Odevzdávejte nebezpečný odpad, vyzývá nová soutěž Služeb

9.5.

Odevzdávejte nebezpečný odpad, vyzývá nová soutěž Služeb

Motivací pro zvýšení povědomí o odděleném sběru nebezpečných odpadů a zároveň příležitostí vyhrát je soutěž, kterou připravila akciová společnost SmP - Odpady.

Začíná 15. května a potrvá přesně dva měsíce. Deset výherců, kteří budou vylosováni v druhé polovině července, se mohou těšit na tablety, mobilní telefony či meteostanice. "Smyslem soutěže je přivést veřejnost na separační dvory, kde může každý odevzdat nebezpečný odpad k ekologické likvidaci. Princip je jednoduchý. Při každé návštěvě obdrží občan, který na separační dvůr přijde uložit nebezpečný odpad, soutěžní listek. Jeho vyplněním se stává účastníkem soutěže," vysvětluje ředitel společnosti SmP - Odpady Jiří Strouhal. Dodává, že čím vícekrát občan na separačních dvorech nebezpečný odpad odevzdá, tím víc lístků bude moct vyplnit a tím vyšší bude i jeho šance vyhrát. Jediným omezením je přitom jedna návštěva v jednom dni.

Ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková vysvětluje, že výběr tématiky nebezpečných odpadů nebyl náhodný. "Nebezpečné odpady nejvíce ze všech ohrožují životní prostředí a zdraví lidí i zvířat. Právě proto je důležité, abychom si všichni zvykli, že nebezpečný odpad nepatří do popelnic či kontejnerů s komunálním odpadem, ale výhradně na separační dvory," říká Lea Tomková a uvádí příklady toho, co je z hlediska likvidace  řazeno mezi nebezpečné odpady. Jsou to například různé chemikálie, oleje, barvy, autobaterie, ale také hnojiva či provozní kapaliny z automobilů.

Separační dvory existují v Pardubicích již na osmi místech. "Kromě nebezpečných odpadů na nich lze ukládat i velkoobjemový odpad, stavební suť, vyřazené elektrospotřebiče nebo třeba pneumatiky. Troufnu si říct, že na separační dvůr to už nemá dnes v Pardubicích nikdo daleko. Jsem přesvědčen, že ačkoliv jsme se naučili třídit odpad a patříme v tomto ohledu bez pochyby k nejlepším v Evropě, není separace ještě ani zdaleka vyčerpané téma," uzavírá Jiří Strouhal.

Podrobná pravidla budou od 15. května k dispozici na adrese www.smp-pce.cz/soutez a k nahlédnutí budou také na jednotlivých separačních dvorech, kde sběr nebezpečných odpadů probíhá a kde se lze i do soutěže zapojit. Jejich provozní doba a adresa jsou k dispozici taktéž na internetových stránkách, spolu s kompletním výčtem druhů nebezpečného odpadu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.1.

Pochlubte se webem obce či města

Obce a města se do soutěže budou moci přihlašovat od 3. ledna 2013 prostřednictvím stránek http://zlatyerb.obce.cz, uzávěrka je ve čtvrtek 31. ledna 2013 v 16 hodin.

Společnost celý článek
26.10.

Pod radary je pro chodce bezpečněji

Řidiči, kteří dopravní předpisy nerespektují, bohužel zůstávají kvůli legislativě nepotrestáni.

Společnost celý článek
30.10.

Příznivci železnice pořádají burzu a "totalitní"výstavu

Na výstavce bude ke shlédnutí množství předmětů z doby minulé, které byly úzce spjaty s režimem a vládnoucí úlohou jedné strany.

Společnost celý článek
1.10.

Docent Novák přednášel na kongresu v Londýně

Hlavní část programu kongresu tvořily vědecká symposia a přednášky. Oftalmologové se při nich mohli seznámit se současnými trendy implantologie a refrakční chirurgie. Do přednáškové sekce o současných technologiích v implantologii se aktivně zapojil i doc. Novák. Představil se s přednáškou o kvalitě materiálů pro nitrooční čočky.

Společnost celý článek
17.12.

Jak se slaví Vánoce v dětském domově? Kapr ani salát chybět nebude

Na předvánoční návštěvu do dětských domovů v Pardubicích a také v Holicích zavítal radní Bohumil Bernášek. Ten dětem donesl drobné sladkosti a při té příležitosti se seznámil s tím, jak v domovech tyto svátky probíhají.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting