Oxid uhelnatý zaútočil v Přelouči

2.11.

Oxid uhelnatý zaútočil v Přelouči

Oxid uhelnatý zaútočil v Přelouči

Přeloučští hasiči vyjeli v poslední říjnový den, krátce před druhou hodinou odpolední, na žádost zdravotnické záchranné služby do jednoho z bytů v ulici Střelova v Přelouči, aby zde změřili koncentraci oxidu uhelnatého. V bytě se toho času nacházelo celkem pět osob. V jeho prostorách hasiči naměřili 100 jednotek ppm oxidu uhelnatého a na chodbě u kotle až 250 jednotek ppm oxidu uhelnatého. Prostor hasiči odvětrali otevřením oken v bytě i na společné chodbě a místo po odvětrání velitel zásahu předal policistům. Záchranná služba mezitím převezla dvě postižené ženy do nemocnice a na žádost Policie ČR pak sanitka dopravila tři muže na rozbor krve na toxikologii. Oxid uhelnatý je jedovatý plyn, který je lehčí než vzduch, se kterým navíc tvoří výbušné směsi. Bezpečná hodnota, ve které se může ještě člověk pohybovat, je 20 jednotek ppm. Oxid uhelnatý se váže na červené krevní barvivo (hemoglobin) a vytváří takzvaný karboxyhemoglobin, čímž znemožňuje přenos kyslíku v podobě oxyhemoglobinu z plic do tkání, zjednodušeně řečeno se kyslík nemůže dostat do těla. Hasiči proto stále a důrazně upozorňují, aby si lidé nechali zkontrolovat plynové a kondenzační kotle, jejich nainstalování a hlavně těsnění. Záludnost oxidu uhelnatého spočívá právě v tom, že není vidět ani cítit. Lidé mohou pozorovat bolest hlavy, malátnost. Oxid uhelnatý ovlivňuje nervový systém.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.7.

Řidič se snažil vyměnit se spolujezdcem

Hned dvakrát během 5 hodin usedl za volant se zákazem řízení a navíc pod vlivem drog.

Společnost celý článek
28.1.

Výmoly 2011: Najděme nejhorší díru v České republice

Udáním detailní pozice výmolů na mapách, budou motoristé upozorňovat ostatní řidiče na nebezpečná místa na českých silnicích.

Společnost celý článek
15.8.

Restaurátoři opravují mariánské sousoší

Morový (mariánský) sloup byl v posledních desetiletích několikrát opravován, v roce 1994 prošel rozsáhlou rekonstrukcí.

Společnost celý článek
6.10.

Charitativní Běh naděje pod taktovkou Univerzity Pardubice již podvacáté

Na trasu dlouhou přibližně 2 800 m se mohou vydat v sobotu 7. října z Pernštýnského náměstí všichni, sportovci i nesportovci a zdolat ji během či chůzí.

Společnost celý článek
22.3.

Pardubice poprvé ocení své nejlepší pedagogy

Město Pardubice zakládá novou tradici. U příležitosti Dne učitelů každoročně ocení práci nejlepších pedagogických pracovníků.

Společnost celý článek
17.2.

Moravská Třebová získala stříbro

Certifikát platí tři roky, nicméně každý rok proběhnou průběžné kontroly certifikačním orgánem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting