Otevření haly v České Třebové se blíží, další projekty Na Skále budou navazovat

28.11.

Otevření haly v České Třebové se blíží, další projekty Na Skále budou navazovat

Již brzy se obyvatelé České Třebové dočkají otevření nové sportovní haly, jejíž výstavba je financována z rozpočtu Pardubického kraje. Oblast Na Skále by pak měly oživit i další projekty, o kterých jednal hejtman Martin Netolický se starostou České Třebové Jaroslavem Zedníkem.
„Výstavba tělocvičny za necelých 57 milionů korun je první fází celkového rozvoje lokality Na Skále, protože se zde nacházejí i další sportoviště, která jsou dlouhodobě v neutěšeném stavu,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Budeme s městem řešit využití stávající tělocvičny, aby byla pro sportovce i nadále využitelná. Jsme předběžně domluveni, že ji převedeme do majetku města, které připraví projekt na potřebnou opravu,“ sdělil hejtman Martin Netolický.
Výstavba nové tělocvičny je pro kultivaci celé oblasti jen prvním krokem, další by měly následovat. „Nezbytná je rekonstrukce atletické dráhy a vůbec celého areálu, protože je léta zanedbávaný. Po nutných opravách by pak v areálu mohli žáci všech škol absolvovat hodiny tělesné výchovy,“ řekl hejtman Netolický a dodal, že město v souvislosti s výstavbou nové tělocvičny upravilo její okolí a vybudovalo nezbytné parkoviště.
Podpora pro nadšence běžeckého lyžování a turistické oblasti
Hejtman se starostou také otevřeli otázku údržby běžeckých tratí. Například na Šumavě vznikl systém, kdy by rekreační běžci na lyžích měli za využívání těchto tras platit, což hejtman jednoznačně odmítá. „Jestliže chceme, aby lidé sportovali i v zimě a v přírodě, tak je potřeba jim vyjít maximálně vstříc a ne od nich ještě vybírat peníze,“ řekl hejtman Netolický s tím, že řešení, nebo alespoň pomocí, by mohly být dotační programy. „Připravujeme dotační titul, který bude právě na úpravu tratí přispívat. V něm bude zohledněna například nadmořská výška tratí nebo četnost jejich využívání,“ vysvětlil hejtman.
Se sportem je také úzce spojeno odvětví cestovního ruchu. I na něj Pardubický kraj pravidelně přispívá, navíc výše podpory se od příštího roku zvýší, „Dosavadní podporu navýšíme o 100 tisíc korun na turistickou oblast, takže celkově se dostaneme na částku 400 tisíc korun. Navíc mohu garantovat, že během nastávajícího čtyřletého období výše podpory neklesne,“ podotkl Martin Netolický.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.10.

Ve Vraclavi shořela výrobna nábytku

Oheň dostali hasiči pod kontrolu ve 13.30 hodin a zcela zlikvidován byl ve 14.19 hodin.

Společnost celý článek
4.6.

Kalendář Pardubice 2009 „obsadí“ amatéři

Pokud se někdo na amatérské fotografy dívá s despektem, byl by překvapen kvalitou jejich záběrů.

Společnost celý článek
15.8.

V Orlických horách začaly jezdit autobusy na ,,zavolání,,

Systém byl zaveden na linkách, které využívá málo lidí. Další informace je možné najít na webu www.oredo.cz.

Společnost celý článek
31.5.

Turistické noviny putují i do sousedních krajů

Turistické noviny, které obsahově pokrývají Královéhradecký a Pardubický kraj, se těší stále větší oblibě ze strany čtenářů. Oproti minulému roku jejich distribuce narostla o 25 %. Navíc se v rámci vkladů do MF Dnes tiskovina rozšířila i do dalších šesti krajů (Středočeský, Moravskoslezský, Jihomoravský, Olomoucký, Liberecký a Vysočina).

Společnost celý článek
24.3.

Pardubice vyvěsily po teroristických útocích vlajku Belgie

Teroristické útoky mířené na nevinné obyvatele, jsou největší zvěrstvem, které je potřeba razantně a nekompromisně odsoudit.

Společnost celý článek
23.9.

Byly vyhlášeny výsledky MLSu 2015

Oproti loňskému roku se počet přihlášených výrobků opět zvýšil. Za devět let získalo ocenění MLS Pardubického kraje celkem 263 výrobků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting