Otevřely se cesty ke zlepšení dopravy v Pardubicích

7.4.

Otevřely se cesty ke zlepšení dopravy v Pardubicích

Pardubičtí městští zastupitelé schválili v úterý 30. března vydání VI. změn územního plánu. Náměstek primátora Pardubic Alexandr Krejčíř označuje tento dokument za stěžejní pro to, aby se ve městě pohnulo kupředu řešení špatné dopravní situace, která je již řadu let evergeenem volebních kampaní. „Cesta k těmto změnám územního plánu byla dlouhá, trvala několik let. Nicméně je to jeden z nejdůležitějších strategických materiálů,“ řekl náměstek Alexandr Krejčíř. "Umožní nám totiž posunout se dál v budování nového dopravního systému. Na tyto změny čekaly významné investiční akce dopravního charakteru,“ dodal Alexandr Krejčíř.   Schválení VI. změn územního plánu dalo zelenou projektování tak významných dopravních staveb, jakými jsou pro Pardubice jihovýchodní (JV) obchvat, křižovatka U Trojice a jihozápadní (JZ) tangenta.  „Schválení změn neznamená, že se začne stavět, ale že projektová příprava může pokračovat naznačeným směrem tak, aby ke stavbě bylo vše připraveno. Realizovat a financovat tyto akce by měl prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic stát,“ vysvětlil Krejčíř.   Jihovýchodní obchvat má ústit z křižovatky u Dražkovic a vést do Černé za Bory. Je důležitý jak pro obsluhu průmyslové zóny v Černé za Bory, tak pro odlehčení provozu na Dašické ulici.   Jihozápadní tangeta je přeložkou výpadovky z Pardubic na Přelouč. Začne také u Dražkovic, povede z jižní strany kolem letiště a mimo město se napojí na výpadovku na Přelouč. Tangeta uleví zejména dopravě v okolí nádraží a zároveň zajistí dopravní napojení a tedy další rozvoj průmyslové zóně ve Starých Čívicích a mezinárodnímu letišti.   Na změny územního plánu čekaly i úpravy prostoru před hlavním nádražím, které je závislé na vyřešení dopravního napojení křižovatky Palackého, U Trojice a stávající rychlodráhy. To má být vedeno za lihovarem a dále mezi objekty OBI a Albert hypermarket. Úprava trasování tohoto propojení je též řešena v VI. změnách územního plánu, neboť došlo ke změně tvaru křižovatky U Trojice i křižovatky na Palackého ulici. „Útvar hlavního architekta nyní zpracuje podrobnější studii prostoru přednádraží, kde by měl vzniknout jakýsi pardubický dopravní terminál, zahrnující železniční a autobusovou hromadnou dopravu, včetně městské," řekla hlavní architektka města Pardubice Petra Nacu. "Tato přestavba si vyžádá součinnost i investice státu, Pardubického kraje a města,“ dodala Petra Nacu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.9.

Chtěl skočit z mostu?

Řidič zpozorněl. Napadlo ho, že by se mohlo jednat o člověka, který se rozmýšlí skočit.

Společnost celý článek
30.11.

Úřad oživí Jarmark národností

Návštěvníci zde budou mít možnost od 13. do 16. hodiny ochutnat gastronomické speciality mnoha národů.

Společnost celý článek
14.6.

Sběr bioodpadu vstupuje v Pardubicích do „desítkového“ roku.

Za zapůjčení a výsyp jedné nádoby platí uživatelé 300 korun ročně, zbývající část nákladů, zhruba dvě třetiny, hradí město. Bonusem za podíl na péči o životní prostředí je pro každého účastníka 50 kilogramů kompostu, které si může bezplatně odebrat v kompostárně.

Společnost celý článek
26.4.

Děti z Pardubického kraje a známé osobnosti společně vytváří Recyklované pohádky

Do autorského psaní se zapojují například spisovatelka a novinářka Barbara Nesvadbová, fotografka Sára Saudková, hudebník a výtvarník Milan Cais, herec Lukáš Hejlík nebo stand-up komik Karel Hynek. Projekt podporuje i spisovatel Michal Viewegh.

Společnost celý článek
16.12.

Příznivci Ježíška vyzvali obchodník k používání českých symbolů

Snažíme podporovat firmy, aby ve svých marketingových strategiích pracovali s českým Ježíškem.

Společnost celý článek
4.8.

Našli ji v klášteře na Kolínsku

Skvělou zprávu ihned předali pardubickým kolegům, kteří o úspěšném vypátrání 49leté ženy informovali jejího manžela.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting