Odevzdávejte nebezpečný odpad, vyzývá nová soutěž Služeb

9.5.

Odevzdávejte nebezpečný odpad, vyzývá nová soutěž Služeb

Motivací pro zvýšení povědomí o odděleném sběru nebezpečných odpadů a zároveň příležitostí vyhrát je soutěž, kterou připravila akciová společnost SmP - Odpady.

Začíná 15. května a potrvá přesně dva měsíce. Deset výherců, kteří budou vylosováni v druhé polovině července, se mohou těšit na tablety, mobilní telefony či meteostanice. "Smyslem soutěže je přivést veřejnost na separační dvory, kde může každý odevzdat nebezpečný odpad k ekologické likvidaci. Princip je jednoduchý. Při každé návštěvě obdrží občan, který na separační dvůr přijde uložit nebezpečný odpad, soutěžní listek. Jeho vyplněním se stává účastníkem soutěže," vysvětluje ředitel společnosti SmP - Odpady Jiří Strouhal. Dodává, že čím vícekrát občan na separačních dvorech nebezpečný odpad odevzdá, tím víc lístků bude moct vyplnit a tím vyšší bude i jeho šance vyhrát. Jediným omezením je přitom jedna návštěva v jednom dni.

Ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková vysvětluje, že výběr tématiky nebezpečných odpadů nebyl náhodný. "Nebezpečné odpady nejvíce ze všech ohrožují životní prostředí a zdraví lidí i zvířat. Právě proto je důležité, abychom si všichni zvykli, že nebezpečný odpad nepatří do popelnic či kontejnerů s komunálním odpadem, ale výhradně na separační dvory," říká Lea Tomková a uvádí příklady toho, co je z hlediska likvidace  řazeno mezi nebezpečné odpady. Jsou to například různé chemikálie, oleje, barvy, autobaterie, ale také hnojiva či provozní kapaliny z automobilů.

Separační dvory existují v Pardubicích již na osmi místech. "Kromě nebezpečných odpadů na nich lze ukládat i velkoobjemový odpad, stavební suť, vyřazené elektrospotřebiče nebo třeba pneumatiky. Troufnu si říct, že na separační dvůr to už nemá dnes v Pardubicích nikdo daleko. Jsem přesvědčen, že ačkoliv jsme se naučili třídit odpad a patříme v tomto ohledu bez pochyby k nejlepším v Evropě, není separace ještě ani zdaleka vyčerpané téma," uzavírá Jiří Strouhal.

Podrobná pravidla budou od 15. května k dispozici na adrese www.smp-pce.cz/soutez a k nahlédnutí budou také na jednotlivých separačních dvorech, kde sběr nebezpečných odpadů probíhá a kde se lze i do soutěže zapojit. Jejich provozní doba a adresa jsou k dispozici taktéž na internetových stránkách, spolu s kompletním výčtem druhů nebezpečného odpadu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.4.

Jakému užitečnému projektu ve svém regionu dáte hlas?

Školky, školy, charitativní organizace, ústavy i nadace přihlásily do letošního 3. ročníku charitativního projektu celkem 239 svých projektů. Z nich bylo za podpory odborného garanta, Fóra dárců, a ředitelů hypermarketů vybráno 45 nejzajímavějších k hlasování veřejnosti o výši finanční podpory.

Společnost celý článek
10.8.

Povodňové škody dle Lesů činí 750 milionů korun

Činnost podniku není financována ze státního rozpočtu, ale z vlastních zdrojů.

Společnost celý článek
15.9.

Horská služby ČR oslavila osmdesátku

Samotné oslavy byly zahájeny již brzy ráno fyzickými testy záchranářů. Poté na 25 kilometrovou trať v rámci XXXVI. ročníku Mezinárodní soutěže Horské služby vyrazily dvoučlenné hlídky.

Společnost celý článek
19.12.

Pečení pro Apolenku

Nedávný požár farmy Apolenka vyvolal nebývalou vlnu solidarity po celém Pardubickém kraji. Událost zasáhla i zaměstnance firmy PROFI CREDIT, kteří se rozhodli věnovat farmě výtěžek ze své tradiční charitativní akce Pečení pro dobrou věc.

Společnost celý článek
27.10.

Medaili města převzala malířka Horáková

Dalším laureátem Medaile města Pardubice se v pondělí 26. října stala akademická malířka Marta Horáková.

Společnost celý článek
3.7.

Mistrovství v požárním sportu pokračuje

Již druhý den probíhá na Městském atletickém stadionu v Pardubicích 37. Mistrovství profesionálních hasičů České republiky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting