Od pondělí se začnou čistit cesty ve Svítkovském lese

13.11.

Od pondělí se začnou čistit cesty ve Svítkovském lese

Od pondělí 16. listopadu odstartuje čištění cest ve Svítkovském lese. Radnice se rozhodla upravit zelenou plochu z městského rozpočtu poté, co neuspěla se svým projektem na obnovu tohoto prostoru u Nadace Proměny. Lidé, kteří do lesa rádi chodí nebo jej třeba využívají jako zkratku k cestě do centra města, se tak dočkají většího komfortu.

Svítkovský les
„Svítkovský les, jehož je město majitelem, si úpravu bez debat zaslouží. Pracovníci městských služeb ho budou čistit v rozsahu 5 metrů na každou stranu od krajů cest tak, aby byl průchod tímto lesem pro občany příjemný a především bezpečný. Celkově se jedná o rozlohu přibližně dvou hektarů,“ sdělila náměstkyně primátora zodpovědná za správu majetku města Helena Dvořáčková. Dodala, že radnice původně plánovala mnohem rozsáhlejší revitalizaci, a to v rámci Grantové výzvy „Parky“ podporující obnovu veřejných městských prostranství v České republice. „Náš projekt bohužel mezi přihlášenými projekty neuspěl a na vypsaný grant ve výši 25 milionů korun tak nedosáhneme,“ vysvětlila náměstkyně Helena Dvořáčková.

„Během čištění, které je naplánováno především u oplocení nedaleké chemičky, dojde vedle prořezu podrostu i ke sběru popadaných větví. Vyřezat necháme také neperspektivní a nevyhovující dřeviny. Podél cestiček se pak vytvoří kupičky klestu, které budou svezeny do konce roku vyvážečkou na jednu hromadu v lese,“ upřesnil rozsah prací ve Svítkovském lese náměstek primátora zodpovědný za životní prostředí Jiří Rozinek s tím, že na konci zimy, kdy budou dokončeny obdobné práce i v jiných lesních porostech, se nahromaděný materiál seštěpkuje a odveze.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.3.

Petici podepsalo téměř 17 tisíc lidí

Sdružení za záchranu budovy podpořilo rovněž mnoho významných osobností.

Společnost celý článek
10.3.

Den D 2010: hlasovat můžete až do neděle

Letošní ročník galavečera Den D 2010 se uskuteční v neděli 14. března od 16 hodin ve Východočeském divadle v Pardubicích.

Společnost celý článek
26.10.

Hvězdárna připravila dvě velmi zajímavé akce

Pro méně či více zručné je přichystáno například dlabání dýní, tvorba strašidelných kostýmů.

Společnost celý článek
24.8.

Skvost Kolína: Nový židovský hřbitov

Významnou součástí hřbitova je první památník obětí holocaustu, který vznikl ihned po druhé světové válce.

Společnost celý článek
28.8.

Připomeňte dětem pravidla bezpečného přecházení silnice.

Na některých stanovištích budou také kromě kolegů z dopravní a pořádkové policie i tiskoví mluvčí a krajský koordinátor BESIP pro Pardubický kraj. Přidají se k nám také zástupci Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra. Společně se zaměříme hlavně na malé školáky a jejich znalosti z pravidel bezpečného přecházení. Pro vzorné děti máme připravené malé dárky např. zápisníky nebo reflexní prvky.

Společnost celý článek
28.6.

Globus: Tajemství točených zmrzlin podle vlastních receptur

Zmrzlina se může dělat řemeslně i dnes. Globus začal ve svých hypermarketech vyrábět a prodávat vlastní točenou zmrzlinu klasických i netradičních příchutí. Zmrzliny se vyrábí podle zásad Poctivé výroby Globus a jsou z originálních receptur, z ovocZmrzlina se může dělat řemeslně i dnes. Globus začal ve svých hypermarketech vyrábět a prodávat vlastní točenou zmrzlinu klasických i netradičních příchutí. Zmrzliny se vyrábí podle zásad Poctivé výroby Globus a jsou z originálních receptur, z ovoce, plnotučného mléka a bez umělých přísad.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting