OSLAVME SPOLEČNÉ STOLETÍ NA GURMÁNSKÉM BEKO FRESH FESTIVALU

11.6.

OSLAVME SPOLEČNÉ STOLETÍ NA GURMÁNSKÉM BEKO FRESH FESTIVALU

Rok 2018 přímo vybízí k velkolepým oslavám. Díky unikátnímu projektu Společné století, které připomíná kulaté výročí sta let od vzniku samostatného československého státu, se bude slavit také na unikátním gurmánském Beko Fresh Festivalu. Ten se uskuteční ve čtyřech českých městech – v Plzni (od 19. do 20. května), Liberci (od 26. do 27. května), Českých Budějovicích (od 9. do 10. června) a Pardubicích (od 16. do 17. června).

My, Češi a Slováci, jsme za naše společné století zažili tolik zajímavých příběhů, které by měly být neustále připomínány. Proto jsme moc rádi, že i Beko Fresh Festival se mohl stát součástí tohoto výjimečného projektu agentury Czech Tourism,“ řekl za organizátory svátku všech gurmánů a gurmetů Petr Jirásek.

Společné století bude i tématem originální kuchařské show, kterou si na hlavním podiu Beko Cooking Stage – připravil šéfkuchař vyhlášených restaurací La Veranda a Babiččina zahrada Radek David. „Z válečné a poválečné doby z let 1918 až 1948 jsme zvolili placky z bramborových škubánků s anglickou slaninou a restované houby. Socialismus bude zastupovat krkovice, česnekový konfit, pečená cibule, kroupy s uzeným kolenem, restovaný špenát a tymiánová omáčka. Polistopadovou éru připomene marinovaný ananas, mučenka, kokosový crumble a pěna z kokosového mléka,“ vyjmenoval speciální menu pro unikátní kulinářskou show na hlavním pódiu Radek David.

Nově se na festivalech objeví i stylová restaurace, která bude inspirována tímto tématem a na jejímž menu se Radek David částečně podílí,“ upřesnil za pořadatele festivalu Petr Jirásek.

Co se v ní bude podávat? První republiku bude reprezentovat roláda z perličky s kořenovou zeleninou a chřestem, válečnou a poválečnou dobu opečené bramborové škubánky, koprový créme fraiche a karamelizovaný cibulka, socialismus čerstvě namletý tatarák a topinka a dnešní dobu grilovaný marinovaný ananas, kokosová omáčka a mučenkou a mátové želé.

Je jasné, že úroveň gastronomie vždy souvisí i s dobou. Ve válečném období byl znát nedostatek jídla a navíc fungoval přídělový systém, a to na základní potraviny. Za socialismu hrálo prim závodní stravování a bufety. Dnes je sice všude všeho dostatek, ale někdy se až zbytečně plýtvá. Proto je třeba vážit si jídla a ocenit základní chuť potravin bez různých umělých vylepšení, na která jsme si bohužel rychle zvykli,“ shrnul šéfkuchař Radek David.

Ten je jednou z mnoha respektovaných osobností z branže, které se na Beko Fresh festivalu objeví. Nebude chybět ani bohatý program plný zážitkové gastronomie i extrémního cateringu či soutěžní přehlídky TOP restaurací, pivovarů či vinařství a spousta dalšího.

Inspirujte se příběhy a událostmi 100 let na www.spolecnestoleti.cz

VSTUPNÉ:

Na místě: 100,- Kč jednodenní vstup (České Budějovice, Liberec)

Na místě: 150,- Kč jednodenní vstup (Pardubice, Plzeň)

Předprodej s bonusem: 100,- Kč vč. vstup + škola čepování piva Pilsner Urquell

ZTP a děti do 130cm vstup zdarma

TERMÍNY JEDNOTLIVÝCH FESTIVALŮ:

Plzeň, 19. – 20. 5. 2018 (OC Plaza Plzeň)

Liberec, 26. – 27. 5. 2018 (Sportovní areál VESEC)

České Budějovice, 9. - 10. 6. 2018 (Výstaviště České Budějovice)

Pardubice, 16. - 17. 6. 2018 (Dostihové závodiště) 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.10.

V Králíkách trénovali hasiči s terénními vozy

„Celé této akci předcházel dobrý nápad, vzájemná domluva a především vstřícný přístup představitelů Vojenského muzea v Králíkách Marka Bartoše a Martina Večeře, za což jim patří velký dík,“ dodává Václav Venc.

Společnost celý článek
25.1.

Nejlepší mladí chemici změří své síly v Pardubicích

V tuto chvíli již pořadatelé znají 38 postupujících do druhého kola.

Společnost celý článek
18.8.

Královéhradecké sestry dostanou o 3 tisíce korun navíc

Nízké platy v krajském zdravotnictví jsou důsledkem vzniku akciových společností.

Společnost celý článek
26.5.

Těžká nehoda autobusu a vlaku ve Všestarech

Bezprostředně po ohlášení události na místo vyrazili profesionální hasiči z Hradce Králové.

Společnost celý článek
16.7.

Kanál? Šetříme přírodu i peníze

„Možnost, aby ze zákona měl kdokoliv možnost brzdit dlouhodobě jakýkoliv projekt, je špatná."

Společnost celý článek
16.6.

Děti vyměnily prázdné PET lahve za sportovní pomůcky

Soutěž vyhlašuje město ve spolupráci se Službami města Pardubic již řadu let.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting