Odměna za křík

11.7.

Odměna za křík

Odměna za křík

Když ptáci vyvádějí mláďata nebývají tiší, zejména malí hnízdoši, kteří se již nemohou dočkat dobroty od rodičů. Zejména ve městě to nemusí být někomu příjemné, obzvlášť jde-li o takové poštolky někde u okapu či na balkoně. Ale ruku na srdce, to se nedá těch několik týdnů na počátku léta vydržet? Vždyť odměnou bývá možnost pozorovat rodící se život... A podaří-li se nepropást tu pravou chvíli, kdy mladé poštolky vylétnou, zastíní jejich letové „umění“ a evoluce i komiku Laurela a Hardyho. V zahradě zase nemusí být příjemný „výhrůžný“ křik kosích rodičů, ale stačí si vzpomenout na jarní zpěv a… uvědomit si, že po vylétnutí mláďat nastane až hmatatelné ticho… U drobných pěvců o nějakém obtěžování nelze hovořit, ti v době hnízdění zpravidla unikají pozornosti, pokud ovšem nezahnízdí rehci domácí například ve staré botě na půdě nebo sýkory v ve škvíře sloupku vedle branky. To velcí krkavcovití, zejména havrani, ti opravdu nejsou tiší, většinou ale hnízdí dále od lidských obydlí. Pokud se zrovna nerozhodli hnízdit ve vysokých korunách starého parku uprostřed města. Ale i v tomto případě jde o „hluk“, který trvá jen několik týdnů. O zdravotním nebezpečí pro člověka prakticky nelze hovořit, nicméně je-li člověk s hnízdem v těsném kontaktu, je vhodné některé zbytky ptačí snídaně či oběda odklízet. Ale možnost pozorovat krmení mláďat a posléze i jejich první prolet je zaslouženou odměnou za trochu trpělivosti. Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.9.

Vína z negevské pouště a dalších koutů světa míří do Hradce Králové

Mezi významnými hosty se objeví místopředsedkyně senátu Miluše Horská, senátor za Hradec Králové Jaroslav Malý a také místopředseda vlády Pavel Bělobrádek

Společnost celý článek
7.12.

Stanice záchranky na Seči bude hotová v roce 2021. Do silnic v okolí půjde půl miliardy

Dlouhodobě jsme zvažovali dvě varianty pro umístění výjezdové stanice. Tou první byla úprava prostor v areálu, kde sídlí profesionální jednotka hasičů. Tou druhou byla výstavba samostatné budovy na pozemku města.

Společnost celý článek
4.1.

Na sociální služby v kraji bude podobně prostředků jako v roce 2015

Malé snížení dotace je dáno tím, že z krajských programů podpory bylo přeřazeno 47 služeb v České republice do programu Ministerstva práce a sociálních věcí na podporu poskytování sociálních služeb s nadregionální či celostátní působností a na ně si ministerstvo ponechalo 55 milionů korun.

Společnost celý článek
29.1.

Kdo se stane krajským Podnikatelem roku 2007?

1. února 2008 budou slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže „Podnikatel roku 2007 Pardubického kraje“.

Společnost celý článek
26.3.

Sociální služby podpoří místo EU město

V první vlně zastupitelé Pardubic z Programu podpory služeb sociální prevence rozdělili 5,5 milionu korun, podle Taubera ve druhé fázi bude k dispozici zhruba 6,7 milionu korun.

Společnost celý článek
6.2.

Školy z Pardubického kraje mohou žádat o grant

Své projekty mohou školy přihlásit do grantového řízení Nadačního fondu Tesco, a to nejpozději do konce března.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting