Oxid uhelnatý zaútočil v Přelouči

2.11.

Oxid uhelnatý zaútočil v Přelouči

Oxid uhelnatý zaútočil v Přelouči

Přeloučští hasiči vyjeli v poslední říjnový den, krátce před druhou hodinou odpolední, na žádost zdravotnické záchranné služby do jednoho z bytů v ulici Střelova v Přelouči, aby zde změřili koncentraci oxidu uhelnatého. V bytě se toho času nacházelo celkem pět osob. V jeho prostorách hasiči naměřili 100 jednotek ppm oxidu uhelnatého a na chodbě u kotle až 250 jednotek ppm oxidu uhelnatého. Prostor hasiči odvětrali otevřením oken v bytě i na společné chodbě a místo po odvětrání velitel zásahu předal policistům. Záchranná služba mezitím převezla dvě postižené ženy do nemocnice a na žádost Policie ČR pak sanitka dopravila tři muže na rozbor krve na toxikologii. Oxid uhelnatý je jedovatý plyn, který je lehčí než vzduch, se kterým navíc tvoří výbušné směsi. Bezpečná hodnota, ve které se může ještě člověk pohybovat, je 20 jednotek ppm. Oxid uhelnatý se váže na červené krevní barvivo (hemoglobin) a vytváří takzvaný karboxyhemoglobin, čímž znemožňuje přenos kyslíku v podobě oxyhemoglobinu z plic do tkání, zjednodušeně řečeno se kyslík nemůže dostat do těla. Hasiči proto stále a důrazně upozorňují, aby si lidé nechali zkontrolovat plynové a kondenzační kotle, jejich nainstalování a hlavně těsnění. Záludnost oxidu uhelnatého spočívá právě v tom, že není vidět ani cítit. Lidé mohou pozorovat bolest hlavy, malátnost. Oxid uhelnatý ovlivňuje nervový systém.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.7.

Pardubičtí schválili zásady pro prodej bytů

Byty budou prodávány pouze fyzickým osobám – nájemcům bytů v domě jejichž jsou nájemci, do osobního vlastnictví.

Společnost celý článek
9.9.

Lázně Bohdaneč: první dáma rozmlouvala s lázeňskými hosty

Pozorným průvodcem se vzácné návštěvě stal ředitel akciové společnosti Léčebné lázně Bohdaneč Rudolf Bubla.

Společnost celý článek
22.9.

Nenapravitelný zloděj - Usvědčily ho kamery.

Z rozhodnutí soudu z června letošního roku si zřejmě nic nedělá 32letý muž ze Svitav. Odsouzení za přečin krádeže a trest odpracovat 300 hodin obecně prospěšných prací ho nezastavil před dalším porušením zákona. Toho se měl dopustit začátkem září, když na čerpací stanici odcizil láhev vína za 135 korun. Podle kamerových záznamů měl zboží schovat pod mikinou a bez zaplacení odejít.

Společnost celý článek
15.11.

VČD uvádí Schimmelpfennigova Zlatého draka

Půjde totiž o první české uvedení čerstvého překladu, jehož autorem je dramaturg a překladatel Petr Štědroň.

Společnost celý článek
13.5.

Línek hovořil o katastrofách i veřejných zakázkách

Situace regiony EU reagovaly na nedávné katastrofy v Japonsku, Haiti a Pákistánu, byly zdrojem našich doporučením.

Společnost celý článek
7.2.

V Keseníkách přibývá vážných úrazů

Horští záchranáři ihned začali se základním ošetřením a stav zraněného seniora konzultovali s dispečinkem linky 155. „Bylo jasné, že musí přiletět vrtulník Letecké záchranné služby z Hradce Králové. Muže jsme tedy stabilizovali a připravili k transportu na heliport u stanice HS,“ popsal situaci Miroslav Černý.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting