Osudy dětí v kojeneckém ústavu

10.7.

Osudy dětí v kojeneckém ústavu

Osudy dětí v kojeneckém ústavu

V rámci své v pořadí už desáté cesty po obcích s rozšířenou působností konané v úterý 8. července navštívil hejtman Pardubického kraje Ivo Toman i Kojenecký ústav a dětský domov ve Svitavách. Toto zařízení je zřizováno Pardubickým krajem a domov poskytuje téměř 30 dětem od narození do přibližně 4 let věku. Kromě dětí tu občas přebývají i matky, kterým se ústav snaží pomoct při zaučování do péče o dítě či při rehabilitacích zdravotně handicapovaných dětí. „Osobně jsem byl v tomto domově poprvé a silně to na mě zapůsobilo. Žijí tu malí človíčci, kteří často za sebou mají už tak pohnuté osudy. Ale tým pracovníků, v čele s paní ředitelkou Zorou Hammerovou, je profesionální a dětem poskytuje všemožnou péči jakou v takovýchto podmínkách mohou mít. I když samozřejmě biologická či náhradní rodina by pro ně byla mnohem lepší. Ale proces adopcí je příliš složitý a zdlouhavý,“ svěřil se hejtman Toman, který dětem přivezl také dva velké plyšové slony a strávil s nimi čas oběda. „Kojenecký ústav má velké plány do budoucna. Chce rozšířit své služby, vybudovat kvalitnější zázemí. Paní ředitelka mne seznámila s projektem, se kterým se prostřednictvím kraje už uchází o finanční podporu z evropských fondů. Je to velmi dobrý projekt a doufám, že uspěje.“ Po návštěvě Kojeneckého ústavu a dětského domova jednal hejtman Toman se členy městské rady. Starosta Svitav Jiří Brýdl představil hejtmanovi městské projekty, které město předložilo do Regionálního operačního programu. Je mezi nimi např. záměr rekonstrukce a rozšíření sportovního stadionu a jeho otevření veřejnosti. Společným zájmem města a Pardubického kraje potom je výstavba obchvatu Svitav na silnici I/43 a společné úsilí vedoucí ke zdárnému výkupu pozemků a zahájení výstavby Ředitelstvím silnic a dálnic ČR. Poslední zastávkou při hejtmanově cestě do Svitav byla exkurze v Záchranné stanici volně žijících zvířat Zelené Vendolí. Tato stanice se snaží pomáhat zraněným a handicapovaným zvířatům a uzdravené je vracet do přírody. Daří se to přibližně u 60 % z nich. Ostatní zvířata zůstávají ve stanici a slouží např. při výuce dětí mateřských a základních škol. Hejtman Toman se tu seznámil i s rozvojovými záměry záchranné stanice směřující k rozšíření stanice a zlepšení komfortu pro zvířata i návštěvníky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.12.

Amulya – „Naše indická holčička“

Amulye jsou nyní 4 roky a žije v Indii ve státě Andhra Pradesh. Bydlí v blízkosti města Kammam.

Společnost celý článek
25.8.

Stromy ve Skutči mají naději

Občanské sdružení chce prosadit stavbu v jiné lokalitě, kde by nedošlo k devastaci zelené plochy využívané k rekreaci.

Společnost celý článek
10.2.

Kulturních památek v kraji přibyde

K případné obnově a úpravám se už totiž bude vyjadřovat Krajský úřad Pardubického kraje.

Společnost celý článek
8.10.

Derner kritizuje Kalouskův návrh

Derner kritizuje především fakt, že nově vzniklá strana TOP 09 má své movité sponzory, kteří nedávají peníze jen tak bezúčelně.

Společnost celý článek
11.5.

Ředitelka školy má být dle rodičů potrestána

Pro případ, že jim město nevyhoví, hrozí rodiče soudem. Radní však o potrestání ředitelky neuvažují.

Společnost celý článek
4.4.

Místo odkupu starých budov kraj vážně zvažuje stavbu nové nemocnice v Moravské Třebové

Zajištění kvalitní péče pro obyvatele Moravské Třebové a rychlé vyřešení majetkoprávních záležitostí je důležité také pro nového ředitele nemocnice Pavla Havíře.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting