OSLAVME SPOLEČNÉ STOLETÍ NA GURMÁNSKÉM BEKO FRESH FESTIVALU

11.6.

OSLAVME SPOLEČNÉ STOLETÍ NA GURMÁNSKÉM BEKO FRESH FESTIVALU

Rok 2018 přímo vybízí k velkolepým oslavám. Díky unikátnímu projektu Společné století, které připomíná kulaté výročí sta let od vzniku samostatného československého státu, se bude slavit také na unikátním gurmánském Beko Fresh Festivalu. Ten se uskuteční ve čtyřech českých městech – v Plzni (od 19. do 20. května), Liberci (od 26. do 27. května), Českých Budějovicích (od 9. do 10. června) a Pardubicích (od 16. do 17. června).

My, Češi a Slováci, jsme za naše společné století zažili tolik zajímavých příběhů, které by měly být neustále připomínány. Proto jsme moc rádi, že i Beko Fresh Festival se mohl stát součástí tohoto výjimečného projektu agentury Czech Tourism,“ řekl za organizátory svátku všech gurmánů a gurmetů Petr Jirásek.

Společné století bude i tématem originální kuchařské show, kterou si na hlavním podiu Beko Cooking Stage – připravil šéfkuchař vyhlášených restaurací La Veranda a Babiččina zahrada Radek David. „Z válečné a poválečné doby z let 1918 až 1948 jsme zvolili placky z bramborových škubánků s anglickou slaninou a restované houby. Socialismus bude zastupovat krkovice, česnekový konfit, pečená cibule, kroupy s uzeným kolenem, restovaný špenát a tymiánová omáčka. Polistopadovou éru připomene marinovaný ananas, mučenka, kokosový crumble a pěna z kokosového mléka,“ vyjmenoval speciální menu pro unikátní kulinářskou show na hlavním pódiu Radek David.

Nově se na festivalech objeví i stylová restaurace, která bude inspirována tímto tématem a na jejímž menu se Radek David částečně podílí,“ upřesnil za pořadatele festivalu Petr Jirásek.

Co se v ní bude podávat? První republiku bude reprezentovat roláda z perličky s kořenovou zeleninou a chřestem, válečnou a poválečnou dobu opečené bramborové škubánky, koprový créme fraiche a karamelizovaný cibulka, socialismus čerstvě namletý tatarák a topinka a dnešní dobu grilovaný marinovaný ananas, kokosová omáčka a mučenkou a mátové želé.

Je jasné, že úroveň gastronomie vždy souvisí i s dobou. Ve válečném období byl znát nedostatek jídla a navíc fungoval přídělový systém, a to na základní potraviny. Za socialismu hrálo prim závodní stravování a bufety. Dnes je sice všude všeho dostatek, ale někdy se až zbytečně plýtvá. Proto je třeba vážit si jídla a ocenit základní chuť potravin bez různých umělých vylepšení, na která jsme si bohužel rychle zvykli,“ shrnul šéfkuchař Radek David.

Ten je jednou z mnoha respektovaných osobností z branže, které se na Beko Fresh festivalu objeví. Nebude chybět ani bohatý program plný zážitkové gastronomie i extrémního cateringu či soutěžní přehlídky TOP restaurací, pivovarů či vinařství a spousta dalšího.

Inspirujte se příběhy a událostmi 100 let na www.spolecnestoleti.cz

VSTUPNÉ:

Na místě: 100,- Kč jednodenní vstup (České Budějovice, Liberec)

Na místě: 150,- Kč jednodenní vstup (Pardubice, Plzeň)

Předprodej s bonusem: 100,- Kč vč. vstup + škola čepování piva Pilsner Urquell

ZTP a děti do 130cm vstup zdarma

TERMÍNY JEDNOTLIVÝCH FESTIVALŮ:

Plzeň, 19. – 20. 5. 2018 (OC Plaza Plzeň)

Liberec, 26. – 27. 5. 2018 (Sportovní areál VESEC)

České Budějovice, 9. - 10. 6. 2018 (Výstaviště České Budějovice)

Pardubice, 16. - 17. 6. 2018 (Dostihové závodiště) 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

19.5.

Dárci věnovali dvě tuny oděvů a obuvi pro hradeckou charitu - pokračování v OC Futurum již o víkendu

Jedním z vrcholů víkendového programu byla nedělní exkluzivní proměna paní Jarušky, která byla vybrána z řad klientů, kteří bojují s nepřízní osudu. Na této volbě se dohodly vedoucí a sociální pracovnice Domu Matky Terezy, který je střediskem Oblastní Charity.

Společnost celý článek
22.2.

Projekt Sbírej-toner.cz a jeho organizátoři oceněni!

Chcete i Vy pomoci rozvoji projektu? Jste celebrita, firma, spotřebitel tiskových kazet či osoba ochotná pomoci?

Společnost celý článek
7.10.

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice se představuje na mezinárodním veletrhu Akadémia 2014 v Bratislavě

18. ročník slovenského veletrhu Akadémia se uskuteční od 7. do 9. října v bratislavské Aegon aréně. Stánek Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice je pro zájemce k dispozici od úterý do čtvrtka.

Společnost celý článek
21.4.

Návštěva z USA u vicehejtmana

Americkou návštěvu také zaujalo nedávné zařazení Pardubického kraje mezi regiony „s nejlepší budoucností.

Společnost celý článek
12.9.

Handicapované děti ze školy Svítání mají nový autobus

Nově pořízený autobus, který již děti pojmenovaly Bella, slavnostně pokřtila ve čtvrtek 11. září sólistka Státní opery v Praze Andrea Kalivodová.

Společnost celý článek
17.3.

Plavecký areál se chystá na rekonstrukci

Nechceme budovat konkurenci velkým aquaparkům, chceme mít centrum pro co nejúčelnější a nejlepší využití volného času.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting