Ojedinělý počin: komiksy na naučné stezce

15.9.

Ojedinělý počin: komiksy na naučné stezce

Ojedinělý počin: komiksy na naučné stezce

Lesní správa Svitavy otevřela v sobotu 12. září naučnou stezku Boršovský les, která je součástí Hřebečských naučných stezek.  Slavnost v Boršově u Moravské Třebové spojili s  III. ročníkem akce pro veřejnost „Den s Lesy České republiky“. Záštitu nad akcí převzal hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. První muž kraje se prošel po naučné stezce, prohlédl si srub na Hřebči a zastavil se u informačních panelů, kde informují návštěvníky o přírodních a historických zajímavostech komiksové obrázky.      Hejtman Martínek pochválil lesníky, že se dobře starají o krajinu a přírodu na Hřebečském hřbetu a přispívají tak k rozvoji cestovního ruchu v této oblasti Moravskotřebovska. Ocenil neotřelý vtip výtvarníků, kteří okořenili komiksy putování po lese a krajině.   S vybudováním naučné stezky Boršovský les souvisí také ubytovací zařízení Boršov, vodní nádrž U hájovny a ojedinělý vyhlídkový srub Hřebeč nad tunelem.   „Lesy ČR přispěly částkou 4,15 milionu korun na vybudování naučné stezky a ubytovacího zařízení Boršov. Vodní nádrž u hájovny v Boršově stála 2,5 milionu korun, které jsme získali z operačního programu životního prostředí a výstavba vyhlídkového srubu na Hřebči byla hrazena z dotace Programu rozvoje venkova. Na realizaci se finančně podílel rovněž Pardubický kraj,“ uvedl lesní správce Miroslav Baťovský.      Celková délka stezky je 3,7 kilometrů s převýšením 150 metrů. Na stezku, která prochází údolím Stříbrného potoka až na vyhlídku nad Hřebečským tunelem, by měly navázat Hřebečské důlní stezky. „V poslední etapě bychom chtěli vybudovat hornické muzeum v bývalém závodu na Hřebči. Rádi bychom do projektu zahrnuli také obnovu pět kilometrů dlouhé trati úzkokolejky,“ informoval o záměru radnice v Moravské Třebové místostarosta města Václav Mačát.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.4.

Jak ulevit obcím od kamionové dopravy u Semanína?

Ke zmírnění okamžité situace přispěl Pardubický kraj i prostřednictvím své organizace Správa a údržba silnic, která alespoň vyspravila nejkritičtější úsek komunikace u železničních mostů. Pardubický kraj navíc připravuje modernizaci silnice Česká Třebová – Semanín a chce na ni získat evropské dotace.

Společnost celý článek
16.10.

Amalthea podporuje pěstouny už deset let

Prvořadým úkolem je podle Šotoly vznik sítě služeb, která bude zajišťovat péči už v rodinách, případně u pěstounů na přechodnou dobu či dlouhodobých pěstounů. V kraji v současnosti funguje 23 dětských domovů, kojeneckých ústavů a dalších zařízení péče o ohrožené děti. Žije v nich téměř 500 dětí.

Společnost celý článek
14.7.

Policisté u dětí na táboře

Nejprve si povídali o policii, kde se s ní mohou děti setkat a jak vlastně pomáhá a chrání.

Společnost celý článek
1.7.

V Pardubicích bude otevřen kurz public relations

Je postaven tak, že se začátečník během výkladu neztratí a zároveň se člověk, který se v oboru již delší dobu pohybuje, nenudí.

Společnost celý článek
25.1.

Konto pro paní Lucii je zřízeno

Ve čtvrtek 18. ledna zemřel 37-letý Dušan Lipovský, příslušník Hasičského záchranného sboru (HZS) Libereckého kraje.

Společnost celý článek
6.8.

Anketa Strom roku 2007 zahájila

Od počátku srpna až do 11. října mohou lidé zasílat své hlasy dvanácti finalistům celostátní ankety Strom roku 2007.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting