Oslavy 100. výročí založení Československé republiky

30.10.

Oslavy 100. výročí založení Československé republiky

V sobotu 27. října 2018 v dopoledních hodinách proběhl v Horním Jelení na Pardubicku slavnostní ceremoniál ke 100. výroční založení Československé republiky. Město Horní Jelení zastoupené starostou Petrem Tupcem, Pardubický kraj zastoupený hejtmanem Martinem Netolickým a Východočeský klub celních veteránů zastoupený Bohumilem Brandejsem se společně rozhodli předat významným osobnostem upomínkové plakety JUDr. Emila Martince, hornojelenského rodáka, který by v brzké době dožil 150 let.
JUDr. Emil Martinec byl odborovým přednostou Ministerstva financí I. ČSR a byl zakladatelem československého celního práva, organizátorem celní služby, pod jehož vedením byl připraven Celní sazebník a Celní zákon č. 114/1927 Sb. Tento právní předpis byl považován za jednu z nejmodernějších legislativních norem v oblasti celnictví ve světovém měřítku. I proto byl JUDr. Martinec požádán, aby se podílel na úpravách obchodně politických vztahů republiky směrem k zahraničním státům.
Za Krajské ředitelství policie Pardubického kraje byli k převzetí ocenění pozváni – krajský ředitel plk. Jan ŠVEJDAR, náměstek ředitele pro SKPV plk. Marcel DANÍČEK a náměstkyně pro ekonomiku paní Renata KAŇKOVÁ. Plukovník Jan Švejdar se zároveň rozhodl udělit Medaili ředitele starostovi Horního Jelení panu Petru TUPCOVI, za dlouhodobou aktivní a významnou spolupráci s Policií ČR.
Ač nám počasí úplně nepřálo, na slavnostní ceremoniál to vliv nemělo a jak řekl v úvodu svého projevu hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický – důstojné oslavy 100. výroční vzniku Československé republiky nemusejí probíhat jen ve velkých městech…
Zdroj: Policie ČR

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.4.

Hejtman míří do Poličky

Důvodem těchto mých cest je především zájem seznámit se s úspěchy, ale i problémy těchto měst.

Společnost celý článek
13.10.

Pardubické krematorium zve veřejnost na ojedinělou prohlídku

Velkým lákadlem bude již tradičně prohlídka současných kremačních technologií, které jsou návštěvníkům zpřístupněny jedenkrát v roce, právě v době "dušičkových" svátků," říká Světlana Pozníková, mluvčí Služeb města Pardubic.

Společnost celý článek
8.9.

Domov pro seniory U Kostelíčka v Pardubicích se dočká nové kuchyně a jídelny.

Současný stav stravovacích prostor již nevyhovuje pro svoji nedostatečnou kapacitu i kritický stav veškerých rozvodů spolu se zastaralým technologický zázemím, které neodpovídá současným požadavkům na provoz a je za hranou svojí provozní životnosti. „Snažíme se proto najít optimální způsob, jak tento problém vyřešit. Aby však k rekonstrukci mohlo dojít, je nutné nejprve vypracovat a schválit vhodný projekt, jenž by odpovídal jak technologickým a kapacitním požadavkům, tak i prostorovým omezením,“ uvedl Petr Krejčí, ředitel Sociálních služeb města Pardubic, které Domov pro seniory provozují.

Společnost celý článek
1.9.

Stavba roku 2008 v Pardubickém kraji potřetí

Cílem soutěže je na straně jedné zrekapitulovat to nejlepší, co se v posledních dvou letech v našem kraji postavilo.

Společnost celý článek
4.12.

Rock for People má hudební adventní kalendář; jako první zveřejnil Bring Me The Horizon

Vedle slavné britské kapely, která bude v příštím roce slavit 15 let na scéně, už svítí v políčkách kalendáře také dvě mladé naděje z britských ostrovů: Svérázný písničkář Tom Grennan a goth-popoví Pale Waves se zpěvačkou Heather Baron-Gracie.

Společnost celý článek
18.11.

Nemocnice Královéhradeckého kraje jsou uzavřeny

Vedení nemocnic tak reagují na stoupající počet akutních respiračních onemocnění.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting