Ochotníci z Brněnce opravdu uspěli

22.10.

Ochotníci z Brněnce opravdu uspěli

Obrovský úspěch zaznamenal o minulém víkendu divadelní soubor Eduarda Vojana z Brněnce na Svitavsku. Po vítězství v krajském kole, které již pátým rokem pořádal s podporou Pardubického kraje na své domovské scéně, se zúčastnil národní přehlídky vesnických amatérských souborů Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou. Již při své poslední účasti v roce 2004 zde sklízel vavříny. Letos soubor do Vysokého přijel s klasickým repertoárem – hrou bratří Mrštíků Maryša. Kromě trofeje nejvyšší, kterou je ocenění za nejlepší inscenaci, obdrželi Brněnečtí také doporučení poroty k účasti na největším divadelním svátku českých ochotníků, kterým bude Jiráskův Hronov 2009. Členové souboru posbírali rovněž řadu individuálních ocenění za herecké výkony, a to celkem tři čestná znání a dvě individuální ceny. Pardubický kraj však ve Vysokém nezastupovali pouze ochotníci z Brněnce, ale ještě další dva soubory. A ani ty se v konkurenci tuctu inscenací neztratily. Herecké výkony členů souboru Doveda Sloupnice byly oceněny jednou cenou a třemi čestnými uznáními, jedno čestné uznání si za individuální herecký výkon odvezl také divadelní soubor Tyl Králíky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.7.

Hasiči cvičně vyprošťovali vozidlo visící z mostu

Vyproštění osoby z havarovaného vozidla, které zůstalo viset z mostu.

Společnost celý článek
13.3.

Urvi to! v Pardubicích

Diváky čeká trpká komedie o moci peněz a společenského postavení, které dokážou zastínit to, oč jde v životě doopravdy.

Společnost celý článek
12.6.

Recyklojízda připomene důležitost recyklace baterií, v Pardubickém kraji bude mít zastávky v Lanškrouně a Ústí nad Orlicí

Ve pátek 14. června má Recyklojízda nejdříve ráno od 8:30 do 9:00 zastávku na nám. J. M. Marků v Lanškrouně a pak pokračuje do Ústí nad Orlicí, kde bude k vidění na Mírovém náměstí od 10:30 do 11:00 hodin. Další trasa týmu už vede do Rychnova nad Kněžnou v Královéhradeckém kraji.

Společnost celý článek
13.4.

Soutěž obcí ve sběru papíru a dalšího odpadu

Pardubický kraj ve spolupráci s akciovou společností EKO-KOM. vyhlašuje I. ročník soutěže obcí ve sběru odpadu.

Společnost celý článek
26.8.

V Luži našli způsob jak řešit problémy se sociálně slabými

Podle starosty Zemana tak není potřeba tolik stavebních firem, protože práci zastanou tito místní.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting