Opravy pardubických silnic začínají

16.3.

Opravy pardubických silnic začínají

Nastupujícího jara využijí Pardubice k opravám svých silnic, zjizvených zimou. Do oprav místních komunikací, které začaly v tomto týdnu, investují zhruba 20 milionů korun. Opravy se však neobejdou bez tolerance a shovívavosti motoristické veřejnosti. „V rozpočtu máme na opravy místních komunikací prostředky vyčleněny. Pokud nebudou stačit, uvolníme další,“ řekl náměstek primátora Jan Kislinger. „Samozřejmě nemůžeme slíbit, že pardubické silnice budou jako nové, na to bychom potřebovali mnohonásobně víc peněz. Naším cílem je odstranit následky letošní zimy na místních komunikacích,“ dodal jeho kolega Alexandr Krejčíř. Většinu pardubických silnic silně poznamenalo střídání silných mrazů s oblevami. Objevily se na nich výtluky, které se každým dnem zvětšují a dál prodražují opravy. Proto město s opravami pospíchá. Práce začaly již minulý týden a organizují si je jednotlivé městské obvody. Opravy se netýkají komunikací, které spravuje a musí opravit Pardubický kraj. Hlavní silnice vedoucí městem jsou nejzatíženějšími silnicemi v kraji. Opravy místních komunikací budou probíhat za provozu a vyžádají si určitá omezení v dopravě. Na práce, například frézování vozovky, upozorní řidiče dopravní značení. „Naší snahou je, aby práce probíhaly za co nejmenšího provozu, o víkendech či v méně frekventovaných časech. Bohužel to vždy nejde a proto se řidičům předem omlouváme za případné komplikace v dopravě,“ řekl náměstek Krejčíř.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.1.

Aglomerace má připravené výzvy na více než jeden a půl miliardy

Hradecko-pardubická aglomerace pokračuje ve svém úspěšném naplňování schválené strategie ITI. Už v roce 2016 vypsala jako první ze sedmi aglomerací v České republice výzvy pro předkládání projektů a do současné doby schválila realizaci osmi významných aglomeračních projektů za téměř 278 milionů korun. „Řídicí výbor ITI schválil například výstavbu dopravního terminálu v Přelouči, nákupy speciálních trolejbusů v Hradci Králové a Pardubicích nebo projekt Státní vědecké knihovny v Hradci králové na ukládání a zálohování digitálních dokumentů,“ říká předseda Řídicího výboru ITI (ŘV ITI) a primátor města Pardubic Martin Charvát.

Společnost celý článek
27.12.

I malé knihovny jsou pro kraj důležité

Radní Pardubického kraje projednali tento týden také rozvojové dokumenty týkající se knihoven. Za pojmem regionální funkce knihoven se skrývá podpora krajské samosprávy všem 420 knihovnám v obcích a městech na území kraje. Z krajského rozpočtu jsou hrazeny ty činnosti, které mají zajistit bohatý, pro čtenáře atraktivní knižní fond tak, aby byl dostupný všem zájemcům na území kraje.

Společnost celý článek
27.7.

Pardubické závodiště chce mezi evropskou dostihovou špičku

„Částka 3,5 milionu by nejen určitě přispěla k větší bezpečnosti koní i jezdců, ale tyto úpravy by také přilákali více závodníků z celé Evropy,“ říká ředitel pardubického závodiště Martin Korba, který po konzultacích s europoslancem Tomášem Zdechovským bude usilovat o získání peněz z národního rozpočtu.

Společnost celý článek
19.4.

- Úklid - na Svitavsku zdárně pokračuje

Svitavský soud ale návrh na vzetí do vazby neakceptoval a podezřelá byla propuštěna na svobodu.

Společnost celý článek
9.10.

„Pan Bůh tě má rád a chtěl, abys těm lidem pomohla“

Naděžda Tomčíková byla první zdravotnicí, která se postarala o raněné ve Studénce.

Společnost celý článek
9.10.

123. Velká pardubická nabídne napínavé boje a atraktivní jména koní a jezdců

Ve startovní listině se objevuje jednadvacet jmen. Nechybí loňská vítězka Orphee des Blins, Tiumen, Trezor, Klaus, Budapest, Kasim či již zmiňovaný Al Jaz a další.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting