Ojedinělý počin: komiksy na naučné stezce

15.9.

Ojedinělý počin: komiksy na naučné stezce

Ojedinělý počin: komiksy na naučné stezce

Lesní správa Svitavy otevřela v sobotu 12. září naučnou stezku Boršovský les, která je součástí Hřebečských naučných stezek.  Slavnost v Boršově u Moravské Třebové spojili s  III. ročníkem akce pro veřejnost „Den s Lesy České republiky“. Záštitu nad akcí převzal hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. První muž kraje se prošel po naučné stezce, prohlédl si srub na Hřebči a zastavil se u informačních panelů, kde informují návštěvníky o přírodních a historických zajímavostech komiksové obrázky.      Hejtman Martínek pochválil lesníky, že se dobře starají o krajinu a přírodu na Hřebečském hřbetu a přispívají tak k rozvoji cestovního ruchu v této oblasti Moravskotřebovska. Ocenil neotřelý vtip výtvarníků, kteří okořenili komiksy putování po lese a krajině.   S vybudováním naučné stezky Boršovský les souvisí také ubytovací zařízení Boršov, vodní nádrž U hájovny a ojedinělý vyhlídkový srub Hřebeč nad tunelem.   „Lesy ČR přispěly částkou 4,15 milionu korun na vybudování naučné stezky a ubytovacího zařízení Boršov. Vodní nádrž u hájovny v Boršově stála 2,5 milionu korun, které jsme získali z operačního programu životního prostředí a výstavba vyhlídkového srubu na Hřebči byla hrazena z dotace Programu rozvoje venkova. Na realizaci se finančně podílel rovněž Pardubický kraj,“ uvedl lesní správce Miroslav Baťovský.      Celková délka stezky je 3,7 kilometrů s převýšením 150 metrů. Na stezku, která prochází údolím Stříbrného potoka až na vyhlídku nad Hřebečským tunelem, by měly navázat Hřebečské důlní stezky. „V poslední etapě bychom chtěli vybudovat hornické muzeum v bývalém závodu na Hřebči. Rádi bychom do projektu zahrnuli také obnovu pět kilometrů dlouhé trati úzkokolejky,“ informoval o záměru radnice v Moravské Třebové místostarosta města Václav Mačát.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.5.

Přijeďte fandit, zvou Wroclawští

Středobodem fotbalového svátku bude wroclawský stadion vybudovaný v letech 2010 – 2011 jako víceúčelový objekt.

Společnost celý článek
11.2.

Žijte si nakupování v Atrium Paláci Pardubice

Když od 12. února do 6. března nakoupíte v Atrium Paláci Pardubice, získáte USB kartu, selfie tyč a power banku. Stačí utratit nad 999 Kč a vyzvednout si hrací kartu a 16GB USB. Za další nákup nad 1099 Kč získáte jako dárek selfie tyč a za třetí nákup nad 1199 Kč power banku.

Společnost celý článek
16.1.

Kryt CO by v mrazech posloužil pardubickým bezdomovcům

V krytu na Dubině, který má město pro takovéto krizové situace vytipován, by lidé bez střechy nad hlavou našli vše, co potřebují – lůžka, teplo i sociální zařízení. „Je to jeden ze stálých krytů CO. Je v něm 30 lůžek a je trvale připraven. Na zprovoznění by nám stačila hodina,“ řekl vedoucí oddělení krizového řízení magistrátu Jiří Kyncl.

Společnost celý článek
27.1.

Jakub byl nejoblibenejším jménem roku 2013

Žádné z loňských pardubických děvčátek nedostalo jméno Radka, Růžena, Renata, Vlasta či Marta. Z porodnice odejel v minulém roce domů například jediný Zdeněk, Roman, Alois a Bartoloměj, a také jedna Zdeňka, Šárka, Štěpánka, Ivana a Helena.

Společnost celý článek
27.10.

Medaili města převzala malířka Horáková

Dalším laureátem Medaile města Pardubice se v pondělí 26. října stala akademická malířka Marta Horáková.

Společnost celý článek
12.8.

Obviněn byl další dealer “perníku“

Část drogy mládenec použil pro svoji potřebu, neboť sám je již dlouholetým uživatelem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting