Ochotníci z Brněnce opravdu uspěli

22.10.

Ochotníci z Brněnce opravdu uspěli

Obrovský úspěch zaznamenal o minulém víkendu divadelní soubor Eduarda Vojana z Brněnce na Svitavsku. Po vítězství v krajském kole, které již pátým rokem pořádal s podporou Pardubického kraje na své domovské scéně, se zúčastnil národní přehlídky vesnických amatérských souborů Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. Již při své poslední účasti v roce 2004 zde sklízel vavříny. Letos soubor do Vysokého přijel s klasickým repertoárem – hrou bratří Mrštíků Maryša. Kromě trofeje nejvyšší, kterou je ocenění za nejlepší inscenaci, obdrželi Brněnečtí také doporučení poroty k účasti na největším divadelním svátku českých ochotníků, kterým bude Jiráskův Hronov 2009. Členové souboru posbírali rovněž řadu individuálních ocenění za herecké výkony, a to celkem tři čestná znání a dvě individuální ceny. Pardubický kraj však ve Vysokém nezastupovali pouze ochotníci z Brněnce, ale ještě další dva soubory. A ani ty se v konkurenci tuctu inscenací neztratily. Herecké výkony členů souboru Doveda Sloupnice byly oceněny jednou cenou a třemi čestnými uznáními, jedno čestné uznání si za individuální herecký výkon odvezl také divadelní soubor Tyl Králíky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.6.

Média a veřejné mínění v Evropě

Posluchači Fakulty reagují na toto výročí ukázkou své tvorby prezentovanou výstavou plakátů.

Společnost celý článek
24.1.

Muzeum v přírodě Vysočina i po změně zřizovatele zajistí pro kraj tradiční lidovou kulturu

„Pardubický kraj si jako jediný v republice nechává už od roku 2003 zajišťovat oblast tradiční lidové kultury namísto svých příspěvkových organizacích v kultuře odborníky, kteří se této oblasti dlouhodobě a systematicky věnují ve skanzenu Veselý Kopec a v Betlému Hlinsko. Proto nás nyní zajímá, jakým způsobem po těchto změnách budeme ve spolupráci pokračovat,“ konstatuje Línek.

Společnost celý článek
6.3.

Krokodýlí maso, žáby či cvrčci? BOSCH FRESH FESTIVAL nabídne nevšední lahůdky ve čtyřech městech

Možnost ochutnat skvělou gastronomii si opět nenechají ujít desetitisíce lidí z celé republiky. Města Plzeň, Pardubice, Praha a Brno se během víkendů stanou místem vysoké kulinařiny z různých koutů světa. Největší gurmánský festival má letos několik novinek. Kromě hlavního pódia s bohatým programem, kde vystoupí kuchařská esa jako Zdeněk Pohlreich, Roman Vaněk, Marcel Ihnačák nebo Oldřich Sahajdák, se mohou návštěvníci těšit i na workshop stage nebo nově na pódium, které bude věnováno pražení kávy.

Společnost celý článek
24.5.

Stálice Aviatické pouti

Program Aviatické pouti, jejíž již devětadvacátý ročník se koná 1. a 2.června na pardubickém letišti, vždy přináší nějaké novinky.

Společnost celý článek
8.2.

Chodník slávy sportovních legend

Jeho konstrukce se bude skládat z tubusu, na němž budou každoročně uvedena jména všech oceněných v anketě Nejúspěšnější sportovci Pardubicka za předchozí rok, a z podstavce, na kterém budou instalována LED světla pro noční nasvícení panelu.

Společnost celý článek
23.6.

Služby města Pardubic vytvoří “dceřinku“

Služby města Pardubic (SmP) má souhlas zastupitelstva k založení dceřiné společnosti, specializované na nakládání s odpady.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting