Obyvatelé Nového Města nad prodloužením dálnice nejásají

16.12.

Obyvatelé Nového Města nad prodloužením dálnice nejásají

Obyvatelé Nového Města nad prodloužením dálnice nejásají

Přestože od dnešního dopoledne se dálnice D11 přiblížila o zhruba tři kilometry k Hradci Králové, lidé v Novém Městě na Hradecku důvod slavit nemají. Jejich městem budou stále projíždět veškeré kamiony na trase mezi Prahou a polskými hranicemi. Na poslední dálniční úsek od Chlumce nad Cidlinou směrem na východ nákladní doprava stále nesmí. „Skutečně nemáme co slavit a cítíme spíše hořkost. Dopravní situace v naší obci je katastrofální. Ulevit by nám mělo až dovedení dálnice do krajského města. Kolem silnice lidem sice vyměnili okna, množství nákladních aut, která znečisťují ovzduší, je však obrovské. Přecházet silnici je nebezpečné. Skrytým neduhem souvisejícím s dopravou je množství parkujících kamionů v našich ulicích: s tím souvisí větší nepořádek či odpadky v ulicích,“ popsal situaci novoměstský starosta Vladimír Kosina. Zatímco v Libišanech, kudy projížděla osobní auta od dálničního sjezdu do Hradce, očekávají velký úbytek provozu, v Novém Městě to na rychlou změnou k lepšímu nevidí. „Novému Městu se od projíždějících kamionů uleví až po dokončení dálnice až do Hradce Králové. V našem kraji je takových obcí více. Proto chceme tlačit na rychlé dovedení dálnice ke krajskému městu i na návrh nového zákona, který by pomohl výstavbu podobných staveb urychlit,“ řekl královéhradecký hejtman Lubomír Franc. Dostavbu dálnice do Hradce nyní brzdí majetkoprávní spor o pozemky před krajským městem. Královéhradecký kraj nyní připravuje návrh zákona, který by měl umožnit snadnější a rychlejší přípravu a výstavbu liniových staveb v České republice.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.7.

Alkohol probudil agresivitu

Nejprve měl kompletně rozbít přední světlomety, to mu patrně nestačilo, tak ještě poškodil a zprohýbal levé a pravé dveře, navíc zdemoloval všechny čtyři blatníky, včetně přední kapoty a střechy vozidla. Dílo zkázy dokonal prohozením kanálové mříže čelním sklem.

Společnost celý článek
1.11.

Násilník dopaden během několika hodin

Nepříjemné okamžiky prožila během nedělního rána jistá šestadvacetiletá žena.

Společnost celý článek
16.12.

Kladrubská střední škola zavítala do Maďarska

Tato partnerská škola spolupracuje s místním hřebčínem, který je proslulý chovem koní plemene shagya – arab.

Společnost celý článek
25.5.

Kuchyně v domově pro seniory je znovu v provozu

Jídelna je nyní sice menší, kuchyně tak ale získala potřebný prostor pro navýšení kapacity jídel, bude schopna připravit až 1500 obědů a adekvátní počet porcí celodenní stravy.

Společnost celý článek
23.3.

Chrudim propojí vinařství s Muzeem barokních soch

Letošní turistickou sezónu v nedávno otevřeném Muzeu barokních soch zahájí netradiční akce.

Společnost celý článek
6.6.

Radní města a kraje se shodli. EBA si polepší o 12 milionů

Radní projednávali se zástupci představenstva společnosti EBA také Strategický plán společnosti pro roky 2013 – 2022. Diskutovalo se především o výstavbě nového terminálu na letišti, na kterém se radní rovněž shodli.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting