Olomoucký TOURISM EXPO 2008

25.1.

Olomoucký TOURISM EXPO 2008

Novou sezónu Výstaviště Flora Olomouc otevře výstava služeb cestovního ruchu a využití volného času TOURISM EXPO 2008. Již 13. ročník tohoto turistického veletrhu se bude konat ve dnech 25. až 27. ledna 2008. Zájemci se budou moci seznámit s aktuální nabídkou cestovních kanceláří, hotelů, penzionů, restaurací, dopravců, lázní, sanatorií v České republice i na Slovensku, sportovních programů, vybavení a potřeb pro volný čas a sport, map i odborné literatury. Veletrh, jehož se účastní více než šest desítek vystavovatelů, je současně přehlídkou zajímavostí turistických regionů a mikroregionů Čech a Moravy s pozoruhodnými památkami, přírodními specifiky, folklorem a tradicemi. Své stánky na olomouckém výstavišti budou mít Moravskoslezský a Olomoucký kraj, region Vysočina, Kroměřížsko, jižní Moravu bude reprezentovat Kahan, mikroregion sdružující obce černouhelné Rosicko-oslavanské oblasti. Kromě Olomouce se představí města Zlaté Hory, Svitavy i východočeské Holice, zastoupené výstavou kreseb ze sbírek Muzea dr. Emila Holuba, proslulého českého cestovatele po zemích Afriky. Nabídka dovolenkových a turistických destinací letošní „cestovatelské“ výstavy se tak bude pohybovat od rodinných, cyklistických až po adrenalinové dovolené, pobytů v chatách, chalupách, kempech, či chatových osadách po dovolené v exotických zemích a USA. O posílení klientely z Moravy bude na TOURISM EXPO kromě stálého účastníka, lázní Sklené Teplice, poprvé usilovat nový vystavovatel ze Slovenska - Liptovské liečebné kúpele Lúčky z jedné z turisticky nejatraktivnějších oblastí s možnostmi zimního i letního sportování – u vodní nádrže Liptovská Mara. Spousty sportovních aktivit a zábavy slibuje také doprovodný program, tradiční součást veletrhu cestovního ruchu. Návštěvníci se mohou těšit na módní přehlídky, mažoretky, barmanskou show, freedance, festival lidových řemesel, setkání s osobnostmi sportovního světa (mistrem světa v kulturistice Romanem Vráblem, mistryní v orientačním běhu Adélou Indrákovou), festival lidových řemesel, rýžování zlatinek ze Zlatých Hor. Cestovatelskou část programu reprezentují besedy o putování po Tibetu, diashow a povídání o Barmě s fotografem a publicistou Jurajem Kamanem, turistické hrátky, orientační běh a výstavy Život a cesty dr. Emila Holuba, Toulky Asií a Ladak zvaný malý Tibet. Společně s Českými drahami připravují pořadatelé i horkou novinku veletrhu, totiž výstavu kolejových vozidel v železniční stanici Olomouc - Nová Ulice. Další novinkou bude soutěž Miss Haná - premiérová volba nejkrásnější Hanačky na olomouckém výstavišti. Jako host se na veletrhu představí herečka a orientální tanečnice Anife Vyskočilová. Vstupenky na veletrh jsou slosovatelné a na výherce čekají, jako vždy, velmi zajímavé ceny. Sobotní vstupenku budou moci návštěvníci využít i na jízdu historickým motoráčkem M 131 „Hurvínkem“.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.1.

Informace k přijímacím zkouškám bude mít každý

Informaci o přijímacích zkouškách, včetně stanovení kritérií, vyhlásí ředitelé jednotlivých škol nejpozději 31. ledna 2011.

Společnost celý článek
3.3.

Vichřice a déšť trápily i Pardubický kraj

V celém kraji jako v jednom ze čtyř českých regionů vyhlásili stav nouze.

Společnost celý článek
24.3.

Petici podepsalo téměř 17 tisíc lidí

Sdružení za záchranu budovy podpořilo rovněž mnoho významných osobností.

Společnost celý článek
15.3.

Boni pueri pomohou handicapovaným dětem

Jako host vystoupí studentka pardubické konzervatoře Marie Minářová na varhany.

Společnost celý článek
11.9.

Globus má nově „Otoč kelímek“ ve všech svých 15 kavárnách, je největším partnerem projektu

Globus do všech patnácti Café Globus, které jsou součástí hypermarketů, zavedl moderní službu Otoč kelímek. Globus je tak první velkou firmou, která se do služby zapojila. Jeho kavárny chtějí tak omezit používání množství jednorázových obalů a plastů.

Společnost celý článek
2.1.

Nakupujete zlevněné zboží?

Zanedbatelné není ani zjištěné užívání nekalých a klamavých obchodních praktik.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting