Opět kradl, tentokráte ale znefunkčnil pece

6.8.

Opět kradl, tentokráte ale znefunkčnil pece

Opět kradl, tentokráte ale znefunkčnil pece

Ve středu 4. srpna v odpoledních hodinách bylo na hradeckou policii oznámeno vloupání do areálu slévárny nacházející se v Plotištích nad Labem. Zloděj tak odcizil v období mezi 29. červencem a 4. srpnem letošního roku měděné součásti z měniče, který se nacházel pod dvěma středofrekvenčními indukčními pecemi. Krádežemi součástí při tom způsobil znefunkčnění šestnáct let starých pecí. Jak vysokou škodu poškozením pecí zloděj způsobil, bude poškozenou firmou na policii nahlášeno dodatečně. Prozatím neznámý pachatel se do objektu s největší pravděpodobností dostal oknem. Krádeží asi 500 kilogramů měděných součástí vznikla škoda kolem 50 tisíc korun. Policisté nyní prověřují, zda zloděj měděné součásti neprodal do sběrných surovin. Za kilogram mědi totiž může ve výkupně utržit zhruba sto korun. Případ šetří policisté pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Nový trestní zákoník pamatuje na takové jednání trestem odnětí svobody na jeden až pět let. Policie by uvítala jakékoliv informace od občanů, které by jí pomohly vypátrat pachatele. Případní svědci mohou podat informace policistům na bezplatnou linku tísňového volání 158. Jedná se o téhož pachatele? V plotištském areálu totiž sídlí hned několik firem. Zhruba před deseti dny v jedné z nich zmizely hliníkové formy a odlitky. Svým jednáním neznámý pachatel napáchal škodu za 1,5 milionu korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.4.

Jak zatraktivnit pardubický zámek?

Nově vytvořená expertní skupina bude hledat odpověď na otázky, jak co nejlépe využít potenciál pardubického zámku.

Společnost celý článek
16.2.

Mladí lidovci se pustili do Krause

Nejhorší nemocí moderátora je neznalost. ,,Rádi bychom z ní pana Krause vyléčili,“ uzavírá s úsměvem předseda Jurčík.

Společnost celý článek
8.4.

Oblíbený pořad Věřte, nevěřte v Pardubicích. Po svém ho pojme folklorní soubor Lipka

„Pořad nemusí být zajímavý pouze pro milovníky lidových písní. Jednotlivá čísla programu totiž proložíme videoukázkami z historie Folklorního souboru Lipka, jež popisují tajemné, absurdní či úsměvné příběhy. Bude na divácích, aby odhadli, která z historek byla pravdivá a která smyšlená, což se dozví na konci koncertu,“ říká vedoucí souboru Lipka Michal Doubek.

Společnost celý článek
25.2.

Výzva Národního muzea

Posléze budou uloženy v muzejních depozitářích a budou přístupné pro badatele i pro využití na dalších výstavách.

Společnost celý článek
14.12.

V sobotu to nevyšlo, zkusil to v neděli

Sobotní neúspěch tak zřejmě přivedl jednapadesátiletého muže do dalšího z holických obchodních domů.

Společnost celý článek
8.4.

NEJZACHOVALEJŠÍ GOTICKÉ HRADBY VE STŘEDNÍ EVROPĚ JSOU ZASE VEŘEJNOSTI PŘÍSTUPNÉ

Jedna z největších atraktivit královského věnného města Poličky – unikátní hradební opevnění v délce 1220 metrů obepínají celé historické jádro města, je opět přístupné veřejnosti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting