Památková komora ocenila nádraží v Ústí nad Orlicí

8.7.

Památková komora ocenila nádraží v Ústí nad Orlicí

Dobrá zpráva pro občanskou iniciativu. To, že lze bojovat za dobrou věc i proti vlivným protivníkům, dokazuje o. s. Nádraží nedáme!, jehož boj za záchranu nádražní budovy v Ústí nad Orlicí v úterý 30. června 2009 ocenila Památková komora ČR. V rámci třetího ročníku celostátní soutěže Má vlast v srdci Evropy - poznej ji a chraň, byla činnost tohoto sdužení oceněna pvním místem a stalo se absolutním vítězem ve všech kategoriích. Záštitu nad soutěží převzal ministr kultury Václav Riedelbauch a velvyslanci Polska, Rakouska a Německa. Nádražní budova bude do několika týdnů prohlášena za kulturní památku, zřejmě zůstane jako výpravna (citace technického náměstka Pavla Mathé z 20. června 2009) a nová budova, která svou podobou vzbuzovala nevoli laické i odborné veřejnosti, se stavět nebude (citace tamtéž). Ing. Martin J. Kadrman

Další zprávy z kategorie "Společnost"

3.5.

Park Na Špici se i letos v srpnu promění v jedno velké sportoviště

Sportovní park bude i letos koncipován podobně jako v minulém roce. Město si dokonce nechalo zaregistrovat ochrannou známku na značku Sportovní park Pardubice a jako nevhodnější řešení pro pořadatele shledalo poskytnutí licence k jejímu užívání a poskytnutí dotace realizátorovi projektu.

Společnost celý článek
12.3.

Čeští zdravotníci odletěli do Kábulu

Čeští zdravotníci budou v Afghánistánu léčit především spojenecké vojáky zraněné během operací proti ozbrojencům Talibanu.

Společnost celý článek
20.1.

Pardubické letiště se představí cestovním kancelářím

Město, které je majoritním akcionářem letiště, za touto investicí stojí. Ještě v tomto pololetí chceme s výstavbou začít a v roce 2017 by terminál mohl odbavit první cestující,“ doplnil náměstek primátora Jan Řehounek, zastupující v představenstvu společnosti EBA město.

Společnost celý článek
10.8.

Pardubické Juniorce je osmdesát

Premiér by měl vyzkoušet kurty Pardubické Juniorky osobně a to v zápase s prezidentem Českého tenisového svazu Ivo Kaderkou.

Společnost celý článek
9.10.

Zoufalá žena svého přítele téměř

Zoufalá žena, nevěda si již rady, obrátila se proto se žádostí o pomoc na policicii.

Společnost celý článek
15.1.

Základní škola Waldorfská zve na Den otevřených dveří

Zaměstnanci školy rádi poskytnou informace o zápisu do 1. třídy, který se koná 11. a 12. února tohoto roku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting