Obyvatelé Nového Města nad prodloužením dálnice nejásají

16.12.

Obyvatelé Nového Města nad prodloužením dálnice nejásají

Obyvatelé Nového Města nad prodloužením dálnice nejásají

Přestože od dnešního dopoledne se dálnice D11 přiblížila o zhruba tři kilometry k Hradci Králové, lidé v Novém Městě na Hradecku důvod slavit nemají. Jejich městem budou stále projíždět veškeré kamiony na trase mezi Prahou a polskými hranicemi. Na poslední dálniční úsek od Chlumce nad Cidlinou směrem na východ nákladní doprava stále nesmí. „Skutečně nemáme co slavit a cítíme spíše hořkost. Dopravní situace v naší obci je katastrofální. Ulevit by nám mělo až dovedení dálnice do krajského města. Kolem silnice lidem sice vyměnili okna, množství nákladních aut, která znečisťují ovzduší, je však obrovské. Přecházet silnici je nebezpečné. Skrytým neduhem souvisejícím s dopravou je množství parkujících kamionů v našich ulicích: s tím souvisí větší nepořádek či odpadky v ulicích,“ popsal situaci novoměstský starosta Vladimír Kosina. Zatímco v Libišanech, kudy projížděla osobní auta od dálničního sjezdu do Hradce, očekávají velký úbytek provozu, v Novém Městě to na rychlou změnou k lepšímu nevidí. „Novému Městu se od projíždějících kamionů uleví až po dokončení dálnice až do Hradce Králové. V našem kraji je takových obcí více. Proto chceme tlačit na rychlé dovedení dálnice ke krajskému městu i na návrh nového zákona, který by pomohl výstavbu podobných staveb urychlit,“ řekl královéhradecký hejtman Lubomír Franc. Dostavbu dálnice do Hradce nyní brzdí majetkoprávní spor o pozemky před krajským městem. Královéhradecký kraj nyní připravuje návrh zákona, který by měl umožnit snadnější a rychlejší přípravu a výstavbu liniových staveb v České republice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.10.

Do Cinestaru se chodí také na operu

Sérii přímých přenosů operních vystoupení zahájil Cinestar Pardubice v sobotu 24.října operou Aida od Giuseppe Verdiho.

Společnost celý článek
7.10.

Běh naděje v Pardubicích pod taktovkou univerzity

První start se koná na Pernštýnském náměstí přesně v 10 hodin dopoledne pro běžce.

Společnost celý článek
31.5.

Přívalový déšť poškodil morašickou ČOV

Oprava opěrné zdi a odklízení nánosů bahna z oxidačního příkopu odhaduje starostka na 300 tisíc korun.

Společnost celý článek
15.12.

Betlémy a betlémáře naleznete v Žamberku

Organizátoři akce letos záměrně zaměřili pozornost na jeden z nejstarších a nejkrásnějších vánočních zvyků - stavění jesliček.

Společnost celý článek
4.4.

Služby města Pardubic jsou držitelem Znaku kvality

Vysokou úroveň poskytovaných služeb dokládá i to, že jsou Služby v tomto oboru držiteli Znaku kvality v oboru pohřebnictví.

Společnost celý článek
26.4.

VII. celostátní studentská konference nelekářských oborů

Studentská vědecká konference je jedinečnou příležitostí pro studenty vyzkoušet si prezentaci výsledků své odborné přípravy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting