Odstávka elektrické energie v Pardubické krajské nemocnici, a.s.

21.3.

Odstávka elektrické energie v Pardubické krajské nemocnici, a.s.

Upozorňujeme pacienty a návštěvníky Pardubické krajské nemocnice, a.s., že v sobotu 29. března 2014 v období mezi 8.00 až cca. 12.00 hodin dojde k plánované odstávce elektrické energie v celém areálu nemocnice. Důvodem plánované odstávky je připojení nového multioborového pavilonu k elektrické síti PKN.

Dodávka elektrické energie bude po celou dobu zajištěna z náhradních zdrojů, tj. diesel agregátů. Přesto dojde k některým dílčím omezením v provozu nemocnice:

po dobu odstávky elektrické energie nebudou funkční všechny výtahy, které nejsou označeny jako evakuační. Prosíme veřejnost, aby výtahy v tomto časovém období nepoužívala.


po dobu odstávky elektrické energie budou zastaveny příjmy nemocných v rámci superspecializované péče Iktové centra a Kardiocentra. Transporty nemocných v tomto období budou odkloněny zdravotnickou záchrannou službou do jiných zdravotnických zařízení.


po dobu odstávky elektrické energie nebude možné dělat tato vyšetření: CT, angiografie, skiagrafie, skiaskopie a magnetická rezonance. Operační sály a intervenční pracoviště budou v době odstávky elektrické energie využity pouze v akutních (život ohrožujících) stavech.


Ambulantní provozy v době odstávky elektrické energie budou pro urgentní příjmy a neodkladné stavy zachovány s výjimkou těchto:

lékařská pohotovostní služba pro děti a dorost bude k dispozici v přízemí dětského oddělení, nikoliv v suterénu budovy č. 7.


lékařská pohotovostní služba stomatologická (zubní) bude k dispozici v příjmové ambulanci oddělení ústní, obličejové a čelistní chirurgie (stomatochirurgie) v budově č. 1.


ambulance oddělení nemocí plicních a tuberkulózy bude k dispozici v příjmové ambulanci interního oddělení v budově č. 28.

Po celou dobu odstávky bude zajištěn provoz lékárny pro veřejnost.

Po celou dobu odstávky budou uzavřeny prodejna a bistro v budově č 15. Provoz bistra bude obnoven od 13.00 hodin.

Prosíme veřejnost, aby v době odstávky elektrické energie omezila návštěvy v Pardubické krajské nemocnici, a.s. a lékařskou péči vyhledala jen v nejnutnějších případech.


Fungování lékařské pohotovost pro dospělé (není v areálu nemocnice!) není touto odstávkou dotčeno.
Adresa: Pardubická lékařská pohotovost s.r.o. - Erno Košťála 1014, 530 12 Pardubice-Dubina (www.pardubickalekarskapohotovost.cz)

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.2.

Dětský domov v Holicích učí děti samostatnému bydlení

„Ze zákona je možné, aby děti ve věku 18 až 26 zůstávaly v dětském domově. Snažíme se je tak připravit na dobu, kdy budou muset z domova definitivně odejít a starat se o sebe. Proto jsou tréninkové byty natolik důležité, jelikož fungují jako přechodová fáze do běžného života,“ sdělil ředitel domova Ondřej Výborný.

Společnost celý článek
3.8.

Případů týrání zvířat je méně

Ač statisticky případů týrání zvířat rok od roku nepřibývá, občas veterinární inspektoři vyjíždějí k „případům“.

Společnost celý článek
14.12.

Bezpečnostní rada kraje vyjela do Zálší

Členové Bezpečnostní rady Pardubického kraje zasedli 12. prosince ke svému jednání, tentokrát však mimo Pardubice.

Společnost celý článek
31.12.

Pardubické Czech Pointy už rok slouží veřejnosti

Lidé si na existenci terminálů Czech Point, které jim výrazně šetří čas, zvykli poměrně rychle.

Společnost celý článek
30.7.

ÚPÚ bude vybírat nejlepší společné zařízení

Motivací je výhra poukázek na biopotraviny v hodnotě 1000, 2000 a 3000 korun.

Společnost celý článek
21.12.

Pokusila se svého druha zabít

Prověřováním vyšlo najevo, že po slovní rozepři měla 38letá družka dvakrát bodnout nožem do hrudi svého staršího přítele.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting