Oslavy 100. výročí založení Československé republiky

30.10.

Oslavy 100. výročí založení Československé republiky

V sobotu 27. října 2018 v dopoledních hodinách proběhl v Horním Jelení na Pardubicku slavnostní ceremoniál ke 100. výroční založení Československé republiky. Město Horní Jelení zastoupené starostou Petrem Tupcem, Pardubický kraj zastoupený hejtmanem Martinem Netolickým a Východočeský klub celních veteránů zastoupený Bohumilem Brandejsem se společně rozhodli předat významným osobnostem upomínkové plakety JUDr. Emila Martince, hornojelenského rodáka, který by v brzké době dožil 150 let.
JUDr. Emil Martinec byl odborovým přednostou Ministerstva financí I. ČSR a byl zakladatelem československého celního práva, organizátorem celní služby, pod jehož vedením byl připraven Celní sazebník a Celní zákon č. 114/1927 Sb. Tento právní předpis byl považován za jednu z nejmodernějších legislativních norem v oblasti celnictví ve světovém měřítku. I proto byl JUDr. Martinec požádán, aby se podílel na úpravách obchodně politických vztahů republiky směrem k zahraničním státům.
Za Krajské ředitelství policie Pardubického kraje byli k převzetí ocenění pozváni – krajský ředitel plk. Jan ŠVEJDAR, náměstek ředitele pro SKPV plk. Marcel DANÍČEK a náměstkyně pro ekonomiku paní Renata KAŇKOVÁ. Plukovník Jan Švejdar se zároveň rozhodl udělit Medaili ředitele starostovi Horního Jelení panu Petru TUPCOVI, za dlouhodobou aktivní a významnou spolupráci s Policií ČR.
Ač nám počasí úplně nepřálo, na slavnostní ceremoniál to vliv nemělo a jak řekl v úvodu svého projevu hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický – důstojné oslavy 100. výroční vzniku Československé republiky nemusejí probíhat jen ve velkých městech…
Zdroj: Policie ČR

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.4.

Hradecká záchranka: drahé touaregy, manipulace zakázek

V současné době je vypsáno výběrové řízení na ředitele zdravotnické záchranné služby.

Společnost celý článek
23.7.

V září pocítí krizi především zaměstnanci

V současné době některé firmy připravují plány a strategie, koho, kdy a za jakých podmínek propustí.

Společnost celý článek
11.11.

„Už v dětství jsem navrhovala vlastní pokojíky pro panenky“, říká podnikatelka roku Hana Matějková

Své profesi se věnuje od roku 2014, přichází s novými nápady, portfolio úspěšných realizací se nadále rozšiřuje. Zisk ocenění je prozatímním vrcholem kariéry, neznamená však pomyslné usnutí na vavřínech. Hana Matějková již nyní plánuje další rozvojové aktivity, které by mohly pozitivně ovlivnit život lidí ve městě. Na začátku její cesty však byl projekt Koalice nevládek Pardubicka

Společnost celý článek
12.8.

Charitativní projekt….. aneb Loučíme se s prázdninami

Celý páteční den bude věnován dětem, právě pro ně je připravena spousta her a soutěží.

Společnost celý článek
12.4.

Dotace do kultury a památkové péče

O poskytnutí dotací na kulturu v celkové výši 300 tisíc korun rozhodla Rada Pardubického kraje na svém 50. jednání.

Společnost celý článek
8.4.

Tyršovy sady čekají na nové rozhodnutí

Revitalizace Tyršových sadů je jedním ze stěžejních projektů Integrovaného plánu rozvoje města. Projekt na rekonstrukci parku počítal s náklady téměř 90 milionů korun, vítěz výběrového řízení nabídl cenu 88 milionů korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting