Obyvatelé Nového Města nad prodloužením dálnice nejásají

16.12.

Obyvatelé Nového Města nad prodloužením dálnice nejásají

Obyvatelé Nového Města nad prodloužením dálnice nejásají

Přestože od dnešního dopoledne se dálnice D11 přiblížila o zhruba tři kilometry k Hradci Králové, lidé v Novém Městě na Hradecku důvod slavit nemají. Jejich městem budou stále projíždět veškeré kamiony na trase mezi Prahou a polskými hranicemi. Na poslední dálniční úsek od Chlumce nad Cidlinou směrem na východ nákladní doprava stále nesmí. „Skutečně nemáme co slavit a cítíme spíše hořkost. Dopravní situace v naší obci je katastrofální. Ulevit by nám mělo až dovedení dálnice do krajského města. Kolem silnice lidem sice vyměnili okna, množství nákladních aut, která znečisťují ovzduší, je však obrovské. Přecházet silnici je nebezpečné. Skrytým neduhem souvisejícím s dopravou je množství parkujících kamionů v našich ulicích: s tím souvisí větší nepořádek či odpadky v ulicích,“ popsal situaci novoměstský starosta Vladimír Kosina. Zatímco v Libišanech, kudy projížděla osobní auta od dálničního sjezdu do Hradce, očekávají velký úbytek provozu, v Novém Městě to na rychlou změnou k lepšímu nevidí. „Novému Městu se od projíždějících kamionů uleví až po dokončení dálnice až do Hradce Králové. V našem kraji je takových obcí více. Proto chceme tlačit na rychlé dovedení dálnice ke krajskému městu i na návrh nového zákona, který by pomohl výstavbu podobných staveb urychlit,“ řekl královéhradecký hejtman Lubomír Franc. Dostavbu dálnice do Hradce nyní brzdí majetkoprávní spor o pozemky před krajským městem. Královéhradecký kraj nyní připravuje návrh zákona, který by měl umožnit snadnější a rychlejší přípravu a výstavbu liniových staveb v České republice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.9.

Vodovodní a kanalizační přípojky jsou na třídě Míru vyměněny

Město žadatelům proplatí polovinu vynaložené částky. Vzhledem k tomu, že práce prováděly různé firmy, bude u každé žádosti posuzováno, zda je cena díla v místě a čase obvyklá. U předražených zakázek se tedy může stát, že bude dotace krácena.

Společnost celý článek
14.1.

Regiony a evropské dotace po roce 2013

Na zasedání Řídicího výboru regionů se hovořilo o spoluúčasti na financování projektů z regionálních operačních programů.

Společnost celý článek
16.4.

Jaká je budoucnost politiky soudržnosti EU

V pondělí 19. dubna v Pardubicích pohovoří Marie Kaufmann, expertka a hodnotitelka programů EU.

Společnost celý článek
13.3.

Za hejtmany přijedou ministři a ředitelé veřejnoprávních médií

S ministryní zdravotnictví Danielou Filipiovou bude Rada AKČR diskutovat o aktuálních tématech regionálního zdravotnictví.

Společnost celý článek
14.12.

Pardubický kraj a projekt videokonferencí

Do systému je zapojeno čtrnáct krajů, které se budou na úhradách provozu systému podílet stejnou částkou.

Společnost celý článek
24.8.

Humanitární gesto směřuje k Boumovým

Vždy se ale jednalo o projev humanitární, nikoliv o pravidlo, na které by bylo možno spoléhat.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting