Odstartovala demolice bývalých Jatek

20.4.

Odstartovala demolice bývalých Jatek

Nadace pro rozvoj města Pardubic začala s bouracími pracemi objektů v areálu bývalých Jatek. Během I. etapy dojde k demolici nadzemní části všech budov. Prostor tak bude moci v srpnu sloužit Olympijskému parku Pardubice 2016.


„Dlažbu v areálu ponecháme a část pod objekty směrem do ulice U Stadionu upravíme pro potřeby Olympijského parku Pardubice 2016. Jeho organizátoři využijí takto připravený pozemek k aktivitám, které v rámci programu parku v této lokalitě naplánovali. Terénní úpravy a takzvané svahování provedeme jen směrem k Tyršovým sadům,“ uvedl správce Nadace pro rozvoj města Pardubic Jiří Čáň. Podle jeho předpokladů potrvají práce na úvodní etapě demolice do konce června a přijdou zhruba na 6 milionů korun.

Pro potřeby Olympijského parku Pardubice 2016 dojde také během července k úpravám cca 2 250 metrů čtverečních pozemků, které s areálem bývalých Jatek sousedí. „Cílem je uvést tyto plochy
do provizorního stavu tak, aby zde v srpnu nevznikalo tzv. blátivé prostranství,“ doplnil správce nadace Jiří Čáň s tím, že II. etapa prací týkající se terénních úprav, by se měla uskutečnit na podzim, respektive po ukončení Olympijského parku Pardubice 2016. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.6.

Pomozte, prosíme, při pátrání

Poté co zjistil, že pracovnice směnárny angličtinu neovládá, začal hovořit lámanou češtinou.

Společnost celý článek
23.6.

Na hradecké aviatické výstavě se uzavřely stamilionové kontrakty

„Během čtvrtečního dne se například uzavřel obchod mezi společností DSA a společností Airbus v hodnotě jednoho milionu dolarů na modifikaci vrtulníku EC 135,“ doplňuje Tomáš Suchánek z DSA. Dále se uzavřelo hned několik kontraktů na pojištění leteckých flotil. Každá v hodnotě zhruba půl milionu dolarů.

Společnost celý článek
5.3.

Předprodej zahájen, Ticketportal nápor ustál!

Po několika hodinách je vyprodáno devět pořadů a na mnohé se tak nedostaly vstupenky.

Společnost celý článek
19.12.

Pardubické nádraží má novou restauraci

České dráhy v pondělí 17. prosince 2007 otevřely pobočku sítě La Rocket.

Společnost celý článek
3.8.

Pardubice svěří adventní trhy soukromé společnosti

„Otázkou vánočních trhů jsme se zabývali delší dobu a velmi důkladně. Rozhodli jsme se pro model, který úspěšně funguje například v Olomouci či Českých Budějovicích. Smlouva na delší časové období poskytuje určitou jistotu jak městu, tak dodavateli. A Pardubice si důstojné vánoční trhy s tou pravou sváteční atmosférou zaslouží.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting