Obyvatelé Nového Města nad prodloužením dálnice nejásají

16.12.

Obyvatelé Nového Města nad prodloužením dálnice nejásají

Obyvatelé Nového Města nad prodloužením dálnice nejásají

Přestože od dnešního dopoledne se dálnice D11 přiblížila o zhruba tři kilometry k Hradci Králové, lidé v Novém Městě na Hradecku důvod slavit nemají. Jejich městem budou stále projíždět veškeré kamiony na trase mezi Prahou a polskými hranicemi. Na poslední dálniční úsek od Chlumce nad Cidlinou směrem na východ nákladní doprava stále nesmí. „Skutečně nemáme co slavit a cítíme spíše hořkost. Dopravní situace v naší obci je katastrofální. Ulevit by nám mělo až dovedení dálnice do krajského města. Kolem silnice lidem sice vyměnili okna, množství nákladních aut, která znečisťují ovzduší, je však obrovské. Přecházet silnici je nebezpečné. Skrytým neduhem souvisejícím s dopravou je množství parkujících kamionů v našich ulicích: s tím souvisí větší nepořádek či odpadky v ulicích,“ popsal situaci novoměstský starosta Vladimír Kosina. Zatímco v Libišanech, kudy projížděla osobní auta od dálničního sjezdu do Hradce, očekávají velký úbytek provozu, v Novém Městě to na rychlou změnou k lepšímu nevidí. „Novému Městu se od projíždějících kamionů uleví až po dokončení dálnice až do Hradce Králové. V našem kraji je takových obcí více. Proto chceme tlačit na rychlé dovedení dálnice ke krajskému městu i na návrh nového zákona, který by pomohl výstavbu podobných staveb urychlit,“ řekl královéhradecký hejtman Lubomír Franc. Dostavbu dálnice do Hradce nyní brzdí majetkoprávní spor o pozemky před krajským městem. Královéhradecký kraj nyní připravuje návrh zákona, který by měl umožnit snadnější a rychlejší přípravu a výstavbu liniových staveb v České republice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.5.

14. ročník Dětského RWE super dne přinese hvězdné hosty, netradiční zážitky a spoustu zábavy

Tradiční vystoupení oblíbeného dětského baviče Michala Nesvadby doplní autogramiáda s dětmi. Sportovní nadšenci přivítají možnost vyfotit se s hokejisty HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a fandové kreslených pohádek zase s velikým maskotem Snoopym. Všichni se mohou těšit na popleteného klauna Ferdu v jeho africkém dobrodružství, pohádky Divadýlka Mrak nebo komické kusy šermířského divadla Fortis.

Společnost celý článek
14.11.

Čekání na Ježíška si můžete letos zkrátit v Aquacentru

Pardubický plavecký areál prošel v letech 2010 až 2012 nákladnou rekonstrukcí, kdy z původní stavby zůstaly prakticky pouze obvodové zdi. Město do přestavby areálu, jehož součástí je vedle 50 m bazénu například i bazén s vodními atrakcemi, wellness, venkovní sluneční pláž a podobně, investovalo zhruba 544 miliónů korun.

Společnost celý článek
6.6.

Šperky z elektro součástek, plavky ze starých rybářských sítí nebo dům z recyklovaných stavebnin? Lidstvo se učí využívat druhotné suroviny

Recyklace, upcyklace, cirkulární ekonomika, druhotné suroviny – tato slova dnes po celém světě rezonují čím dál intenzivněji. Lidé, organizace i státy si čím dál víc uvědomují svoji odpovědnost vůči životnímu prostředí, které trpí nárůstem odpadů. I Světová banka ostatně ve své loňské zprávě o odpadech varovala, že nepřikročí-li lidstvo k rázným opatřením, bude do roku 2050 na světě o 70 procent více odpadu než nyní.

Společnost celý článek
28.2.

Radní debatovali ve Fabrice se starosty obcí ze dvou okresů

Vysvětlila, proč kraj ke konkurzům přistoupil. Diskuzi vzbudila reforma financování regionálního školství připravovaná MŠMT.

Společnost celý článek
24.10.

Dnes se sejdou zástupci univerzity a města

Projekty ovlivní nejen samotnou univerzitu a vzdělanost ve městě, ale také například možnosti inovačního podnikání.

Společnost celý článek
7.3.

Výbor regionů chce posílit propojení venkova a měst

Je nutné podpořit v budoucnosti evropskými penězi integrovaný přístup k řešení mnohostranných problémů venkovského rozvoje

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting