Odrbali ho téměř o milion

17.2.

Odrbali ho téměř o milion

Odrbali ho téměř o milion

Pardubičtí kriminalisté v minulých dnech obvinili z trestného činu podvodu dvě osoby. Jedná se o 32letého muže a jeho o rok mladší přítelkyni z Pardubicka. Co je dvojici kladeno za vinu? Podle dostupných informací, které se kriminalistům po několika měsících usilovné práce podařily nastřádat, měl obviněný už od dubna roku 2009 vystupovat před svým kamarádem jako zaměstnanec softwarové firmy, později se vydával za příslušníka softwarové policie. Podle všeho se údajně dostal na dálku do kamarádova počítače a zasílal mu zprávy, z nichž se jeho známý obával, že mu policie přišla na jeho nelegální software. Celý problém s ním údajně v dobrém úmyslu konzultoval a vyžadoval od něj radu. Místo rady se ale dočkal zklamání. V domnění, že se ho softwarový kamarád snaží dostat z průšvihu, posílal na konto jeho přítelkyně v ročních splátkách téměř jeden milión korun.   Obelhávaný 40letý muž si pak půjčoval od rodiny a myslel si, že tím splácí pokuty za nelegální software. Když výše vybíraných částek a nové a nové půjčky nebraly konce, všimli si jeho zoufalství kolegové v zaměstnání. Díky nim se celý případ ocitl v rukou pardubických kriminalistů, kteří se ihned vložili do složitého prověřování a následného vyšetřování. Kriminalisté dali dohromady několik sesbíraných střípků a díky nim přišli na to, kde peníze končí.   Splátky přicházely a nejspíše postupně mizely z účtu přítelkyně podezřelého neznámo kam, ale pardubickým kriminalistům se podařilo dohledat část výnosu z trestné činnosti. Ten byl pravděpodobně využit ke splácení hypotéky rodinného domu na Pardubicku. Proto také následně došlo i k zajištění předmětné nemovitosti. Majitelka domu byla řádně poučena, jakým způsobem má a nesmí s nemovitostí nakládat. V případě, že soud uzná veškeré důkazy, může dojít i k propadnutí věci.   Jelikož částka, o kterou poškozený muž přišel, se vyšplhala téměř na 1.milion korun, hrozí tak obviněným osobám dvou až osmiletý trest odnětí svobody.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.11.

Krajská knihovna v Pardubicích se stane součástí největšího vědeckého festivalu v ČR

Další spojení výstavy a přednášky nese název Příběh statistiky a je tematicky zaměřeno na počátky i vývoj této vědy, a to jak v českém, tak světovém měřítku. Zájemci budou moci do této problematiky více proniknout 3. 11. díky přednášce RNDr. Evy Kačerové, Ph.D. Ta se uskuteční rovněž v 17 hodin v univerzálním sále knihovny. Obě zmíněné výstavy budou k vidění až do 6. 12.

Společnost celý článek
10.12.

Ekologické chování je u obchodních řetězců výjimkou

Společnosti Billa, Coop centrum a Interspar průzkum Arniky ignorovaly.

Společnost celý článek
30.5.

Mámo, táto, nechme doma auto!

To je Dětský super den, pořádaný letos již podesáté na Dostihovém závodišti v Pardubicích.

Společnost celý článek
12.10.

V Pardubicích se rodí spolupráce mezi evropskými včelaři

Včely jsou tak dalším zvířetem, které v Pardubicích spojilo ke spolupráci lidi stejných zájmů z různých měst a zemí.

Společnost celý článek
18.5.

Jaký bude festival Charitativní MIREK 2009?

Děkuji předem všem, kteří mají srdce (i ostatní orgány) na správném místě, protože někteří toto štěstí zkrátka nemají.

Společnost celý článek
7.9.

Do pardubické sokolovny se po dvou letech vrátí sportovci

Velkou proměnou prošly šatny v suterénu, z nichž zmizely původní příčky a vznikl otevřený prostor s turniketem, stovkami uzamykatelných šatních skříněk a převlékacími kabinkami.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting