Oddělený sběr bioodpadu v letošním roce

7.2.

Oddělený sběr bioodpadu v letošním roce

Magistrát města ve spolupráci se Službami města Pardubic zabezpečuje již osmým rokem projekt odděleného sběru bioodpadu ze zástavby rodinných domů. Cílem projektu je umožnit občanům odkládat zelený odpad (tráva, listí, ovoce, zelenina apod.) odděleně od komunálního odpadu a tím zamezit ukládání tohoto odpadu na skládky. Odpad, který je ukládán do zapůjčených nádob (compostainerů) a následně odvážen na kompostárnu v Dražkovicích, je zpracováván na kvalitní kompost.


Svoz a vyprazdňování zapůjčeného compostaineru bude ve všech lokalitách uskutečňován dle pravidelného harmonogramu:


duben                            2x měsíčně, poslední dva pátky v měsíci
květen – listopad            1x týdně, pátek
prosinec – březen           1x měsíčně, poslední pátek v měsíci


„Jedná se o nadstandardní službu pro občany, proto ji nelze zahrnout do platby místního poplatku za svoz komunálního odpadu,“ vysvětluje vedoucí odboru životního prostředí Miroslav Míča. V roce 2014 budou proto všichni účastníci projektu přispívat částkou 300,- Kč na nádobu a rok, zbývající část nákladů hradí pardubický magistrát, důvodem je význam této činnosti vůči životnímu prostředí. Poplatek za službu odděleného sběru bioodpadu na rok 2014 je splatný do konce dubna.


Každý účastník dostane při registraci do projektu jedinečný variabilní symbol (=přidělená nádoba). Účastníci registrovaní v předchozích letech v těchto dnech dostávají složenky, na základě kterých mohou provádět úhradu poplatku. Stejně tak je to možné úhradu provést i bez složenky na centrální pokladně magistrátu na náměstí Republiky, na příslušném úřadu městského obvodu nebo bezhotovostním převodem na účet města č. 19-0000326561/0100. Při všech těchto platbách je nutné uvádět variabilní symbol.


„Noví účastníci projektu, kteří se přihlásí v období od prosince 2013 do poloviny března 2014, obdrží složenku s jedinečným variabilním symbolem při předání nádoby svozovou firmou v první polovině dubna. Pro občany zapojené do projektu sběru bioodpadů i pro rok 2014 platí nabídka na bezplatný odběr 50 kg kvalitního kompostu na kompostárně v Dražkovicích,“ dodává Míča.


Pokud vás naše služba oslovila, bydlíte v rodinném domě a nejste dosud do odděleného sběru bioodpadu přihlášeni, využijte pro podrobnější informace odkaz na webu města Pardubic www.pardubice.eu/bioodpad. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.1.

ZOO Dvůr Králové nezvýší ceny za ubytování

V lednu a únoru je v rámci mimořádné nabídky sleva dalších třicet procent.

Společnost celý článek
16.10.

Světový den chleba 16. 10. v ČR: Pekařských rukou ubývá

Spotřeba chleba je u nás stále stejná – 40 kilogramů na obyvatele ročně.

Společnost celý článek
30.1.

Policisté besedovali s dětmi z Opatovic

Téměř všechny děti z jejich vyprávění už údajně řídily osobní automobil, rodiče jezdí rychle a telefonují při řízení, někdo se chlubil, že držel v ruce zbraň apod.

Společnost celý článek
10.6.

Popáté v řadě je Foxconn Zaměstnavatelem roku Pardubického kraje

Popáté za sebou obhájila společnost Foxconn první místo v Pardubickém kraji v soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku. Potvrzuje tak, že je nejen velkou firmou přispívající k prosperitě regionu, ale také férovým partnerem investujícím do rozvoje svých zaměstnanců a do společenské odpovědnosti obecně.

Společnost celý článek
22.6.

Královéhradecký kraj skončil opět se schodkem

Celkový schodek krajského hospodaření za minulá období činí více než jednu miliardu korun.

Společnost celý článek
22.9.

Svitavy uplatňují novou strategii v cestovním ruchu

Město připravuje dva projekty – přestavba koupaliště na odpočinkové welness centrum a stadionu na sportovní park.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting