Obyvatelé Nového Města nad prodloužením dálnice nejásají

16.12.

Obyvatelé Nového Města nad prodloužením dálnice nejásají

Obyvatelé Nového Města nad prodloužením dálnice nejásají

Přestože od dnešního dopoledne se dálnice D11 přiblížila o zhruba tři kilometry k Hradci Králové, lidé v Novém Městě na Hradecku důvod slavit nemají. Jejich městem budou stále projíždět veškeré kamiony na trase mezi Prahou a polskými hranicemi. Na poslední dálniční úsek od Chlumce nad Cidlinou směrem na východ nákladní doprava stále nesmí. „Skutečně nemáme co slavit a cítíme spíše hořkost. Dopravní situace v naší obci je katastrofální. Ulevit by nám mělo až dovedení dálnice do krajského města. Kolem silnice lidem sice vyměnili okna, množství nákladních aut, která znečisťují ovzduší, je však obrovské. Přecházet silnici je nebezpečné. Skrytým neduhem souvisejícím s dopravou je množství parkujících kamionů v našich ulicích: s tím souvisí větší nepořádek či odpadky v ulicích,“ popsal situaci novoměstský starosta Vladimír Kosina. Zatímco v Libišanech, kudy projížděla osobní auta od dálničního sjezdu do Hradce, očekávají velký úbytek provozu, v Novém Městě to na rychlou změnou k lepšímu nevidí. „Novému Městu se od projíždějících kamionů uleví až po dokončení dálnice až do Hradce Králové. V našem kraji je takových obcí více. Proto chceme tlačit na rychlé dovedení dálnice ke krajskému městu i na návrh nového zákona, který by pomohl výstavbu podobných staveb urychlit,“ řekl královéhradecký hejtman Lubomír Franc. Dostavbu dálnice do Hradce nyní brzdí majetkoprávní spor o pozemky před krajským městem. Královéhradecký kraj nyní připravuje návrh zákona, který by měl umožnit snadnější a rychlejší přípravu a výstavbu liniových staveb v České republice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.6.

Český reprezentant Michal Matějovský zvítězil i ve druhém závodě FIA ETTC na Slovakiaringu

Michal Matějovský má úspěšně za sebou druhý závodní podnik FIA ETCC. Jeho dějištěm byl Slovakiaring na Slovensku u města Dunajská Streda.

Společnost celý článek
10.4.

Dětská scéna = čtyři dny uměleckého přednesu

O postup do národního kola ve Svitavách bude usilovat celkem 73 recitátorů ve 4 věkových kategoriích. Výkony mladých recitátorů hodnotí vždy odborná porota složená z profesionálních moderátorů, herců či pedagogů.

Společnost celý článek
9.3.

Ministři Bárta a Besser přijedou do Ústí tento pátek

Chceme pánům ministrům osobně poděkovat, protože bez nich by byla rekonstrukce staré dámy velmi nejistá.

Společnost celý článek
19.1.

Za termínovou kolizi nemůže město, natož magistrát

Motocyklisté vzhledem k návaznosti v seriálu mezinárodních závodů nemají jiný termín k dispozici.

Společnost celý článek
7.9.

Památky se opět otevřou, poprvé i pardubické krematorium

Všechny objekty, s výjimkou Zelené brány, bude možno navštívit zdarma.

Společnost celý článek
30.10.

Oslavy 100. výročí založení Československé republiky

Město Horní Jelení zastoupené starostou Petrem Tupcem, Pardubický kraj zastoupený hejtmanem Martinem Netolickým a Východočeský klub celních veteránů zastoupený Bohumilem Brandejsem se společně rozhodli předat významným osobnostem upomínkové plakety JUDr. Emila Martince, hornojelenského rodáka, který by v brzké době dožil 150 let.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting