Oslavy 100. výročí založení Československé republiky

30.10.

Oslavy 100. výročí založení Československé republiky

V sobotu 27. října 2018 v dopoledních hodinách proběhl v Horním Jelení na Pardubicku slavnostní ceremoniál ke 100. výroční založení Československé republiky. Město Horní Jelení zastoupené starostou Petrem Tupcem, Pardubický kraj zastoupený hejtmanem Martinem Netolickým a Východočeský klub celních veteránů zastoupený Bohumilem Brandejsem se společně rozhodli předat významným osobnostem upomínkové plakety JUDr. Emila Martince, hornojelenského rodáka, který by v brzké době dožil 150 let.
JUDr. Emil Martinec byl odborovým přednostou Ministerstva financí I. ČSR a byl zakladatelem československého celního práva, organizátorem celní služby, pod jehož vedením byl připraven Celní sazebník a Celní zákon č. 114/1927 Sb. Tento právní předpis byl považován za jednu z nejmodernějších legislativních norem v oblasti celnictví ve světovém měřítku. I proto byl JUDr. Martinec požádán, aby se podílel na úpravách obchodně politických vztahů republiky směrem k zahraničním státům.
Za Krajské ředitelství policie Pardubického kraje byli k převzetí ocenění pozváni – krajský ředitel plk. Jan ŠVEJDAR, náměstek ředitele pro SKPV plk. Marcel DANÍČEK a náměstkyně pro ekonomiku paní Renata KAŇKOVÁ. Plukovník Jan Švejdar se zároveň rozhodl udělit Medaili ředitele starostovi Horního Jelení panu Petru TUPCOVI, za dlouhodobou aktivní a významnou spolupráci s Policií ČR.
Ač nám počasí úplně nepřálo, na slavnostní ceremoniál to vliv nemělo a jak řekl v úvodu svého projevu hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický – důstojné oslavy 100. výroční vzniku Československé republiky nemusejí probíhat jen ve velkých městech…
Zdroj: Policie ČR

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.2.

Canisterapeutické sdružení hledá nové členy

Psovod i jeho pes totiž prochází testováním, přičemž na konci oba obdrží osvědčení, opravňující k práci.

Společnost celý článek
19.12.

Také stromy mohou mít vlastní pamětní desku

Projekt zahrnuje ošetřování dřevin, kácení poškozených a nemocných stromů a výsadbu nových stromů a keřů.

Společnost celý článek
24.9.

Kraj chystá elektrifikaci dělostřelecké tvrze Bouda

Obrovský pevnostní objekt tvrze Bouda s pěti bojovými sruby a podzemním systémem chodeb a sálů o celkové délce 1,5 kilometrů je dosud závislý na dodávce elektrické energie z dvojice stabilních dieselgenerátorů. „Jejich provoz je finančně velmi náročný. Elektrifikace by nám umožnila také rozšířit trasy jednotlivých expozic,“ uvádí Martin Ráboň, ředitel Společnosti přátel čs. opevnění.

Společnost celý článek
12.2.

Žáci a studenti odevzdali k recyklaci přes 4,3 tuny baterií

V celé České republice se do sběrové kampaně od poloviny srpna do poloviny listopadu loňského roku zapojilo 955 škol a společně k recyklaci předaly 53,4 tun baterií.

Společnost celý článek
3.4.

Koncem dubna letiště na pár dní ztichne

Stejně jako v minulých měsících plánují vojáci cvičné lety pilotů na pracovní dny, od pondělí do čtvrtka.

Společnost celý článek
16.8.

Noční útok v Seči u Chrudimi

Tento druh soutěže je pro závodníky ztížen minimálním osvětlením, což klade velké nároky na přesnost práce.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting