Opravy pardubických silnic začínají

16.3.

Opravy pardubických silnic začínají

Nastupujícího jara využijí Pardubice k opravám svých silnic, zjizvených zimou. Do oprav místních komunikací, které začaly v tomto týdnu, investují zhruba 20 milionů korun. Opravy se však neobejdou bez tolerance a shovívavosti motoristické veřejnosti. „V rozpočtu máme na opravy místních komunikací prostředky vyčleněny. Pokud nebudou stačit, uvolníme další,“ řekl náměstek primátora Jan Kislinger. „Samozřejmě nemůžeme slíbit, že pardubické silnice budou jako nové, na to bychom potřebovali mnohonásobně víc peněz. Naším cílem je odstranit následky letošní zimy na místních komunikacích,“ dodal jeho kolega Alexandr Krejčíř. Většinu pardubických silnic silně poznamenalo střídání silných mrazů s oblevami. Objevily se na nich výtluky, které se každým dnem zvětšují a dál prodražují opravy. Proto město s opravami pospíchá. Práce začaly již minulý týden a organizují si je jednotlivé městské obvody. Opravy se netýkají komunikací, které spravuje a musí opravit Pardubický kraj. Hlavní silnice vedoucí městem jsou nejzatíženějšími silnicemi v kraji. Opravy místních komunikací budou probíhat za provozu a vyžádají si určitá omezení v dopravě. Na práce, například frézování vozovky, upozorní řidiče dopravní značení. „Naší snahou je, aby práce probíhaly za co nejmenšího provozu, o víkendech či v méně frekventovaných časech. Bohužel to vždy nejde a proto se řidičům předem omlouváme za případné komplikace v dopravě,“ řekl náměstek Krejčíř.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

14.8.

Do Adršpachu raději jindy: Poláci oslavují

Policisté upozorňují, že ve dnech 14., 15. a 16. srpna očekávají komplikace v dopravě a s parkováním v Adršpachu

Společnost celý článek
17.5.

Česko podléhá nové mánii. Na kulinářské festivaly letos přijdou stovky tisíc Čechů

Kuchaři se shodují: festivaly kultivují a obohacují českou kuchyni Díky kulinářským festivalům se mění i stravovací návyky českých domácností. Lidé na vlastní kůži poznávají cizí kuchyně, netradiční podoby pokrmů i jejich servírování. Mají možnost v rámci různých workshopů vyzkoušet přípravu nových jídel a jejich chutě. Mění se také celkové vnímání gastronomie.

Společnost celý článek
28.3.

Pět klinických pracovišť v pardubické nemocnici

Pardubická krajská nemocnice se tak stala kvalitní vysokoškolskou základnou, plnící obdobné úkoly jako nemocnice fakultní.

Společnost celý článek
8.11.

I letos Univerzita Pardubice zpestří celonárodní Týden vědy a techniky. Její studenti připravili hned dvě odborné akce

Součástí největšího vědeckého festivalu v České republice – Týdne vědy a techniky, pořádaného Akademií věd ČR – jsou tradičně i reprezentanti vysokoškolské vědy, tedy i Univerzita Pardubice.

Společnost celý článek
8.3.

Pardubický kraj vyvěsí tibetskou vlajku

O přímou zkušenost s nelidským útlakem Tibeťanů se podělil radní Jaromír Dušek, který Lhasu a její okolí soukromě navštívil loni v létě

Společnost celý článek
4.7.

DLAŽBA z třídy Míru se neztratí

Služby města Pardubic provádějí pro statutární město Pardubice i jeho obvody mimo jiné i práce spočívající v údržbě a opravách komunikací, kde by některé prvky vytěžené dlažby mohly najít uplatnění.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting