Památník se proměňuje, lákadlem budou Viktoriiny vodopády

6.3.

Památník se proměňuje, lákadlem budou Viktoriiny vodopády

Návrh propagátora moderní architektury Davida Vávry promění holické muzeum v atraktivní expozici o cestování Emila Holuba po Africe. Jak pokračuje dvacetimilionová přestavba památníku z evropských peněz, se přesvědčil ve středu hejtman Radko Martínek. Evropská dotace posloužila mimo jiné k vybudování funkčního modelu Viktoriiných vodopádů a k výstavbě africké vesnice s audiovizuální projekcí pod širým nebem. „Vybírali jsme projekty tak, aby na ně ostatní atraktivity navazovaly,“ shrnul hejtman základní myšlenku, jak přistupovala Regionální rada soudržnosti NUTS II Severovýchod, které předsedá, k rozdělování prostředků z regionálních operačních programů na cestovní ruch. Nejinak tomu bylo v Holicích. Určitě je dobře, že od památníku se turisté dostanou po cyklostezce do Vysokého Chvojna, kde je arboretum a zámeček, který opravuje Lesní družstvo také s pomocí unijních dotace na pension. Památník Dr. Emila Holuba se opět otevře ve čtvrtek 3. května 2012.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.7.

Za černou skládku vám hrozí až 50 tisíc pokuty. Jak s odpadem naložit legálně?

Za založení černé skládky hrozí prokázanému viníkovi až padesátitisícová pokuta. S jejich hlášením lidem pomohou různé mapující aplikace, chystá se rovněž i národní databáze kontaminovaných míst.

Společnost celý článek
4.5.

Cesta k pardubickému folklóru vedla přes sesternu na infekčním a přes AMU, vzpomíná Lenka Šťastná

Dodnes si pamatuji, jakou měla radost, když jsem jí zpívala lidové písničky. Když dnes s dětmi mluvím o životě na vsi, vzpomínám na Lúku. Babička chodila v šatech z modrotisku, v pase uvázanou zástěru a šátek na hlavě… Kolik takových babiček dnes najdete?

Společnost celý článek
13.5.

Prestižní soutěž Orlická věž již po šestadvacáté

Počasí závodníkům docela přálo a nerozhodil je ani fakt, že je pátek třináctého. Mezi závodníky panovala výborná nálada. Tato soutěž je specifická tím, že soutěžící mají čtyři pokusy vyběhnout do 4. podlaží cvičné věže.

Společnost celý článek
31.12.

Radnice vymění pošťáky za poslíčky

Radnice si od zřízení pozice poslíčků slibuje větší úspěšnost při doručování zásilek i finanční úspory.

Společnost celý článek
13.9.

Den Architektury pozve na více než 350 akcí ve 100 městech v České republice a na Slovensku

Objevování lidové architektury v Bublavě, zkoumání vinných sklepů v Čejkovicích, procházka po architektuře devadesátek v Jablonci nad Nisou, kouzlo baťovského odkazu v Partizánském, vzpomínání na zaniklá pražská kina a hudební kluby, cyklovyjížďka s architekty v Brně nebo architektonická bojovka pro velké i malé v Českém Krumlově…

Společnost celý článek
23.1.

Falešný revizní technik řádí na Svitavsku

Drobné podnikatele na Svitavsku navštěvuje v poslední době osoba, jež se vydává za revizního technika hasicích přístrojů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting