Odkazem Silver A je i hledání současných hrdinů

13.1.

Odkazem Silver A je i hledání současných hrdinů

 Položením věnců a pietní vzpomínkou na popravišti u Zámečku v Pardubicích bylo zahájeno šesté Setkání Silver A v paměti tří generací. Program, kterého se zúčastnil i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, pokračoval na semináři v hotelu Zlatá štika.


     Martin Netolický navázal na své loňské vystoupení, ve kterém se zamýšlel nad vyučováním historie na školách. „Řekl bych, že to se současnou mladou generací, ke které se ještě částečně počítám, není tak špatné. Když jsem přemýšlel, jak přispět k odkazu hrdinů z období protektorátu, uvědomil jsem si, musíme připomínat i hrdiny dnešních dní.“

Pardubický kraj na podzim vyhlásil první ročník nominací na ceny Pardubického kraje, včetně Ceny Michala Rabase za záchranu. Tato cena je vzpomínkou na bývalého hejtmana, který zemřel v době výkonu své funkce a je určena těm, kteří se podíleli na záchraně života, zdraví nebo dalších významných hodnot zejména při mimořádných událostech. „Všech sedm nominací, které na tuto cenu přišly, navrhlo za hrdinský čin mladé lidi. Jsem tedy rád, že také dnes máme nové hrdiny a s radostí předám tuto cenu spolu s paní Rabasovou na slavnostním večeru studentce žambereckého gymnázia,“ dodal hejtman.


     Účastníci setkání si vyslechli přednášky historiků Eduarda Stehlíka a Libora Pařízka a zhlédli výstavu Hrdinové - Příběhy odvahy a zrady v obrazech Zdenky Landové.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.4.

Dětské centrum Veská slavilo odbornou konferencí

Cenné informace pro svou práci na konferenci získali fyzioterapeutové, zdravotní sestry i sociální pracovníci.

Společnost celý článek
23.8.

Václav Moravec vyměnil studio za farní zahradu

Nejvíce mu dali zabrat ti, co podle svých slov „bruslí u levého mantinelu.“

Společnost celý článek
26.1.

Přímé spojení Ústí nad Orlicí s polskou Vratislaví je na dosah

V minulosti byla z polské strany velká snaha elektrifikovat tuto trať na naší straně. Bohužel tato nákladná modernizace nebyla plně využita pro cestující, což je samozřejmě velká škoda. Poslední přímé spojení existovalo v roce 2013 a dnes musí cestující využít spoj s přestupem v Lichkově či Mezilesí.

Společnost celý článek
7.7.

Zřítil se na okraj kamenolomu

Muž se zřítil nad okrajem lomu z výšky zhruba čtyř až pěti metrů a dopadl přímo na kameny u vody.

Společnost celý článek
12.7.

Policisté mají nové uniformy

Nové polokošile jsou vyrobeny ve třech barevných provedeních, modrá, žlutá a bílá, podle toho, jaké službě jsou určeny.

Společnost celý článek
10.9.

Ve svitavské nemocnici se zateplují čtyři budovy

Provoz budovy spotřebuje 40 procent veškeré elektrické energie spotřebované v nemocnici a 30 procent tepla na vytápění a ohřev vody a páry. Důvodem energetické náročnosti je, že velká část budovy je trvale klimatizovaná, nacházejí se v ní operační sály, ARO, interní JIP a centrální sterilizace.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting