Oloupil komplice, pak si stopl svědkyni vlastní krádeže

5.5.

 Oloupil komplice, pak si stopl svědkyni vlastní krádeže

Včera kolem půl sedmé večer došlo v Radhošti na Holicku k loupeži. Ač jde o loupež, přesto na ní nalezneme něco nevšedního i úsměvného. Nevšední je, že podezřelý z loupeže s obětí nejdříve působil jako "spolupachatel", úsměvné to, že při útěku po "oloupení" vlastního komplice stopl svědkyni jejich spolešného "řádění" na benzinové čerpací stanici. Žena ho poznala, naložila a odvezla přímo na policejní oddělení.

Jak to začalo? Dva muži údajně navštívili benzinovou čerpací stanici a nejmenovaný obchod, kde bez zaplacení odešli s kradeným zbožím neznámo kam. Z Přeloučska odjeli vlakem směr Ústí nad Orlicí, dostali se do obce Radhošť, kde se zcela změnila situace. Zvrat nastal tehdy, když osmadvacetiletý muž řekl, že už končí a do dalších nezákonných akcí s ním nejde. Třiadvacetiletý „kamarád“ se nejspíš rozčílil a z „parťáka“ se stala rázem oběť loupeže. 

Co se stalo a co je jednomu z nich kladeno za vinu?

Mladší muž měl nejdříve staršího kolegu fyzicky napadnout, posléze mu vyhrožovat zabitím a s nožem v ruce po něm požadovat mobil i peníze. Útočník dostal, co žádal, ale poškozený to tak nechat nechtěl. Po chvíli se proti němu rozběhl s tím, že chce vše zpět. Podezřelý však opět zvítězil. Osmadvacetiletý muž se snažil volat o pomoc, vběhl na soukromý pozemek, kde měl být opět napaden ze strany útočníka. Při napadení upadl na okno garáže, čímž utrpěl další zranění. Majitelka ihned přivolala policii, ale to už byl podezřelý z loupeže na útěku. Stopem se dostal do Přelouče, kde zkusil své štěstí při stopování znovu. Chtěl se nejspíš dostat domů, ale jeho obrovská smůla tkvěla v tom, že žena jedoucí v autě se svým přítelem, která mu zastavila, byla zaměstnankyně právě té benzinové čerpací stanice, kde se svým komplicem před pár hodinami „úřadoval“. Kam chtěl, se nedostal. Dvojice byla velice odvážná. Na přeloučskou policii ještě z auta zavolala, že jim veze zloděje. Cestu opravdu nasměrovali na nejbližší oddělení policie, kde osobu podezřelou z krádeže předali přímo do náručí policistů. Vzhledem k tomu, že nadýchal 1,45 promile alkoholu, skončil na protialkoholní záchytné stanici. Během pár okamžiků proběhlo radiostanicí, že tentýž muž není pouze podezřelou osobou z krádeže, ale že se na Holicku měl dopustit i výše popisované loupeže. Ze „záchytky“ si ho odvezli už naši kriminalisté.

Druhý (zraněný) muž byl mezitím převezen sanitním vozem do nemocnice na ošetření, odkud byl následně propuštěn. Na policii nakonec skončili oba dva. Jeden z nich čelí obvinění ze spáchání trestného činu krádeže v prvním odstavci dle písmene b), druhý má ke krádežím přičteno podezření ze spáchání trestného činu loupeže, za což mu hrozí až desetileté vězení.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.3.

Opatovice dodávají nejlevnější teplo

Opatovická elektrárna zajišťuje dodávky tepla pro více než 59 tisíc domácností.

Společnost celý článek
27.6.

Pietní shromáždění připomnělo na pardubickém Zámečku oběti heydrichiády

"Když si každoročně připomínáme oběti heydrichiády z Pardubicka, které na tomto místě padly pod střelami německých vojáků, nelze se vyhnout ani zásadním otázkám válek a míru v Evropě.

Společnost celý článek
27.9.

Začíná DEN ARCHITEKTURY! Zpřístupní unikátní stavby a pomůže poznat města, ve kterých žijeme

Součástí DNE ARCHITEKTURY je mezinárodní filmový festival FILM A ARCHITEKTURA, který se nově rozrostl do dvaceti měst. Hlavní osu programu budou tvořit celovečerní autorské filmy se zaměřením na architekturu, tvorbu měst a design.

Společnost celý článek
12.6.

Služby města Pardubic pomáhají potřebným spoluobčanům

Služby města Pardubic a.s. na separačním dvoře v Dražkovicích zajistily uzavřený kontejner, do kterého lze věnovat nábytek.

Společnost celý článek
15.9.

Konference Senior Living se zúčastní i architekt Vlado Milunić

Otázce kvality života ve stáří se bude na pardubické konferenci věnovat dvacet odborníků z různých oborů.

Společnost celý článek
28.2.

Krajští zastupitelé přidělovali peníze dobrovolným hasičům

Před čtyřmi lety kraj mohl rozdělovat o téměř dva miliony více.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting