Oloupil komplice, pak si stopl svědkyni vlastní krádeže

5.5.

 Oloupil komplice, pak si stopl svědkyni vlastní krádeže

Včera kolem půl sedmé večer došlo v Radhošti na Holicku k loupeži. Ač jde o loupež, přesto na ní nalezneme něco nevšedního i úsměvného. Nevšední je, že podezřelý z loupeže s obětí nejdříve působil jako "spolupachatel", úsměvné to, že při útěku po "oloupení" vlastního komplice stopl svědkyni jejich spolešného "řádění" na benzinové čerpací stanici. Žena ho poznala, naložila a odvezla přímo na policejní oddělení.

Jak to začalo? Dva muži údajně navštívili benzinovou čerpací stanici a nejmenovaný obchod, kde bez zaplacení odešli s kradeným zbožím neznámo kam. Z Přeloučska odjeli vlakem směr Ústí nad Orlicí, dostali se do obce Radhošť, kde se zcela změnila situace. Zvrat nastal tehdy, když osmadvacetiletý muž řekl, že už končí a do dalších nezákonných akcí s ním nejde. Třiadvacetiletý „kamarád“ se nejspíš rozčílil a z „parťáka“ se stala rázem oběť loupeže. 

Co se stalo a co je jednomu z nich kladeno za vinu?

Mladší muž měl nejdříve staršího kolegu fyzicky napadnout, posléze mu vyhrožovat zabitím a s nožem v ruce po něm požadovat mobil i peníze. Útočník dostal, co žádal, ale poškozený to tak nechat nechtěl. Po chvíli se proti němu rozběhl s tím, že chce vše zpět. Podezřelý však opět zvítězil. Osmadvacetiletý muž se snažil volat o pomoc, vběhl na soukromý pozemek, kde měl být opět napaden ze strany útočníka. Při napadení upadl na okno garáže, čímž utrpěl další zranění. Majitelka ihned přivolala policii, ale to už byl podezřelý z loupeže na útěku. Stopem se dostal do Přelouče, kde zkusil své štěstí při stopování znovu. Chtěl se nejspíš dostat domů, ale jeho obrovská smůla tkvěla v tom, že žena jedoucí v autě se svým přítelem, která mu zastavila, byla zaměstnankyně právě té benzinové čerpací stanice, kde se svým komplicem před pár hodinami „úřadoval“. Kam chtěl, se nedostal. Dvojice byla velice odvážná. Na přeloučskou policii ještě z auta zavolala, že jim veze zloděje. Cestu opravdu nasměrovali na nejbližší oddělení policie, kde osobu podezřelou z krádeže předali přímo do náručí policistů. Vzhledem k tomu, že nadýchal 1,45 promile alkoholu, skončil na protialkoholní záchytné stanici. Během pár okamžiků proběhlo radiostanicí, že tentýž muž není pouze podezřelou osobou z krádeže, ale že se na Holicku měl dopustit i výše popisované loupeže. Ze „záchytky“ si ho odvezli už naši kriminalisté.

Druhý (zraněný) muž byl mezitím převezen sanitním vozem do nemocnice na ošetření, odkud byl následně propuštěn. Na policii nakonec skončili oba dva. Jeden z nich čelí obvinění ze spáchání trestného činu krádeže v prvním odstavci dle písmene b), druhý má ke krádežím přičteno podezření ze spáchání trestného činu loupeže, za což mu hrozí až desetileté vězení.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.3.

Komiks má nalákat turisty k návštěvě Chrudimska - Hlinecka

Kromě komiksu jsou v novinách pozvánky na nejzajímavější akce a obsahují i soutěžní tajenku o víkendový pobyt na Seči.

Společnost celý článek
27.8.

Přátelská nemocnice v Pardubickém kraji

Program Přátelská nemocnice podpoří Pardubický kraj v rámci pokračující transformace nemocnic i finančně.

Společnost celý článek
7.2.

První letošní hříbátko přivítali v Národním hřebčíně Kladruby

Je po otci Generalissimus Ravella XLI, který byl v loňském roce umístěn Zemském hřebčinci Tlumačov, proto je naše hříbě z inseminace.

Společnost celý článek
17.4.

Pečovat o naši planetu má smysl

Akci pravidelně podporuje Pardubický kraj. „Slavnosti Dne Země jsou již tradicí, mám radost, že se do ní zapojuje čím dál více neziskovek. Je důležité mít na paměti neustálou nutnost ochrany životního prostředí, které sdílíme a učit o něj pečovat všechny, včetně nejmenších,“ zamýšlí se Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Společnost celý článek
30.5.

Blíží se první červnová sobota a jako každý rok i letos je to čas pro poličskou muzejní noc

Ve vestibulu napište svůj příspěvek do knihy Polička – aneb 555 věcí, které na ní máme rádi. Nezapomněli jsme ani na milovníky výšek – otevřena bude opět i Rodná světnička B. Martinů ve věži kostela sv. Jakuba, kde vás po vystoupání 194 schodů čeká výhled na noční, zářící a zábavou a smíchem pulsující město.

Společnost celý článek
6.12.

Herci Východočeského divadla Pardubice již tradičně potěšili děti v Pardubické nemocnici. Navštívili je ve slušivých kostýmech Mikuláše, anděla a čerta.

Za pacienty dětského oddělení a oddělení dětské chirurgie v průběhu pondělního dopoledne dorazil Mikuláš a pochopitelně s sebou přibral anděla s čertem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting