Olomoucký TOURISM EXPO 2008

25.1.

Olomoucký TOURISM EXPO 2008

Novou sezónu Výstaviště Flora Olomouc otevře výstava služeb cestovního ruchu a využití volného času TOURISM EXPO 2008. Již 13. ročník tohoto turistického veletrhu se bude konat ve dnech 25. až 27. ledna 2008. Zájemci se budou moci seznámit s aktuální nabídkou cestovních kanceláří, hotelů, penzionů, restaurací, dopravců, lázní, sanatorií v České republice i na Slovensku, sportovních programů, vybavení a potřeb pro volný čas a sport, map i odborné literatury. Veletrh, jehož se účastní více než šest desítek vystavovatelů, je současně přehlídkou zajímavostí turistických regionů a mikroregionů Čech a Moravy s pozoruhodnými památkami, přírodními specifiky, folklorem a tradicemi. Své stánky na olomouckém výstavišti budou mít Moravskoslezský a Olomoucký kraj, region Vysočina, Kroměřížsko, jižní Moravu bude reprezentovat Kahan, mikroregion sdružující obce černouhelné Rosicko-oslavanské oblasti. Kromě Olomouce se představí města Zlaté Hory, Svitavy i východočeské Holice, zastoupené výstavou kreseb ze sbírek Muzea dr. Emila Holuba, proslulého českého cestovatele po zemích Afriky. Nabídka dovolenkových a turistických destinací letošní „cestovatelské“ výstavy se tak bude pohybovat od rodinných, cyklistických až po adrenalinové dovolené, pobytů v chatách, chalupách, kempech, či chatových osadách po dovolené v exotických zemích a USA. O posílení klientely z Moravy bude na TOURISM EXPO kromě stálého účastníka, lázní Sklené Teplice, poprvé usilovat nový vystavovatel ze Slovenska - Liptovské liečebné kúpele Lúčky z jedné z turisticky nejatraktivnějších oblastí s možnostmi zimního i letního sportování – u vodní nádrže Liptovská Mara. Spousty sportovních aktivit a zábavy slibuje také doprovodný program, tradiční součást veletrhu cestovního ruchu. Návštěvníci se mohou těšit na módní přehlídky, mažoretky, barmanskou show, freedance, festival lidových řemesel, setkání s osobnostmi sportovního světa (mistrem světa v kulturistice Romanem Vráblem, mistryní v orientačním běhu Adélou Indrákovou), festival lidových řemesel, rýžování zlatinek ze Zlatých Hor. Cestovatelskou část programu reprezentují besedy o putování po Tibetu, diashow a povídání o Barmě s fotografem a publicistou Jurajem Kamanem, turistické hrátky, orientační běh a výstavy Život a cesty dr. Emila Holuba, Toulky Asií a Ladak zvaný malý Tibet. Společně s Českými drahami připravují pořadatelé i horkou novinku veletrhu, totiž výstavu kolejových vozidel v železniční stanici Olomouc - Nová Ulice. Další novinkou bude soutěž Miss Haná - premiérová volba nejkrásnější Hanačky na olomouckém výstavišti. Jako host se na veletrhu představí herečka a orientální tanečnice Anife Vyskočilová. Vstupenky na veletrh jsou slosovatelné a na výherce čekají, jako vždy, velmi zajímavé ceny. Sobotní vstupenku budou moci návštěvníci využít i na jízdu historickým motoráčkem M 131 „Hurvínkem“.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.6.

Cestovní ruch v Česku brzdí fatální nedostatek pracovních sil

Cestovní ruch v Česku dosáhl v loňském roce na dosavadní maxima, roste příliv zahraničních návštěvníků i domácí turistika. Další možný růst ale naráží na nedostatek pracovních sil. Lidí ochotných pracovat v cestovním ruchu a příbuzném gastro oboru je stále méně.

Společnost celý článek
11.12.

FRESH FESTIVAL 2018 SPOUŠTÍ VÁNOČNÍ PŘEDPRODEJ S JEDINEČNÝM DÁRKEM

Nastávající 8. ročník FRESH FESTIVALU 2018 se chystá opět přinést možnost ochutnat skvělou gastronomii nejen ze všech koutů naší země, ale doslova z celého světa. Pořadatelé pro tento ročník vybrali tyto osvědčená města Plzeň, Liberec, České Budějovice a Pardubice.

Společnost celý článek
3.6.

Ohnivá rozhledna na Andrlově Chlumu – soutěž v TFA – proběhla poslední květnový den roku 2019

Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje územní odbor Ústí nad Orlicí uspořádal pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického soutěž v náročných disciplínách TFA.

Společnost celý článek
8.4.

Kraj je partnerem projektu Label

Svobodný stát Sasko připravuje projekt s názvem LABEL, jehož cílem je využívání a ochrana potenciálů životního prostředí.

Společnost celý článek
21.9.

Hejtman mezi legionáři a vojáky

Mezi hosty zavítal rovněž náměstek ministra obrany František Padělek.

Společnost celý článek
30.9.

Pardubice požádají unii o 420 milionů

Pardubice například chtějí pro střed města získat zhruba 100 milionů na zvýšení kvality městského prostředí v centru.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting