Pád hradby neohrozil zdraví ani životy

29.3.

Pád hradby neohrozil zdraví ani životy

Pád hradby neohrozil zdraví ani životy

Krátce před sobotním polednem došlo k sesuvu části městské hradby v centru Hradce Králové u Adalbertina na třídě ČSA. Na místo byli ihned přivoláni hasiči, kteří pomohli vyprostit zavalená vozidla a prostor zajistili tak, aby nedošlo k žádné další majetkové či zdravotní újmě občanů. V pondělí pak posoudil celou záležitost objednaný statik. Celkem při sesuvu došlo k poškození tří vozidel, která parkovala na parkovišti pod zdí, jež se na auta sesunula. Krátce po pádu zdi dorazili na místo pracovníci odboru správy majetku města společně se zástupcem Technických služeb města Hradec Králové. Ti informovali na místě poškozené o dalším postupu a pořídili potřebnou fotodokumentaci pro další šetření. „Jde o historickou městskou hradbu, která byla součástí původního opevnění, avšak nejevila žádné vnější známky poškození. I když jde o nepříjemnou událost, nedošlo naštěstí k žádné újmě na lidském zdraví,“ vyjádřil se na místě krátce po sesuvu královéhradecký primátor Zdeněk Fink. Událost byla prošetřena v součinnosti s příslušníky Policie ČR, kteří také dorazili na místo krátce po sesuvu. Prostor následně střežili strážníci královéhradecké městské policie, kteří na místě vyzývali občany k opatrnosti. „Žádáme občany, aby se nepřibližovali bezprostředně k místu sesuvu a aby respektovali ochranné značení v prostoru parkoviště u hradby i nad ní,“ upozorňoval Miroslav Hloušek, ředitel městské policie. Městské hradby v Hradci Králové procházejí postupnou rekonstrukcí. V současné době probíhají práce na hradbách pod kanovnickými domy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.2.

Svatého Valentýna opět můžete oslavit darováním krve v Pardubické nemocnici

Valentýnské odběry krve v Pardubické nemocnici mají dva tradiční patrony. Akci od samého začátku podporuje místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky Miluše Horská, která se vloni při této příležitosti zařadila mezi prvodárce krve.

Společnost celý článek
25.4.

ADFORS JIŽ POTŘETÍ ZA SEBOU MEZI TOP ZAMĚSTNAVATELI

Pravidelný roční výzkum realizovaný mezinárodně respektovaným institutem certifikuje nejlepší zaměstnavatele dle přísných kritérií v oblasti personálního řízení, pracovních podmínek, interní komunikace i vystupování zaměstnavatele na trhu.

Společnost celý článek
20.3.

„Chodníkový“ zákon?

Chodníky a hlavně jejich úklid v zimě by tak měly na starosti většinou obce.

Společnost celý článek
29.11.

Výstavba Domova Simeon byla zahájena

Stavba bude realizována do konce roku 2008, a to v hodnotě převyšující 22 miliónů korun.

Společnost celý článek
14.9.

Cestáři trénovali na zimu

Jízdy zručnosti, neoficiálně nazývané jako „silniční rodeo“, mají svoji tradici ve skandinávských zemích nebo třeba v USA. V České republice je nejdéle pořádají na Vysočině (10 let) a Jihomoravském kraji (12 let). Cílem soutěže je prověřit řidiče vozidla zimní údržby a jejich schopnosti. „Je skoro už národním sportem kritizovat práci silničářů a říkat, že je zase zima překvapila.

Společnost celý článek
28.5.

Žamberk s Letohradem propojila cyklostezka

Nejdéle trval výkup pozemků od soukromníků, a to tři roky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting