Opět kradl, tentokráte ale znefunkčnil pece

6.8.

Opět kradl, tentokráte ale znefunkčnil pece

Opět kradl, tentokráte ale znefunkčnil pece

Ve středu 4. srpna v odpoledních hodinách bylo na hradeckou policii oznámeno vloupání do areálu slévárny nacházející se v Plotištích nad Labem. Zloděj tak odcizil v období mezi 29. červencem a 4. srpnem letošního roku měděné součásti z měniče, který se nacházel pod dvěma středofrekvenčními indukčními pecemi. Krádežemi součástí při tom způsobil znefunkčnění šestnáct let starých pecí. Jak vysokou škodu poškozením pecí zloděj způsobil, bude poškozenou firmou na policii nahlášeno dodatečně. Prozatím neznámý pachatel se do objektu s největší pravděpodobností dostal oknem. Krádeží asi 500 kilogramů měděných součástí vznikla škoda kolem 50 tisíc korun. Policisté nyní prověřují, zda zloděj měděné součásti neprodal do sběrných surovin. Za kilogram mědi totiž může ve výkupně utržit zhruba sto korun. Případ šetří policisté pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Nový trestní zákoník pamatuje na takové jednání trestem odnětí svobody na jeden až pět let. Policie by uvítala jakékoliv informace od občanů, které by jí pomohly vypátrat pachatele. Případní svědci mohou podat informace policistům na bezplatnou linku tísňového volání 158. Jedná se o téhož pachatele? V plotištském areálu totiž sídlí hned několik firem. Zhruba před deseti dny v jedné z nich zmizely hliníkové formy a odlitky. Svým jednáním neznámý pachatel napáchal škodu za 1,5 milionu korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.10.

Stavba multioborového pavilonu je v třetině

Dokončena bude v říjnu 2014. Následně se do zbrusu nového pavilonu přestěhují oddělení nemocí plicních a tuberkulózy, infekční oddělení, stomatochirurgie a zubní pohotovost. Podle potřeby může v budoucnu sloužit i jiným oddělením při dalších fázích rekonstrukce nemocnice.

Společnost celý článek
27.4.

Být viděn. Takové je motto Dne silniční bezpečnosti v Pardubickém kraji Náměstek Jaromír Dušek rozdával reflexní pásky dětem v Lipolticích

Den silniční bezpečnosti se ale neodehrával jen v Lipolticích. Náměstek hejtmana Pardubického kraje Jaromír Dušek vyrazil i na pardubické hlavní nádraží, na místo s velkou koncentrací lidí všech věkových kategorií. I tady s lidmi o silniční bezpečnosti diskutoval a rozdával reflexní pásky.

Společnost celý článek
5.2.

Jezdci na koních hodnotili sezónu v Kladrubech

S areálem v Kladrubech máme velké plány. Chceme, aby zde byla vybudována nezbytná infrastruktura.

Společnost celý článek
23.1.

Dopravu budou monitorovat nové radary

Pro 12 přístrojů bude na sloupech veřejného osvětlení vybudováno 33 přípojek.

Společnost celý článek
19.1.

Aglomerace má připravené výzvy na více než jeden a půl miliardy

Hradecko-pardubická aglomerace pokračuje ve svém úspěšném naplňování schválené strategie ITI. Už v roce 2016 vypsala jako první ze sedmi aglomerací v České republice výzvy pro předkládání projektů a do současné doby schválila realizaci osmi významných aglomeračních projektů za téměř 278 milionů korun. „Řídicí výbor ITI schválil například výstavbu dopravního terminálu v Přelouči, nákupy speciálních trolejbusů v Hradci Králové a Pardubicích nebo projekt Státní vědecké knihovny v Hradci králové na ukládání a zálohování digitálních dokumentů,“ říká předseda Řídicího výboru ITI (ŘV ITI) a primátor města Pardubic Martin Charvát.

Společnost celý článek
14.9.

Tichý vyvrátil fámy kolem haly Dašická

Přesto se Pardubickému kraji podařilo dosáhnout výrazných úspor.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting