Otevřely se cesty ke zlepšení dopravy v Pardubicích

7.4.

Otevřely se cesty ke zlepšení dopravy v Pardubicích

Pardubičtí městští zastupitelé schválili v úterý 30. března vydání VI. změn územního plánu. Náměstek primátora Pardubic Alexandr Krejčíř označuje tento dokument za stěžejní pro to, aby se ve městě pohnulo kupředu řešení špatné dopravní situace, která je již řadu let evergeenem volebních kampaní. „Cesta k těmto změnám územního plánu byla dlouhá, trvala několik let. Nicméně je to jeden z nejdůležitějších strategických materiálů,“ řekl náměstek Alexandr Krejčíř. "Umožní nám totiž posunout se dál v budování nového dopravního systému. Na tyto změny čekaly významné investiční akce dopravního charakteru,“ dodal Alexandr Krejčíř.   Schválení VI. změn územního plánu dalo zelenou projektování tak významných dopravních staveb, jakými jsou pro Pardubice jihovýchodní (JV) obchvat, křižovatka U Trojice a jihozápadní (JZ) tangenta.  „Schválení změn neznamená, že se začne stavět, ale že projektová příprava může pokračovat naznačeným směrem tak, aby ke stavbě bylo vše připraveno. Realizovat a financovat tyto akce by měl prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic stát,“ vysvětlil Krejčíř.   Jihovýchodní obchvat má ústit z křižovatky u Dražkovic a vést do Černé za Bory. Je důležitý jak pro obsluhu průmyslové zóny v Černé za Bory, tak pro odlehčení provozu na Dašické ulici.   Jihozápadní tangeta je přeložkou výpadovky z Pardubic na Přelouč. Začne také u Dražkovic, povede z jižní strany kolem letiště a mimo město se napojí na výpadovku na Přelouč. Tangeta uleví zejména dopravě v okolí nádraží a zároveň zajistí dopravní napojení a tedy další rozvoj průmyslové zóně ve Starých Čívicích a mezinárodnímu letišti.   Na změny územního plánu čekaly i úpravy prostoru před hlavním nádražím, které je závislé na vyřešení dopravního napojení křižovatky Palackého, U Trojice a stávající rychlodráhy. To má být vedeno za lihovarem a dále mezi objekty OBI a Albert hypermarket. Úprava trasování tohoto propojení je též řešena v VI. změnách územního plánu, neboť došlo ke změně tvaru křižovatky U Trojice i křižovatky na Palackého ulici. „Útvar hlavního architekta nyní zpracuje podrobnější studii prostoru přednádraží, kde by měl vzniknout jakýsi pardubický dopravní terminál, zahrnující železniční a autobusovou hromadnou dopravu, včetně městské," řekla hlavní architektka města Pardubice Petra Nacu. "Tato přestavba si vyžádá součinnost i investice státu, Pardubického kraje a města,“ dodala Petra Nacu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.11.

Donátoři darovali neziskovkám skoro 10 milionů korun

Rádi podporujeme smysluplné projekty, proto se účastníme Burzy filantropie pravidelně. S některými neziskovými organizacemi spolupracujeme po celý rok.

Společnost celý článek
14.12.

Zdeněk Izer vydražil v Pardubicích téměř 130 tisíc

Do dražby se zapojili nejen partneři a příznivci organizace, ale také lídři českých firem a zájemci o umění.

Společnost celý článek
19.5.

Aviatická pouť - poštovní známka a dopisnice

Přepážka na letišti bude otevřena v sobotu od 9.00 do 18.00 a v neděli od 9.00 do 17.00 hodin.

Společnost celý článek
21.8.

Řemeslo má zlaté dno a čisté ruce

Projekt by měl přispět k oživení zájmu žáků základních škol o řemeslné profese a technické obory.

Společnost celý článek
25.4.

Foxconn nabírá v Pardubicích zaměstnance, celkem chce do léta obsadit 300 nových míst

Zaměstnanci Foxconnu získají nadstandardní mzdové ohodnocení, které se každý rok navyšuje. Kromě toho mohou využít i řadu benefitů, jako je pět týdnů dovolené, mobilní tarify za výhodné ceny, přístup do firemního fitcentra, vzdělávání v podobě jazykových kurzů a dalších interních a externích školení, slevy u některých lokálních obchodníků, příspěvek na penzijní připojištění a volnočasové aktivity apod.

Společnost celý článek
24.10.

Hejtman Radko Martínek oznámil své rozhodnutí

„Regionální politika mě vždy bavila a baví".

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting