Opatovice dodávají nejlevnější teplo

12.3.

Opatovice dodávají nejlevnější teplo

Opatovice dodávají nejlevnější teplo

Rozvoj  Elektrárny Opatovice nad Labem byl hlavním tématem středečního setkání hejtmana Pardubického kraje Radko Martínka s vedením společnosti.  Hovořili zde také o dodávkách a cenách tepla a připravované energetické koncepci Pardubického kraje.      Opatovická elektrárna zajišťuje dodávky tepla pro více než 59 tisíc domácností v regionu Hradec Králové, Pardubice, Chrudim a dále pro stovky dalších velkoodběratelů.   „Aktuálně prověřujeme možnosti připojení pardubického zámku nebo objektů v centru Chrudimi včetně obchodní akademie,“ uvedl obchodní ředitel firmy Jiří Pěnka. Podobný rozvoj firma očekává také v průmyslových a jiných zónách  Hradce Králové a Pardubic, neboť elektrárna patří mezi stabilní a nejlevnější dodavatele tepla v rámci České republiky.        Společnost se rovněž zajímá o energetickou koncepci Pardubického kraje. „Kraj zatím vyčkává, kam bude směřovat energetická koncepce státu,“ uvedl hejtman Radko Martínek.      Prioritou opatovické firmy je samozřejmě rovněž oblast ochrany životního prostředí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.5.

V Pasíčkách vypustil dva mladé čápy

Nadstandardem záchranné stanice Pasíčka je provoz expoziční části, která je přístupná veřejnosti a současně se zde koná většina ekovýchovných programů.

Společnost celý článek
27.5.

Nový domov pro seniory by měl vyrůst ve Štrossově ulici

Pardubice se postupně posouvají v plánování výstavby nového domova pro seniory, který by tak pomohl vyřešit narůstající problémy s kapacitou stávajících zařízení. Z šesti posuzovaných lokalit se na základě podrobných analýz vedení města shodlo, že nejlepší variantou pro umístění nového objektu je areál veterinární kliniky ve Štrossově ulici.

Společnost celý článek
27.3.

Turisté Pardubického kraje letos odemkli novou sezónu výletů v Pardubicích. Klub českých turistů Slovan Pardubice pro ně připravil spolu s řadou spolupracujících institucí program mapující turistické zajímavosti v krajském městě a jeho okolí. To je někdy

„S klubem českých turistů dlouhodobě spolupracujeme a přispíváme na obnovu turistického značení. Společně jsme také v uplynulých čtyřech letech přeznačili všechny dálkové cyklotrasy, které vedou krajem, a toho si velmi vážím. Také letos půjde z rozpočtu kraje 400 tisíc korun na další spolupráci,“ slíbil radní Živný účastníkům, kteří se zanedlouho vydali poznávat krásy Pardubic, jeho kulturních institucí a památek, dostihového závodiště, Kunětické hory svezli se lodí po Labi nebo uskutečnili cyklistický výlet po okolí.

Společnost celý článek
28.4.

Česká inspekce životního prostředí provedla vloni téměř 15 900 kontrol a uložila pokuty za více než 130 milionů korun

Z celorepublikového hlediska dostala v loňském roce nejvyšší pokutu 6,5 milionů korun společnost OMGD, s.r.o. za porušení zákona o odpadech. Firma v průběhu let 2013 – 2015 nakládala v areálu bývalé chemičky v Kaznějově na Plzeňsku s 15 tisíci tunami demoličních odpadů. To však neměla povoleno. Demoliční odpady vysoce překračovaly limity povolené pro obsah škodlivin v odpadech využívaných na povrchu terénu.

Společnost celý článek
27.3.

Prý nesou přeplatek za energie

Zvoní-li u Vás opravář, pracovník úřadu či jiných služeb, zavolejte na instituci, na kterou se pracovník odvolává.

Společnost celý článek
30.3.

Anketa Čtenář roku 2017 má svého vítěze

V úterý 28. 3. krajská knihovna slavnostně vyhlásila vítěze ankety Čtenář roku 2017. O titul se ucházelo osm babiček, z nichž knihovnice vybraly paní Milenu Kánskou. „Paní Kánská navštěvuje knihovnu s vnučkou pravidelně jednou měsíčně. Vnučce často četla knížky, a tak v ní vzbudila lásku ke knihám.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting