Orlickoústecká nemocnice má novou rehabilitaci

20.9.

Orlickoústecká nemocnice má novou rehabilitaci

V úterý byly v Orlickoústecké nemocnici slavnostně otevřeny a uvedeny do provozu nové prostory rehabilitačního oddělení. Na to navázal den otevřených dveří oddělení pro veřejnost. Vlastníka nemocnice, Pardubický kraj, zastupoval náměstek hejtmana a předseda dozorčí rady Roman Línek.


      „Zdravotnictví nemá v poslední době na zrovna růžích ustláno, proto je každá taková dokončená investice velmi příznivou zprávou. Pardubický kraj investoval v minulých letech výstavbu nového pavilonu rehabilitace a nemocnice nyní dokončila jeho vybavení za 1,8 milionu korun. Vznikla nová komplexní služba, která v kombinaci s výborným vybavením a erudovaným personálem bude mít své pevné místo v nově vznikající struktuře spojeného celku Nemocnice Pardubického kraje,“ řekl na úvod Roman Línek, který má v krajské radě na starosti zdravotnictví.


     „Rehabilitační oddělení dnes zajišťuje péči pro všechny hospitalizované pacienty nemocnice a ambulantní pacienty celé spádové oblasti. Vzhledem k extrémnímu nárůstu ambulantních pacientů bylo rozhodnuto o přestěhování rehabilitačního oddělení do nových prostor v pavilonu H, které byly vybudovány přímo pro toto oddělení a umožňují i rozvoj dalších rehabilitačních metodik a vodoléčby,“ uvedl ředitel Orlickoústecké nemocnice Jiří Řezníček.


     Oddělení rehabilitace se v této nemocnici rozvíjí od roku 1998 pod vedením primářky Radmily Dědkové. O dva roky později zde vznikla i rehabilitační ambulance a od roku 2008 je tu také ergoterapeutická ambulance pro pacienty po úraze nebo po mrtvici. Nyní zde pracují tři lékaři, 14 fyzioterapeutů a dvě zdravotní sestry. Nové prostory oddělení jsou nyní nejlépe vybaveným ambulantním rehabilitačním zařízením v okrese.
     Předseda Nadačního fondu S námi je tu lépe podnikatel Quido Štěpánek

u příležitosti otevření nových prostor rehabilitace vyzval přítomné podnikatele, aby se připojili k letošní akci fondu na podporu lůžek pro interní oddělení. Do fondu už přispěla kromě firem Isolit-Bravo, Iveco a Konzum i jednotlivá města a také některé obce a jednotlivci z okresu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.2.

Údaje ze sčítání lidu jsou důležité i pro hasiče

Sčítání je připravováno na březen 2011, přičemž rozhodným okamžikem bude půlnoc z 25. na 26. března.

Společnost celý článek
8.2.

Co je prioritou města Vysoké Mýto?

Rekonstrukcí objektu dojde k záchraně kulturní památky zcela prvořadého významu uprostřed města.

Společnost celý článek
14.11.

Třemošnická firma oslavila 195 let své existence

Vývojové centrum zvýší spolehlivost výrobků a rozšíří portfolio pro zákazníky.

Společnost celý článek
24.11.

Lanškrounští čtvrťáci si díky Spořitelně vydělali na výlet na eko farmu.

Prostory jarmarku byly celé odpoledne plné. Děti totiž nezanedbaly propagaci, na jarmark pozvaly nejen své blízké, ale dokázaly zaujmout i náhodné chodce. Ze zasedání vedení města dorazil starosta Radim Vetchý a další zastupitelé. Čtvrťáky osobně podpořil i ředitel základní školy Milan Valúšek.

Společnost celý článek
23.8.

Město chystá stavbu lávky, která přemostí pardubické nádraží.

Pro zpracování studie si město v rámci výběrového řízení vytipovalo a oslovilo pět erudovaných projekčních kanceláří „Dostali jsme tři nabídky, cena se pohybovala od 1,4 milionu (s DPH), s níž vyhrál soutěž Prodin, až do 2,6 milionu,“ konstatovala náměstkyně.

Společnost celý článek
5.6.

V Bruselu o PPP projektech

Pardubický kraj ve spolupráci s dalšími kraji a regionálními zastoupeními pořádá v Bruselu ve středu 6. června 2007 seminář.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting