Opět kradl, tentokráte ale znefunkčnil pece

6.8.

Opět kradl, tentokráte ale znefunkčnil pece

Opět kradl, tentokráte ale znefunkčnil pece

Ve středu 4. srpna v odpoledních hodinách bylo na hradeckou policii oznámeno vloupání do areálu slévárny nacházející se v Plotištích nad Labem. Zloděj tak odcizil v období mezi 29. červencem a 4. srpnem letošního roku měděné součásti z měniče, který se nacházel pod dvěma středofrekvenčními indukčními pecemi. Krádežemi součástí při tom způsobil znefunkčnění šestnáct let starých pecí. Jak vysokou škodu poškozením pecí zloděj způsobil, bude poškozenou firmou na policii nahlášeno dodatečně. Prozatím neznámý pachatel se do objektu s největší pravděpodobností dostal oknem. Krádeží asi 500 kilogramů měděných součástí vznikla škoda kolem 50 tisíc korun. Policisté nyní prověřují, zda zloděj měděné součásti neprodal do sběrných surovin. Za kilogram mědi totiž může ve výkupně utržit zhruba sto korun. Případ šetří policisté pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Nový trestní zákoník pamatuje na takové jednání trestem odnětí svobody na jeden až pět let. Policie by uvítala jakékoliv informace od občanů, které by jí pomohly vypátrat pachatele. Případní svědci mohou podat informace policistům na bezplatnou linku tísňového volání 158. Jedná se o téhož pachatele? V plotištském areálu totiž sídlí hned několik firem. Zhruba před deseti dny v jedné z nich zmizely hliníkové formy a odlitky. Svým jednáním neznámý pachatel napáchal škodu za 1,5 milionu korun.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.1.

Primátorka popřála dětem z přelomu roku

Není u nás zvykem vítat poslední děti roku, ale tahle holčička si to určitě zaslouží. Její vstup do života nebyl zrovna veselý, byť vzbudil velký rozruch. Právě jsem končila v nemocnici službu a dítě ve schránce způsobilo poprask snad v celé nemocnici.

Společnost celý článek
21.4.

Historickou budovu Zámku Pardubice zasáhly plameny. Naštěstí jen cvičně

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Pardubic a dále dobrovolní hasiči ze Sezemic a Starého Hradiště. Naštěstí se jednalo o taktické cvičení hasičů.

Společnost celý článek
30.12.

Děkanka doc. Myšková pokračuje v čele fakulty

V tomto akademickém roce studuje na FES 2 500 studentů, je na studenty nejpočetnější fakultou ze 7 fakult Univerzity Pardubice.

Společnost celý článek
9.1.

Investor supermarketu ve Skutči stáhl žádost o kácení stromů

Pokusy o zástavbu zelené plochy to zbrzdí, i když zatím není zřejmé, zda jde o definitivní vítězství občanského sdružení.

Společnost celý článek
11.4.

Druhý on-line rozhovor s hejtmanem Ivo Tomanem

V pondělí 14. dubna 2008 uskuteční v pořadí již druhý online rozhovor s hejtmanem Pardubického kraje Ivo Tomanem.

Společnost celý článek
8.8.

Na slavný Stanley Cup si sáhli i představitelé kraje

Tradiční letní cesta Stanley Cupu je celosvětově sledovaná záležitost,

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting