Oceňte práci dobrovolníků, neziskovek a firem

11.10.

Oceňte práci dobrovolníků, neziskovek a firem

Již po sedmé, budou v Pardubickém kraji za svou záslužnou práci společnosti vyznamenáni dobrovolníci, neziskové organizace a společensky odpovědné firmy. Aktuálně probíhají jejich nominace na ocenění, do kterých se může zapojit i široká veřejnost. Chcete ocenit prospěšnou a dobrovolnou práci, a víte, koho byste na ocenění navrhli? Neváhejte a do 30. října zasílejte svá doporučení prostřednictvím online formuláře na webu www.nevladky.cz. Slavnostní Galavečer oceňování proběhne 4. prosince 2017 v Atrium Palác Pardubice Kongresový sál. Galavečer pořádá Koalice nevládek Pardubicka, z. s. ve spolupráci s Pardubickým krajem, Europe Direct Pardubice a Rytmus Východní Čechy, o. p. s.

Záštitu nad akcí převzali tradičně Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor, který zároveň i pravidelně jmenuje komisi, která o ocenění rozhoduje a Miluše Horská, 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR. „Již sedmým rokem je možné nominovat dobrovolníky a organizace z Pardubického kraje, které  pomáhají nebo kterým byste touto nominací chtěli poděkovat za jejich práci. Každá nominace bude oceněna  děkovným listem,“ vyjádřil se o myšlence Galavečeru Pavel Šotola a zároveň dodává, „ocenění je rozděleno  do tří samostatných kategorií, a tak můžete nominovat  dobrovolníky, společensky odpovědné firmy a neziskové organizace za rok 2017.“

Smysl oceňování dobrovolníků, společensky odpovědných firem a neziskovek vidí i Miluše Horská. „V dnešní nelehké době ještě stále existují lidé, co nezištně konají dobro pro druhé. Jsem ráda, že na této akci můžeme alespoň symbolicky odměnit dobrovolníky, kteří pomáhají všude, kde je potřeba. Mají můj upřímný obdiv. Smekám před firmami, které si uvědomují potřebu zaměstnávat handicapované nebo poskytují finanční i hmotné dary neziskovým organizacím. Mám radost, že se nám oba světy daří úspěšně propojovat například při Burze filantropie. Bez neziskovek by řada prospěšných aktivit vůbec nevznikla. Vždyť mnoho z nich se výrazně podílí na rozvoji společenského života v regionu,“ říká Miluše Horská. 

V odborné komisi, která vybere oceněné ze zaslaných nominací, zasednou kromě radního Pavla Šotoly i zástupci Koalice nevládek Pardubicka, z. s., veřejné správy, neziskového a podnikatelského sektoru i z řad studentů. Využijte možnosti a poděkujte nominací všem, o kterých víte, že se aktivně společensky angažovali pro dobrou věc a pomáhali druhým. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.1.

Laxus obnovuje poskytování svých služeb v Pardubickém kraji

Občanské sdružení Laxus převezme od února poskytování drogových služeb v Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
14.4.

Pardubice budou v sobotu opět patřit maratóncům

Domů by se motorizovaní obyvatelé Višňovky a dalších lokalit měli bez větších potíží dostat po 15. hodině.

Společnost celý článek
27.7.

V Paláci Pardubice startuje Letní soutěž o skvělé ceny

Od 1. do 20. srpna 2017 můžete do soutěžní knížky sbírat body za nákupy v obchodním centru. Každých utracených 300 Kč pro vás znamená 1 bod. Při nasbírání 10 bodů získáváte dárkovou kartu na další nákupy v hodnotě 300 Kč. A můžete si vybrat i další skvělé dárky jako kávu, kosmetiku či nákupní tašku. Potřebný počet bodů je následující:

Společnost celý článek
14.9.

Údajný dealer je již ve vazbě

Tuto nebezpečnou drogu měl pak užívat jak pro vlastní potřebu, tak jí i dále nabízet k prodeji.

Společnost celý článek
5.1.

Prvním letošním Pardubákem je Tadeášek

Prvním miminkem, které se v letošním roce narodilo v pardubické nemocnici, je Tadeáš Červinka.

Společnost celý článek
19.3.

Cyklopaťák 2007

V sobotu 31. března odstartuje od radnice v Lázních Bohdanči již 7. ročník cyklotras „Cyklopaťák 2007“.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting