Oredo organizuje dopravu i pro Pardubický kraj

25.2.

Oredo organizuje dopravu i pro Pardubický kraj

Společnost Oredo od začátku letošního roku organizuje dopravu nejen pro Královéhradecký, ale i pro Pardubický kraj. Regionální organizátor dopravy uspěl se systémem integrované dopravy, který loni v létě zavedl na území Královéhradeckého kraje a jenž znamená více spojů, ale i úspor pro krajský rozpočet. Nyní by mělo Oredo pomoci s vytvořením obdobného dopravního modelu i u pardubických sousedů. „Společnost Oredo založil Královéhradecký kraj v roce 2003 a byl jejím jediným společníkem. Nyní do firmy vstoupil i Pardubický kraj. Spojení obou regionů přinese řadu výhod,“ uvedl královéhradecký krajský radní pro oblast dopravy Josef Ješina. „Sjednotí se díky tomu organizace a budování integrovaného dopravného systému v obou krajích, úspory budou spočívat v rozdělení nákladů na vývoj firmy, různé studie či software. Oba kraje rovněž budou mít větší jednací sílu při žádostech o dotace či investicích,“ dodal radní. Společnost Oredo má šestičlennou dozorčí radu – každý z krajů v ní má tři zástupce. Dozorčí rada rozhoduje nadpoloviční většinou všech členů. Pardubický kraj do společnosti vložil při svém vstupu 200 tisíc korun. Oredo má nyní dvě samostatná střediska. Chod pardubické pobočky zajišťuje šest zaměstnanců s předpokládanou výší roční dotace Pardubického kraje 4,5 milionu korun. Výše dotace Královéhradeckého kraje zůstává dle návrhu rozpočtu ve výši 5,1 milionu korun. „Královéhradecký kraj zavedl integrovaný systém dopravy na celém svém území loni v létě. Pro autobusové spoje navrhl využití menších vozidel, díky čemuž se mohl počet spojů navýšit a zároveň toto opatření ušetřilo výdaje krajskému rozpočtu. Autobusové a vlakové spoje na sebe také nyní lépe navazují a celým krajem mohou lidé jezdit na jednu jízdenku,“ řekl jednatel společnosti Oredo Vladimír Záleský.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.3.

Pardubice: Společné prohlášení kraje a krajské nemocnice

Pardubický kraj na základě prohlášení společnosti Multiscan tato lůžka neprodleně převezme a začne lůžkové zařízení provozovat.

Společnost celý článek
3.9.

V Hradci vydrancovali již 32 bytů

Policie v tomto ohledu žádá případné svědky, kteří by mohli k osobám i vozidlu poskytnout další podrobnější informace.

Společnost celý článek
29.5.

Přednáška „Program APOLLO – opravdu jsme byli na Měsíci?“

Soubojem protichůdných názorů na jedno z největších lidských dobrodružství 20. století vás provede v pátek 30. května Milan Halousek z České kosmické kanceláře.

Společnost celý článek
19.6.

Ve společnosti se málo mluví o přínosu lidí s postižením

Pardubický kraj se zabývá otázkami souvisejícími s životem lidí se zdravotním postižením dlouhodobě.

Společnost celý článek
3.9.

Poskytnutí daru Policii ČR

Rozhodli jsme se proto přispět alespoň troškou do jejich kasiček a také jim tím poděkovat za jejich práci.

Společnost celý článek
29.1.

Klimatu nejvíce škodí Belchatów

Evropskou jedničkou mezi ničiteli klimatu se už v roce 2008 stala polská hnědouhelná velkoelektrárna Bełchatów.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting