Oceňte práci dobrovolníků, neziskovek a firem

11.10.

Oceňte práci dobrovolníků, neziskovek a firem

Již po sedmé, budou v Pardubickém kraji za svou záslužnou práci společnosti vyznamenáni dobrovolníci, neziskové organizace a společensky odpovědné firmy. Aktuálně probíhají jejich nominace na ocenění, do kterých se může zapojit i široká veřejnost. Chcete ocenit prospěšnou a dobrovolnou práci, a víte, koho byste na ocenění navrhli? Neváhejte a do 30. října zasílejte svá doporučení prostřednictvím online formuláře na webu www.nevladky.cz. Slavnostní Galavečer oceňování proběhne 4. prosince 2017 v Atrium Palác Pardubice Kongresový sál. Galavečer pořádá Koalice nevládek Pardubicka, z. s. ve spolupráci s Pardubickým krajem, Europe Direct Pardubice a Rytmus Východní Čechy, o. p. s.

Záštitu nad akcí převzali tradičně Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor, který zároveň i pravidelně jmenuje komisi, která o ocenění rozhoduje a Miluše Horská, 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR. „Již sedmým rokem je možné nominovat dobrovolníky a organizace z Pardubického kraje, které  pomáhají nebo kterým byste touto nominací chtěli poděkovat za jejich práci. Každá nominace bude oceněna  děkovným listem,“ vyjádřil se o myšlence Galavečeru Pavel Šotola a zároveň dodává, „ocenění je rozděleno  do tří samostatných kategorií, a tak můžete nominovat  dobrovolníky, společensky odpovědné firmy a neziskové organizace za rok 2017.“

Smysl oceňování dobrovolníků, společensky odpovědných firem a neziskovek vidí i Miluše Horská. „V dnešní nelehké době ještě stále existují lidé, co nezištně konají dobro pro druhé. Jsem ráda, že na této akci můžeme alespoň symbolicky odměnit dobrovolníky, kteří pomáhají všude, kde je potřeba. Mají můj upřímný obdiv. Smekám před firmami, které si uvědomují potřebu zaměstnávat handicapované nebo poskytují finanční i hmotné dary neziskovým organizacím. Mám radost, že se nám oba světy daří úspěšně propojovat například při Burze filantropie. Bez neziskovek by řada prospěšných aktivit vůbec nevznikla. Vždyť mnoho z nich se výrazně podílí na rozvoji společenského života v regionu,“ říká Miluše Horská. 

V odborné komisi, která vybere oceněné ze zaslaných nominací, zasednou kromě radního Pavla Šotoly i zástupci Koalice nevládek Pardubicka, z. s., veřejné správy, neziskového a podnikatelského sektoru i z řad studentů. Využijte možnosti a poděkujte nominací všem, o kterých víte, že se aktivně společensky angažovali pro dobrou věc a pomáhali druhým. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.11.

Experti z Univerzity Pardubice testují desetitunový most z Belgie

Desetitunovou část reálného železničního mostu z Belgie zkoumají v těchto týdnech odborníci Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice. Ověřují, zda je možné zachovat a dál používat staré, mnohdy stoleté, ocelové mosty zpevněné novou metodou i při současných vysokých požadavcích na železniční dopravu. Unikátní testování je součástí spolupráce školy s partnerskou univerzitou v belgickém Ghentu.

Společnost celý článek
22.11.

Velvyslankyně uvítala záměr dosplavnění Labe

Paní velvyslankyně hovořila o připravovaných obchodních misích a o společných worshopech a seminářích.

Společnost celý článek
19.5.

Snoubení fantastického jídla s jedinečnými víny? Ano! Na gurmánském Bosch Fresh festivalu.

O chuťové pohárky návštěvníků se v kategorii Vinařství postará na všech festivalech 10 zástupců rozličných vinařství, které nabídnou k degustaci nepřeberné množství vín. Hlavním vinařstvím se, pro letošní ročník, nově stalo Vinařství Piálek & Jäger z Jižní Moravy. A že se jedná o partnera více než povolaného, dokazuje i fakt, že zásobuje ty nejoceňovanější české restaurace, jako michelinský Alcron nebo La Degustation Boheme, ale také například Grand Cru, Terasa u Zlaté Studně, Café Savoy, Restaurant Eska a mnoho dalších.

Společnost celý článek
22.1.

Podnikatel roku 2006 v Pardubickém kraji

Rada Pardubického kraje převzala záštitu nad akcí Podnikatel roku 2006, kterou pořádá společnost Ernst&Young.

Společnost celý článek
28.1.

Městské lesy sužuje lýkožrout a sucho

Hospodaření v lesích města Pardubic v loňském roce ovlivnilo přemnožení lýkožrouta smrkového a velké sucho. Namísto úmyslné mýtní těžby tak lesníci likvidovali stromy napadené kůrovcem a ty, které nedokázaly odolat dlouhodobému suchu. Zároveň během roku 2018 v městských lesích vysázeli téměř 23 tisíc nových sazenic. Druhy stromů jsou voleny tak, aby vyhovovaly půdnímu typu i konkrétnímu stanovišti.

Společnost celý článek
18.11.

Policistům se vyhýbá už více než 3 roky

Hledaný mladík se jmenuje Petr Kostelecký, narodil se 16. listopadu 1987 a trvalý pobyt má hlášen v okrese Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting