Oredo organizuje dopravu i pro Pardubický kraj

25.2.

Oredo organizuje dopravu i pro Pardubický kraj

Společnost Oredo od začátku letošního roku organizuje dopravu nejen pro Královéhradecký, ale i pro Pardubický kraj. Regionální organizátor dopravy uspěl se systémem integrované dopravy, který loni v létě zavedl na území Královéhradeckého kraje a jenž znamená více spojů, ale i úspor pro krajský rozpočet. Nyní by mělo Oredo pomoci s vytvořením obdobného dopravního modelu i u pardubických sousedů. „Společnost Oredo založil Královéhradecký kraj v roce 2003 a byl jejím jediným společníkem. Nyní do firmy vstoupil i Pardubický kraj. Spojení obou regionů přinese řadu výhod,“ uvedl královéhradecký krajský radní pro oblast dopravy Josef Ješina. „Sjednotí se díky tomu organizace a budování integrovaného dopravného systému v obou krajích, úspory budou spočívat v rozdělení nákladů na vývoj firmy, různé studie či software. Oba kraje rovněž budou mít větší jednací sílu při žádostech o dotace či investicích,“ dodal radní. Společnost Oredo má šestičlennou dozorčí radu – každý z krajů v ní má tři zástupce. Dozorčí rada rozhoduje nadpoloviční většinou všech členů. Pardubický kraj do společnosti vložil při svém vstupu 200 tisíc korun. Oredo má nyní dvě samostatná střediska. Chod pardubické pobočky zajišťuje šest zaměstnanců s předpokládanou výší roční dotace Pardubického kraje 4,5 milionu korun. Výše dotace Královéhradeckého kraje zůstává dle návrhu rozpočtu ve výši 5,1 milionu korun. „Královéhradecký kraj zavedl integrovaný systém dopravy na celém svém území loni v létě. Pro autobusové spoje navrhl využití menších vozidel, díky čemuž se mohl počet spojů navýšit a zároveň toto opatření ušetřilo výdaje krajskému rozpočtu. Autobusové a vlakové spoje na sebe také nyní lépe navazují a celým krajem mohou lidé jezdit na jednu jízdenku,“ řekl jednatel společnosti Oredo Vladimír Záleský.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.4.

V Pardubicích se sešli historici nemocí a neduhů

Konference se účastní také odborníci působící v archivech a muzeích.

Společnost celý článek
9.12.

Žáci chrudimské průmyslovky se budou učit na rypadlu

Ten by měl sloužit především žákům v oboru mechanik silničních strojů, o který je podle slov ředitele školy velký zájem.

Společnost celý článek
14.9.

Hostovice budou mít novou cisternu

Projekt vyjde na 7 307 095,50 korun, předpokládaná cena cisterny činí 7 300 595,50 korun. Většinu nákladů ale pokryjí evropské dotace. „Celkové náklady projektu dosahují částky 7 307 095,50 korun, městu se však podařilo získat dotace z operačního programu EU, které pokryjí 85 procent z ceny. 5 procent pak tvoří dotace státu a 10 procent uhradí MO Pardubice VIII ze svého rozpočtu,“ informoval náměstek primátora Jan Řehounek, který je mimo jiné zodpovědný za dotační politiku města.

Společnost celý článek
5.3.

Město Hradec Králové ocení nadějné sportovce

Součástí vyhlášení výsledků ankety v pondělí 5. března 2018 bude tradičně bohatý doprovodný program.

Společnost celý článek
22.1.

Vichřice poškodila ciferník hodin na Zelené bráně

Neuvěřitelně ničivý vítr se nevyhnul ani pardubické Zelené bráně, dominantě městské památkové rezervace.

Společnost celý článek
7.5.

Vyhlášení národního geoparku Železné hory

Geoparky představují v dnešní době velmi dynamický a specifický nástroj dobrovolné ochrany území.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting