Pád hradby neohrozil zdraví ani životy

29.3.

Pád hradby neohrozil zdraví ani životy

Pád hradby neohrozil zdraví ani životy

Krátce před sobotním polednem došlo k sesuvu části městské hradby v centru Hradce Králové u Adalbertina na třídě ČSA. Na místo byli ihned přivoláni hasiči, kteří pomohli vyprostit zavalená vozidla a prostor zajistili tak, aby nedošlo k žádné další majetkové či zdravotní újmě občanů. V pondělí pak posoudil celou záležitost objednaný statik. Celkem při sesuvu došlo k poškození tří vozidel, která parkovala na parkovišti pod zdí, jež se na auta sesunula. Krátce po pádu zdi dorazili na místo pracovníci odboru správy majetku města společně se zástupcem Technických služeb města Hradec Králové. Ti informovali na místě poškozené o dalším postupu a pořídili potřebnou fotodokumentaci pro další šetření. „Jde o historickou městskou hradbu, která byla součástí původního opevnění, avšak nejevila žádné vnější známky poškození. I když jde o nepříjemnou událost, nedošlo naštěstí k žádné újmě na lidském zdraví,“ vyjádřil se na místě krátce po sesuvu královéhradecký primátor Zdeněk Fink. Událost byla prošetřena v součinnosti s příslušníky Policie ČR, kteří také dorazili na místo krátce po sesuvu. Prostor následně střežili strážníci královéhradecké městské policie, kteří na místě vyzývali občany k opatrnosti. „Žádáme občany, aby se nepřibližovali bezprostředně k místu sesuvu a aby respektovali ochranné značení v prostoru parkoviště u hradby i nad ní,“ upozorňoval Miroslav Hloušek, ředitel městské policie. Městské hradby v Hradci Králové procházejí postupnou rekonstrukcí. V současné době probíhají práce na hradbách pod kanovnickými domy.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.2.

Pardubice se obávají devastace učňovského školství

Co by to znamenalo pro zdejší děti, ale také pro místní podnikatele ve službách a obchodě, si lze snadno domyslet.

Společnost celý článek
7.1.

Muž spadl do pařící jámy na dřevo

Hasiči se rovněž po žebříku dostali do jámy, zraněného pomohli uložit na vakuovou matraci.

Společnost celý článek
17.7.

Japonsko je otevřeno spolupráci

Podle Línka přichází v reálnou úvahu i obchodní spolupráce mezi podniky v ČR a v „zemi vycházejícího slunce“.

Společnost celý článek
16.10.

XIX. ročník Debatní ligy odstartuje v Pardubicích

Debatéři se v týmech připravují na předem daná kontroverzní témata – debatní teze, ale také na teze nepřipravené, ve kterých se prokáže jejich schopnost spontánně reagovat a kriticky myslet.

Společnost celý článek
3.12.

S elektroodpadem v kraji nejlépe točí ve Skutči

Osvětová kampaň Zatočte s elektroodpadem zahrnovala komunikaci se školami i širokou veřejností.

Společnost celý článek
20.3.

Nové kotlíkové dotace už budou jen na vysoce ekologické kotle

Ve 3. a 4. výzvě je podpora poskytována na pořízení nových kombinovaných kotlů na uhlí a biomasu, kotlů výhradně na biomasu, kondenzačních plynových kotlů a tepelných čerpadel. Podpořena může být pouze výměna starého kotle na pevná paliva s ručním přikládáním emisní třídy 1., 2. a bez určení třídy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting