Odevzdávejte nebezpečný odpad, vyzývá nová soutěž Služeb

9.5.

Odevzdávejte nebezpečný odpad, vyzývá nová soutěž Služeb

Motivací pro zvýšení povědomí o odděleném sběru nebezpečných odpadů a zároveň příležitostí vyhrát je soutěž, kterou připravila akciová společnost SmP - Odpady.

Začíná 15. května a potrvá přesně dva měsíce. Deset výherců, kteří budou vylosováni v druhé polovině července, se mohou těšit na tablety, mobilní telefony či meteostanice. "Smyslem soutěže je přivést veřejnost na separační dvory, kde může každý odevzdat nebezpečný odpad k ekologické likvidaci. Princip je jednoduchý. Při každé návštěvě obdrží občan, který na separační dvůr přijde uložit nebezpečný odpad, soutěžní listek. Jeho vyplněním se stává účastníkem soutěže," vysvětluje ředitel společnosti SmP - Odpady Jiří Strouhal. Dodává, že čím vícekrát občan na separačních dvorech nebezpečný odpad odevzdá, tím víc lístků bude moct vyplnit a tím vyšší bude i jeho šance vyhrát. Jediným omezením je přitom jedna návštěva v jednom dni.

Ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková vysvětluje, že výběr tématiky nebezpečných odpadů nebyl náhodný. "Nebezpečné odpady nejvíce ze všech ohrožují životní prostředí a zdraví lidí i zvířat. Právě proto je důležité, abychom si všichni zvykli, že nebezpečný odpad nepatří do popelnic či kontejnerů s komunálním odpadem, ale výhradně na separační dvory," říká Lea Tomková a uvádí příklady toho, co je z hlediska likvidace  řazeno mezi nebezpečné odpady. Jsou to například různé chemikálie, oleje, barvy, autobaterie, ale také hnojiva či provozní kapaliny z automobilů.

Separační dvory existují v Pardubicích již na osmi místech. "Kromě nebezpečných odpadů na nich lze ukládat i velkoobjemový odpad, stavební suť, vyřazené elektrospotřebiče nebo třeba pneumatiky. Troufnu si říct, že na separační dvůr to už nemá dnes v Pardubicích nikdo daleko. Jsem přesvědčen, že ačkoliv jsme se naučili třídit odpad a patříme v tomto ohledu bez pochyby k nejlepším v Evropě, není separace ještě ani zdaleka vyčerpané téma," uzavírá Jiří Strouhal.

Podrobná pravidla budou od 15. května k dispozici na adrese www.smp-pce.cz/soutez a k nahlédnutí budou také na jednotlivých separačních dvorech, kde sběr nebezpečných odpadů probíhá a kde se lze i do soutěže zapojit. Jejich provozní doba a adresa jsou k dispozici taktéž na internetových stránkách, spolu s kompletním výčtem druhů nebezpečného odpadu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.2.

Poslední úsek historického zábradlí u Českého rozhlasu v Hradci Králové projde obnovou

Město započalo s postupnou obnovou historického zábradlí už před několika roky, přičemž s financováním některých úseků pomohly dotace z EU nebo z Ministerstva kultury ČR.

Společnost celý článek
11.8.

I medializace a obecný odsudek jsou trestem

Právě kvůli ukládaným nízkým trestům lze slyšet volání po jejich zvýšení.

Společnost celý článek
22.3.

Krizový management 2007

Ve dnech 22. a 23. března se uskuteční konference s názvem Krizový management 2007.

Společnost celý článek
26.9.

Hasiči cvičili ve firmě vyrábějící léčiva i zdravotnický materiál

Cvičení se účastnily jednotky profesionální z Vysokého Mýta a Ústí nad Orlicí a dále jednotka podniku Iveco Vysoké Mýto a dobrovolná jednotka z Vysokého Mýta.

Společnost celý článek
22.6.

Zrcadlo umění 2011

Jedná se o nesoutěžní přehlídku souborů amatérské kultury Pardubického kraje

Společnost celý článek
3.10.

Českého řidiče kamionu ve Francii odsoudili k 18 měsícům vězení za údajné pašování migrantů

„Případ Jiřího Sagana mě doslova šokoval, protože zatím jsme řešili jen pokuty s britskou stranou, protože francouzská policie sice potvrdila, že v kamionu žádní černí pasažéři nejsou, Britové je tam však objevili. Nyní Francouzi sice konali, ale jsem přesvědčen, že zcela nespravedlivě potrestali nevinného,“ říká k případu Tomáš Zdechovský, který se seznámil s dokumentací případu a je v kontaktu s rodinou pana Sagana, jež momentálně žije ve Španělsku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting