Odrbali ho téměř o milion

17.2.

Odrbali ho téměř o milion

Odrbali ho téměř o milion

Pardubičtí kriminalisté v minulých dnech obvinili z trestného činu podvodu dvě osoby. Jedná se o 32letého muže a jeho o rok mladší přítelkyni z Pardubicka. Co je dvojici kladeno za vinu? Podle dostupných informací, které se kriminalistům po několika měsících usilovné práce podařily nastřádat, měl obviněný už od dubna roku 2009 vystupovat před svým kamarádem jako zaměstnanec softwarové firmy, později se vydával za příslušníka softwarové policie. Podle všeho se údajně dostal na dálku do kamarádova počítače a zasílal mu zprávy, z nichž se jeho známý obával, že mu policie přišla na jeho nelegální software. Celý problém s ním údajně v dobrém úmyslu konzultoval a vyžadoval od něj radu. Místo rady se ale dočkal zklamání. V domnění, že se ho softwarový kamarád snaží dostat z průšvihu, posílal na konto jeho přítelkyně v ročních splátkách téměř jeden milión korun.   Obelhávaný 40letý muž si pak půjčoval od rodiny a myslel si, že tím splácí pokuty za nelegální software. Když výše vybíraných částek a nové a nové půjčky nebraly konce, všimli si jeho zoufalství kolegové v zaměstnání. Díky nim se celý případ ocitl v rukou pardubických kriminalistů, kteří se ihned vložili do složitého prověřování a následného vyšetřování. Kriminalisté dali dohromady několik sesbíraných střípků a díky nim přišli na to, kde peníze končí.   Splátky přicházely a nejspíše postupně mizely z účtu přítelkyně podezřelého neznámo kam, ale pardubickým kriminalistům se podařilo dohledat část výnosu z trestné činnosti. Ten byl pravděpodobně využit ke splácení hypotéky rodinného domu na Pardubicku. Proto také následně došlo i k zajištění předmětné nemovitosti. Majitelka domu byla řádně poučena, jakým způsobem má a nesmí s nemovitostí nakládat. V případě, že soud uzná veškeré důkazy, může dojít i k propadnutí věci.   Jelikož částka, o kterou poškozený muž přišel, se vyšplhala téměř na 1.milion korun, hrozí tak obviněným osobám dvou až osmiletý trest odnětí svobody.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.4.

Zastupitelstvo schválilo granty v sociální oblasti

Pardubický kraj v prvním programu podpořil sociální služby, u kterých zatím nedošlo k předpokládanému financování z individuálního projektu "Systémová podpora procesu transformace systému péče o ohrožené děti a rodiny" Ministerstva práce a sociálních věcí.

Společnost celý článek
26.5.

Jistota pro Chrudim i zaměstnance nemocnice

Přístup k zaměstnancům by měl být otevřený, proto bychom s vámi chtěli diskutovat o změnách a záměrech.

Společnost celý článek
10.6.

Královéhradecko: Některé školy se sloučí

Díky tomu ušetří v oblasti školství finance, které bude moci investovat do rozvoje jiných perspektivních školských zařízení.

Společnost celý článek
16.8.

V evropském porovnání je naše školství podprůměrné. Zájem o práci zde stále klesá, mírně se ale oživil zájem o učitelská místa.

V posledním školním roce se v resortu školství řada věcí změnila: první úpravy se týkaly podoby státních maturit i zákona o učitelích. Neprošlo nastavení hranice bodů pro přijetí na maturitní obory či plošné zavedení školních obědů zdarma. Ministerstvo školství ale hlavně zahájilo debatu o strategii vzdělávací politiky do roku 2030. V květnu vláda schválila návrh novely zákona, která by měla opět zpřístupnit učitelskou profesi nepedagogům, což by pomohlo vyřešit současný nedostatek vyučujících ve školách. Jen pro připomenutí – v roce 2015 je ze škol zpřísnění podmínek vyhnalo. A v neposlední řadě - od ledna zvýšila vláda rozpočet na platy ve školství.

Společnost celý článek
30.5.

Mezinárodní konference přivedla do Kladrub plejádu odborníků

Odborníci napříč celou Evropou diskutovali problematiku ochrany kulturní krajiny se zřetelem krajiny Kladrubského Polabí. Roman Línek, první náměstek hejtmana Pardubického kraje, zdůraznil roli Pardubického kraje na přípravách nominační dokumentace v rámci kandidatury Kulturní krajiny pro chov kočárových koní na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a přínos mezinárodní konference: „Význam setkání vidím v diskuzi profesionálů z různých vědních oborů a věřím, že zahajujeme tradici, na které se Pardubický kraj bude dále významnou měrou podílet.“

Společnost celý článek
26.9.

V mateřské škole v Popkovicích skončila další etapa modernizace

Rekonstrukce popkovické mateřské školy začala v červnu, trvala 16 týdnů a stála zhruba 7,2 milionu korun (včetně DPH). Dodavatelská firma Marhold během nich nahradila stará okna a dveře novými, s lepšími tepelně izolačními vlastnostmi, vyměnila v budově rozvody médií a provedla řadu drobných dispozičních změn, jejichž výsledkem je i zlepšení hygienických podmínek v budově.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting