardubicku.
Dnes poskytují služby pro seniory, zdravotně postižené a nemocné, pro rodiny s dětmi, půjčují kompenzační pomůcky, mají dobrovolnické centrum, pomáhají v domácnostech potřebným, nabízejí sociální šatník i pomoc z potravinové banky. Významně se také rozrostla domácí hospicová péče, díky které mohou lidé, kterým to rodinné podmínky dovolí, umírat v klidu v domácím prostředí s veškerým ošetřovatelským komfortem.
Na slavnostním večeru k 25 letům Oblastní charity v Pardubicích poděkovala její ředitelka Marie Hubálková všem dobrým lidem, kteří se o rozvoj společného díla zasloužili. Mezi hosty byl i 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek: „Pardubická oblastní charita udělala obrovský kus práce a chtěl bych všem jejím zaměstnancům pogratulovat. Kdybychom dnes všechny služby, které poskytujete, škrtli, dost bychom se divili, co všechno by nám na Pardubicku chybělo z toho, co běžně považujeme za samozřejmé. Jste spojeni s těmi nejosobnějšími příběhy a osudy lidí v našem regionu, ať už jsou věřící nebo ne a pomáháte všude tam, kde je potřeba. Za to vám patří velké uznání,“ řekl na setkání s pracovníky charity Roman Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.10.

V Pardubicích se setkají religionisté z celého světa

Celkem se konference zúčastní přes 40 religionistů z řady zemí Evropy, ale také například z Turecka a Jordánska.

Společnost celý článek
15.2.

Společný dopis premiérovi a ministru dopravy

Nejvyšší představitelé samospráv a obou krajských měst se obrátili na premiéra a ministra dopravy

Společnost celý článek
16.12.

Hejtman předal Horské službě nové kamery

Stejně jako policie nebo hasiči potřebuje i Horská služba dokumentaci zásahů pro jejich zpětné hodnocení, nebo případně pro doložení správného postupu.

Společnost celý článek
17.6.

U Staročernska vznikne Starzone

Takzvaná Starzone vznikne v lokalitě Staročernska u Pardubic, kde bude přímo na staveništi symbolicky poklepán základní kámen.

Společnost celý článek
28.3.

Krajští silničáři budou připravovat všechny přivaděče na D35 v regionu

V létě 2017 podepsal Pardubický kraj s Ministerstvem dopravy memorandum o vzájemné spolupráci při přípravě a realizaci dálnice D35 v celé délce trasy po území Pardubického kraje a souvisejících investic na silniční síť. Toto memorandum garantuje kraji státní prostředky ve výši 2,7 miliardy korun.

Společnost celý článek
21.4.

Perníková popelnice putuje do devíti míst Pardubického kraje

K vítězství v soutěži bylo potřeba dosáhnout nejvyššího objemu celkové výtěžnosti tříděného odpadu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting