Osudy dětí v kojeneckém ústavu

10.7.

Osudy dětí v kojeneckém ústavu

Osudy dětí v kojeneckém ústavu

V rámci své v pořadí už desáté cesty po obcích s rozšířenou působností konané v úterý 8. července navštívil hejtman Pardubického kraje Ivo Toman i Kojenecký ústav a dětský domov ve Svitavách. Toto zařízení je zřizováno Pardubickým krajem a domov poskytuje téměř 30 dětem od narození do přibližně 4 let věku. Kromě dětí tu občas přebývají i matky, kterým se ústav snaží pomoct při zaučování do péče o dítě či při rehabilitacích zdravotně handicapovaných dětí. „Osobně jsem byl v tomto domově poprvé a silně to na mě zapůsobilo. Žijí tu malí človíčci, kteří často za sebou mají už tak pohnuté osudy. Ale tým pracovníků, v čele s paní ředitelkou Zorou Hammerovou, je profesionální a dětem poskytuje všemožnou péči jakou v takovýchto podmínkách mohou mít. I když samozřejmě biologická či náhradní rodina by pro ně byla mnohem lepší. Ale proces adopcí je příliš složitý a zdlouhavý,“ svěřil se hejtman Toman, který dětem přivezl také dva velké plyšové slony a strávil s nimi čas oběda. „Kojenecký ústav má velké plány do budoucna. Chce rozšířit své služby, vybudovat kvalitnější zázemí. Paní ředitelka mne seznámila s projektem, se kterým se prostřednictvím kraje už uchází o finanční podporu z evropských fondů. Je to velmi dobrý projekt a doufám, že uspěje.“ Po návštěvě Kojeneckého ústavu a dětského domova jednal hejtman Toman se členy městské rady. Starosta Svitav Jiří Brýdl představil hejtmanovi městské projekty, které město předložilo do Regionálního operačního programu. Je mezi nimi např. záměr rekonstrukce a rozšíření sportovního stadionu a jeho otevření veřejnosti. Společným zájmem města a Pardubického kraje potom je výstavba obchvatu Svitav na silnici I/43 a společné úsilí vedoucí ke zdárnému výkupu pozemků a zahájení výstavby Ředitelstvím silnic a dálnic ČR. Poslední zastávkou při hejtmanově cestě do Svitav byla exkurze v Záchranné stanici volně žijících zvířat Zelené Vendolí. Tato stanice se snaží pomáhat zraněným a handicapovaným zvířatům a uzdravené je vracet do přírody. Daří se to přibližně u 60 % z nich. Ostatní zvířata zůstávají ve stanici a slouží např. při výuce dětí mateřských a základních škol. Hejtman Toman se tu seznámil i s rozvojovými záměry záchranné stanice směřující k rozšíření stanice a zlepšení komfortu pro zvířata i návštěvníky.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.7.

„Bobr“ by mohl nově sloužit spolku aikido

Opravený areál by však nesloužil jen k pořádání pravidelných tréninků, díky nově navržené velikosti se zde počítá s pořádáním odborných seminářů se zahraniční účastí,“ podotýká náměstkyně zodpovědná za územní plánování Helena Dvořáčková. Lektoři, kteří semináře povedou, se zde podle vyjádření náměstkyně budou moci navíc ubytovat.

Společnost celý článek
10.9.

Předvolební mítink ve Starých Ždánicích

Během samotného mítinku, kterého se zúčastnilo cca 190 osob, došlo k jednomu drobnému narušení. Jednání muže, který se přestupku proti veřejnému pořádku dopustil, tím že svým jednáním narušil oznámené shromáždění občanů, policisté zadokumentovali a spisový materiál bude postoupen příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Společnost celý článek
20.7.

Voda na Chrudimsku opadla

U více než poloviny objektů došlo k zatopení sklepů, a to zejména vnitřní kanalizací.

Společnost celý článek
27.5.

Vzpomínka na Jana Kašpara aspiruje na světový rekord

První, dva kilometry dlouhý let, uskutečnil 16. dubna 1910 a napsal tak první kapitolu letectví v českých zemích.

Společnost celý článek
17.9.

Týden pro duševní zdraví začíná 22. září

Již devatenáctý ročník osvětové akce Týden pro duševní zdraví začíná v pondělí 22. září 2014. Týden pořádá organizace Péče o duševní zdraví, kterou v roce 1995 založili pracovníci psychiatrického oddělení pardubické nemocnice za účelem sociální pomoci vážně duševně nemocným lidem.

Společnost celý článek
7.10.

Pardubice vydaly pohádky. Samozřejmě perníkové

A jak se na Pardubice sluší, nejsou to pohádky obyčejné, nýbrž perníkové.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting