Opravy pardubických silnic začínají

16.3.

Opravy pardubických silnic začínají

Nastupujícího jara využijí Pardubice k opravám svých silnic, zjizvených zimou. Do oprav místních komunikací, které začaly v tomto týdnu, investují zhruba 20 milionů korun. Opravy se však neobejdou bez tolerance a shovívavosti motoristické veřejnosti. „V rozpočtu máme na opravy místních komunikací prostředky vyčleněny. Pokud nebudou stačit, uvolníme další,“ řekl náměstek primátora Jan Kislinger. „Samozřejmě nemůžeme slíbit, že pardubické silnice budou jako nové, na to bychom potřebovali mnohonásobně víc peněz. Naším cílem je odstranit následky letošní zimy na místních komunikacích,“ dodal jeho kolega Alexandr Krejčíř. Většinu pardubických silnic silně poznamenalo střídání silných mrazů s oblevami. Objevily se na nich výtluky, které se každým dnem zvětšují a dál prodražují opravy. Proto město s opravami pospíchá. Práce začaly již minulý týden a organizují si je jednotlivé městské obvody. Opravy se netýkají komunikací, které spravuje a musí opravit Pardubický kraj. Hlavní silnice vedoucí městem jsou nejzatíženějšími silnicemi v kraji. Opravy místních komunikací budou probíhat za provozu a vyžádají si určitá omezení v dopravě. Na práce, například frézování vozovky, upozorní řidiče dopravní značení. „Naší snahou je, aby práce probíhaly za co nejmenšího provozu, o víkendech či v méně frekventovaných časech. Bohužel to vždy nejde a proto se řidičům předem omlouváme za případné komplikace v dopravě,“ řekl náměstek Krejčíř.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.4.

DEN ZEMĚ: TRADIČNÍ OSLAVA PŘÍRODY A SVĚTA V PARDUBICÍCH

Na Dni Země představí hravou formou své aktivity neziskové organizace Pardubického kraje. Návštěvníci se mohou těšit na připravené aktivity od neziskových organizací, za jejich splnění získají drobnou odměnu od organizátora. Tím program nekončí. „Všichni kdo na Den Země zavítají, se mohou zapojit do tvorby společného plastického díla na téma „Energetika“, uvedla Miluše Horská, 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR a pořádající Koalice nevládek Pardubicka, „návštěvníci rovněž mohou zapsat do Knihy přání svá blahopřání Zemi k jejímu svátku a slíbit, co vše v následujícím roce udělají pro její dobro,“ dodala Horská.

Společnost celý článek
10.6.

Akademie Libchavy v projektu vzdělává ředitele a učitele škol v koučinku

Témata pro vzdělávání řídících pracovníků jsou: Ředitel koučem – koučovací styl vedení školy, Typologie – různí lidé a různé přístupy, Vedení týmů učitelů, Účinné porady ve školách a Personalistika pro ředitele škol. Témata pro vzdělávání pedagogických pracovníků jsou: Učitel koučem – koučovací styl vedení žáků, Skupinové koučování ve školách a Typologie – různí lidé a různé přístupy.

Společnost celý článek
20.9.

Roztančené oslavy 20 let skupiny T-BASS vypuknou exkluzivně na střeše OC Futurum

Akce s názvem Streetmania se uskuteční v sobotu 23. září od 15 hodin. Návštěvníci se tak mohou těšit na odpoledne nabité speciální choreografií, vytvořenou přímo pro tuto akci, a mnoho dalších tanečních či hudebních hostů.

Společnost celý článek
29.5.

Nyní je stíhán vazebně.

Podezřelý měl již od roku 2001 v místě svého trvalého pobytu, kde žije se svými rodiči a sestrou, tyto se vzrůstající četností, intenzitou a agresivitou týrat. K jeho chování přispělo jak užívání léků, tak i alkoholu. Doma vyhrožoval smrtí i třeba otrávením vody. Matku, sestru a občas i svého otce týral údajně nejen psychicky (vyhrožování, zákazy) ale i fyzicky (údery, tahání, škrcení).

Společnost celý článek
4.10.

Nové kolumbárium vzniká na centrálním hřbitově

Pro zvýšení komfortu bude pietní místo vybaveno lavičkami a pietně nasvíceno.

Společnost celý článek
22.8.

Volba královny věnného města Chrudimi 2007

Celým večerem plným kouzel a čárů, který začne 31. srpna v 19 hodin, Vás provede Pavel Kožíšek spolu s Martinou Poulíčkovou.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting