Oceňte práci dobrovolníků, neziskovek a firem

11.10.

Oceňte práci dobrovolníků, neziskovek a firem

Již po sedmé, budou v Pardubickém kraji za svou záslužnou práci společnosti vyznamenáni dobrovolníci, neziskové organizace a společensky odpovědné firmy. Aktuálně probíhají jejich nominace na ocenění, do kterých se může zapojit i široká veřejnost. Chcete ocenit prospěšnou a dobrovolnou práci, a víte, koho byste na ocenění navrhli? Neváhejte a do 30. října zasílejte svá doporučení prostřednictvím online formuláře na webu www.nevladky.cz. Slavnostní Galavečer oceňování proběhne 4. prosince 2017 v Atrium Palác Pardubice Kongresový sál. Galavečer pořádá Koalice nevládek Pardubicka, z. s. ve spolupráci s Pardubickým krajem, Europe Direct Pardubice a Rytmus Východní Čechy, o. p. s.

Záštitu nad akcí převzali tradičně Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor, který zároveň i pravidelně jmenuje komisi, která o ocenění rozhoduje a Miluše Horská, 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR. „Již sedmým rokem je možné nominovat dobrovolníky a organizace z Pardubického kraje, které  pomáhají nebo kterým byste touto nominací chtěli poděkovat za jejich práci. Každá nominace bude oceněna  děkovným listem,“ vyjádřil se o myšlence Galavečeru Pavel Šotola a zároveň dodává, „ocenění je rozděleno  do tří samostatných kategorií, a tak můžete nominovat  dobrovolníky, společensky odpovědné firmy a neziskové organizace za rok 2017.“

Smysl oceňování dobrovolníků, společensky odpovědných firem a neziskovek vidí i Miluše Horská. „V dnešní nelehké době ještě stále existují lidé, co nezištně konají dobro pro druhé. Jsem ráda, že na této akci můžeme alespoň symbolicky odměnit dobrovolníky, kteří pomáhají všude, kde je potřeba. Mají můj upřímný obdiv. Smekám před firmami, které si uvědomují potřebu zaměstnávat handicapované nebo poskytují finanční i hmotné dary neziskovým organizacím. Mám radost, že se nám oba světy daří úspěšně propojovat například při Burze filantropie. Bez neziskovek by řada prospěšných aktivit vůbec nevznikla. Vždyť mnoho z nich se výrazně podílí na rozvoji společenského života v regionu,“ říká Miluše Horská. 

V odborné komisi, která vybere oceněné ze zaslaných nominací, zasednou kromě radního Pavla Šotoly i zástupci Koalice nevládek Pardubicka, z. s., veřejné správy, neziskového a podnikatelského sektoru i z řad studentů. Využijte možnosti a poděkujte nominací všem, o kterých víte, že se aktivně společensky angažovali pro dobrou věc a pomáhali druhým. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.4.

Den pardubického kraje oživí Komenského námestí a Zámek

Po celý den se bude promítat v sále Jana Kašpara. Ke zhlédnutí budou medailonky oceněných osobností, různé zajímavosti z kraje, ale také hraný film Obchodníci, který se v loňském roce natáčel v Pardubickém kraji. V předsálí pak bude k vidění výstava velkoformátových fotografií s názvem Po stopách moderní architektury Pardubického kraje.

Společnost celý článek
26.6.

Den otevřených dveří

Zájemce upoutala praktická ukázka kriminalistické techniky a v neposlední řadě i protiúderový oděv s neprůstřelnou vestou a helmou vše používané policisty zařazených v pořádkové jednotce Krajského ředitelství policie Pardubického kraje.

Společnost celý článek
27.3.

Soutěž Pod modrou oblohou zná vítěze

Soutěž pokračuje až do 20. dubna, kdy se rozhodne o Ceně diváka.

Společnost celý článek
15.9.

Ve Stéblové zasáhly plameny stodolu

Hrozilo zřícení ohněm poničených konstrukcí. Hasiči museli rozebrat střešní konstrukci a dohasit všechna ohniska. Požár byl zcela zlikvidován třicet minut po půlnoci. Uvnitř byla nalezena jedna 10kg propan butanová lahev.

Společnost celý článek
5.6.

McDonald´s zve do zákulisí restaurací

McDonald´s rozšířil sortiment dezertů a nově v McCafé nabízí zákusky pro zákazníky s laktózovou intolerancí a bezlepkovou dietou.

Společnost celý článek
9.10.

Pardubičtí bruslaři se letos naposled vydají do ulic

Příznivce kolečkových bruslí čeká v tomto týdnu poslední společná jízda ulicemi Pardubic v roce 2007.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting