Oblíbený pořad Věřte, nevěřte v Pardubicích. Po svém ho pojme folklorní soubor Lipka

8.4.

  Oblíbený pořad Věřte, nevěřte v Pardubicích. Po svém ho pojme folklorní soubor LipkaV sobotu 16. dubna se od 19 hodin v Kulturním domě Hronovická v Pardubicích odehraje již 9. výroční koncert Folklorního souboru Lipka, tentokrát inspirovaný televizním pořadem Věřte, nevěřte.  Jako každý rok na něm pardubická Lipka představí nové písně a tance ve svém repertoáru a přivítá i atraktivního hosta, mladý folklorní soubor Búřka z Čejče, reprezentující region Kyjovska, Horňácka a Moravských Kopanic.

„Pořad nemusí být zajímavý pouze pro milovníky lidových písní. Jednotlivá čísla programu totiž proložíme videoukázkami z historie Folklorního souboru Lipka, jež popisují tajemné, absurdní či úsměvné příběhy. Bude na divácích, aby odhadli, která z historek byla pravdivá a která smyšlená, což se dozví na konci koncertu,“ říká vedoucí souboru Lipka Michal Doubek.

Ani tím ale kulturní večer nekončí.  Následovat bude volná zábava s lidovými muzikami obou souborů.

Folklorní soubor Lipka Pardubice si klade za cíl uchovávat a obnovovat lidové tradice a zvyky a současně prezentovat folklor tak, aby byl přístupný a poutavý pro široké publikum všeho věku. Výroční koncerty jsou proto každý rok propojeny originální a interaktivní dějovou linkou, čímž se pořad stává atraktivním i pro nefolklorní obecenstvo. V minulých ročnících tak v průběhu koncertu diváci již absolvovali např. Velkou pardubickou, vyšetřování zločinu, talentovou soutěž, oslavu Vánoc v dubnu nebo pravý staročeský jarmark s přehledem již zapomenutých řemesel. Soubor dále pořád&aacut e; tradiční lidové obchůzky (tříkrálová, velikonoční, mikulášská), účinkuje a spolupracuje na organizací akcí pro děti (pasování školáků, letní tábor pro děti z dětských folklorních souborů), vystupuje na akcích pořádaných městem Pardubice a dalšími obcemi Pardubického kraje a prezentuje místní regionu v dalších částech České republiky i v zahraničí.

Vstupenky na pořad Věřte, nevěřte budou k dostání před začátkem v místě koncertu, lze je také zarezervovat na stránkách www.fslipka.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.8.

Středeční večer v prázdninové Poličce bude patřit filmové tvorbě Vojtěcha Jasného

Na návštěvníky poté čeká tvůrcův známý filmový snímek Až přijde kocour, ve kterém mimo jiné hraje Jan Werich. „Práce s Janem Werichem byla největší školou humoru na světě. Nemohl jsem dostat větší trénink než s ním. Musel jsem požádat pana prezidenta Novotného, aby uvolnil Jana Wericha ze zákazu hraní, protože bychom lepšího herce nenašli.

Společnost celý článek
18.12.

Ježíškova petice prolomila desetitisícovou hranici

Petice za záchranu Ježíška si mezi českými lidmi získává nebývalou oblibu.

Společnost celý článek
23.5.

Divadlo 29: „Pardubické RESPEKTování“

„Pardubické RESPEKTování" bude předcházet otevření Respekt kavárny, v Čechách druhé v pořadí.

Společnost celý článek
7.12.

Songfest.cz uvítá v únoru rok Psa pestrým programem

Ve středu 14. února v Divadle Drak absolvuje svůj premiérový autorský koncert nevidomá klavíristka a zpěvačka Ráchel Skleničková v doprovodu s Annu Malinarikovou, která zahraje na housle. Festivalovým večerem provází zpěvačka, stejně jako o den později, ve čtvrtek 15. února, v Domě hudby v Plzni, kde na pódiu přivítá Hlas kontra Bas, unikátní projekt vynikající zpěvačky Ridiny Ahmedové a kontrabasisty Patra Tichého. Ve středu 21. února v Eurocentru v Jablonci nad Nisou vystoupí Alikvótní sbor Spektrum s Karlem Kekešim.

Společnost celý článek
11.1.

Už jen do konce ledna je možno žádat o granty na podporu sportu.

Pardubický kraj, stejně jako každý rok, vypsal i pro kalendářní rok 2007 granty na podporu sportu.

Společnost celý článek
23.9.

Expert z Univerzity Pardubice školí památkáře v Iráku

Na záchraně památek poničených válkou v iráckém Mosulu se podílí i Fakulta restaurování Univerzity Pardubice. Proděkan pro vědeckovýzkumnou činnost Karol Bayer v těchto dnech seznamuje své irácké kolegy s restaurátorskými a konzervačními postupy v rámci vzdělávacího programu, který organizuje Národní památkový ústav ČR.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting