Otevření haly v České Třebové se blíží, další projekty Na Skále budou navazovat

28.11.

Otevření haly v České Třebové se blíží, další projekty Na Skále budou navazovat

Již brzy se obyvatelé České Třebové dočkají otevření nové sportovní haly, jejíž výstavba je financována z rozpočtu Pardubického kraje. Oblast Na Skále by pak měly oživit i další projekty, o kterých jednal hejtman Martin Netolický se starostou České Třebové Jaroslavem Zedníkem.
„Výstavba tělocvičny za necelých 57 milionů korun je první fází celkového rozvoje lokality Na Skále, protože se zde nacházejí i další sportoviště, která jsou dlouhodobě v neutěšeném stavu,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Budeme s městem řešit využití stávající tělocvičny, aby byla pro sportovce i nadále využitelná. Jsme předběžně domluveni, že ji převedeme do majetku města, které připraví projekt na potřebnou opravu,“ sdělil hejtman Martin Netolický.
Výstavba nové tělocvičny je pro kultivaci celé oblasti jen prvním krokem, další by měly následovat. „Nezbytná je rekonstrukce atletické dráhy a vůbec celého areálu, protože je léta zanedbávaný. Po nutných opravách by pak v areálu mohli žáci všech škol absolvovat hodiny tělesné výchovy,“ řekl hejtman Netolický a dodal, že město v souvislosti s výstavbou nové tělocvičny upravilo její okolí a vybudovalo nezbytné parkoviště.
Podpora pro nadšence běžeckého lyžování a turistické oblasti
Hejtman se starostou také otevřeli otázku údržby běžeckých tratí. Například na Šumavě vznikl systém, kdy by rekreační běžci na lyžích měli za využívání těchto tras platit, což hejtman jednoznačně odmítá. „Jestliže chceme, aby lidé sportovali i v zimě a v přírodě, tak je potřeba jim vyjít maximálně vstříc a ne od nich ještě vybírat peníze,“ řekl hejtman Netolický s tím, že řešení, nebo alespoň pomocí, by mohly být dotační programy. „Připravujeme dotační titul, který bude právě na úpravu tratí přispívat. V něm bude zohledněna například nadmořská výška tratí nebo četnost jejich využívání,“ vysvětlil hejtman.
Se sportem je také úzce spojeno odvětví cestovního ruchu. I na něj Pardubický kraj pravidelně přispívá, navíc výše podpory se od příštího roku zvýší, „Dosavadní podporu navýšíme o 100 tisíc korun na turistickou oblast, takže celkově se dostaneme na částku 400 tisíc korun. Navíc mohu garantovat, že během nastávajícího čtyřletého období výše podpory neklesne,“ podotkl Martin Netolický.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.7.

Studenti po skončení školy tápou

Velkým problémem je finanční náročnost speciálních kurzů, které si většinou čerství absolventi nemohou dovolit.

Společnost celý článek
5.9.

Pardubice v září ožijí Dny evropského dědictví

Pardubice se letos již po třinácté připojí k této celoevropské akci. Dny evropského dědictví (European Heritage Days – zkr. EHD) pro milovníky památek navíc připravily fotografickou soutěž, v níž mohou ti, kteří Dnů evropského dědictví využijí k putování po pardubických památkách, získat zajímavé ceny.

Společnost celý článek
24.10.

Ptejte se vicehejtmana!

Ve středu 24. října 2007 bude vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek odpovídat na dotazy veřejnosti.

Společnost celý článek
20.5.

Sociálně právní bezplatná poradna rozšiřuje své služby

Poradna nabízí pomoc při řešení obtížné sociální situace, při hledání vhodných sociálních služeb, při sepisování žádostí, odvolání a právních dokumentů. Dva dny v týdnu pracovníci poradny poskytují dluhové poradenství a pomáhají klientům ve finanční tísni. Poradna je rovněž zapojena do projektu, který pomáhá obětem trestných činů.

Společnost celý článek
25.10.

Přísně střežený objekt, rap na nádraží i vzpomínky - My Street Films zná vítězné filmy

My Street Films se během tří let své existence v České republice etabloval jako zásadní vzdělávací projekt inspirující zájemce z řad nejširší veřejnosti k tomu, aby natočili krátký film a podíleli se tak na vytváření unikátní paměti českých měst. Nyní zve na další ze svých workshopů – tentokrát se bude konat na Klinice. Od 12. listopadu bude probíhat čtyřdílný filmový workshop pod vedením dokumentaristů Vladimíra Turnera, Apoleny Rychlíkové a Terezy Reichové.

Společnost celý článek
29.1.

Pohárové kolo České republiky v jízdě na veslařských trenažérech (ERGOREGATA) již tuto sobotu na Univerzitě Pardubice

Závod se pojede na dvanácti závodních strojích Concept 2 a to v délce 2 000 m pro všechny kategorie. Ergoregaty se zúčastní okolo 200 registrovaných závodníků z celé České republiky, a to ve 13 kategoriích: zdravotně hendikepovaní, žákyně, žáci, dorostenky, dorostenci, juniorky, junioři, ženy lehké váhy, muži lehké váhy, ženy, muži, ženy masters a muži masters.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting