Od pondělí se začnou čistit cesty ve Svítkovském lese

13.11.

Od pondělí se začnou čistit cesty ve Svítkovském lese

Od pondělí 16. listopadu odstartuje čištění cest ve Svítkovském lese. Radnice se rozhodla upravit zelenou plochu z městského rozpočtu poté, co neuspěla se svým projektem na obnovu tohoto prostoru u Nadace Proměny. Lidé, kteří do lesa rádi chodí nebo jej třeba využívají jako zkratku k cestě do centra města, se tak dočkají většího komfortu.

Svítkovský les
„Svítkovský les, jehož je město majitelem, si úpravu bez debat zaslouží. Pracovníci městských služeb ho budou čistit v rozsahu 5 metrů na každou stranu od krajů cest tak, aby byl průchod tímto lesem pro občany příjemný a především bezpečný. Celkově se jedná o rozlohu přibližně dvou hektarů,“ sdělila náměstkyně primátora zodpovědná za správu majetku města Helena Dvořáčková. Dodala, že radnice původně plánovala mnohem rozsáhlejší revitalizaci, a to v rámci Grantové výzvy „Parky“ podporující obnovu veřejných městských prostranství v České republice. „Náš projekt bohužel mezi přihlášenými projekty neuspěl a na vypsaný grant ve výši 25 milionů korun tak nedosáhneme,“ vysvětlila náměstkyně Helena Dvořáčková.

„Během čištění, které je naplánováno především u oplocení nedaleké chemičky, dojde vedle prořezu podrostu i ke sběru popadaných větví. Vyřezat necháme také neperspektivní a nevyhovující dřeviny. Podél cestiček se pak vytvoří kupičky klestu, které budou svezeny do konce roku vyvážečkou na jednu hromadu v lese,“ upřesnil rozsah prací ve Svítkovském lese náměstek primátora zodpovědný za životní prostředí Jiří Rozinek s tím, že na konci zimy, kdy budou dokončeny obdobné práce i v jiných lesních porostech, se nahromaděný materiál seštěpkuje a odveze.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.5.

Pardubický kraj se představí ve Francii

Nejen francouzské veřejnosti se budou v sídelním městě regionu Orléans prezentovat evropské partnerské regiony Regionu Centre.

Společnost celý článek
24.2.

Chléb - vše začíná u zrníčka. Výrobu tradičního pokrmu přibližuje výstava v Poličce

Jak praví staré české přísloví „Chytrá hlava pamatuje na klobouk, ale moudrá hlava pamatuje na chleba“. Tento pokrm často tvoří jednu z prvních položek na našich nákupních seznamech a možná i proto nám dnes připadá naprosto obyčejný. Ale jak dlouhou cestu musí urazit, než se dostane na náš stůl?

Společnost celý článek
21.4.

Hejtmani apelují na ministra Bursíka a vládu

Hrozí, že po roce 2010 dojde k dramatickému zvýšení ceny vodného a stočného pro více než tři miliony obyvatel.

Společnost celý článek
9.10.

Nominujte osobnosti na ocenění kraje

„Před rokem jsme se rozhodli zavést v kraji novou tradici a vyhlásit tyto ceny pro výjimečné osobnosti a obětavé zachránce. Jejich grafickým symbolem se na medailích i skleněných plastikách stalo písmeno D jako symbol slova Děkujme,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
10.3.

Den D 2010: hlasovat můžete až do neděle

Letošní ročník galavečera Den D 2010 se uskuteční v neděli 14. března od 16 hodin ve Východočeském divadle v Pardubicích.

Společnost celý článek
2.7.

Finalisté soutěže Vesnice roku 2014 jsou kompletní

Letní měsíce budou pro finalisty nejen plné příprav na celostátní hodnocení, ale také na krajské slavnosti, kam jsou zváni zástupci vyhlašovatelů a spoluvyhlašovatelů soutěže, ale také ostatní soutěžící obce, které si zde převezmou svá ocenění.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting