Parašutista nezvládl seskok a zabil se

29.7.

Parašutista nezvládl seskok a zabil se

Parašutista nezvládl seskok a zabil se

Osmadvacetiletý parašutista v sobotu v odpoledních hodinách na letišti v Josefově (část města Jaroměře) nezvládl seskok a smrtelně se zranil. Případ nyní vyšetřuje policie a inspektoři českého aeroklubu. "Muž z Lázní Bohdaneč, který absolvoval základní výcvik skoku padákem, vyskočil z výšky jeden tisíc metrů. Po výskoku z letadla pravděpodobně nevyčkal okamžiku, kdy se mu rozmotají šňůry padáku. Poté, co se dostal s padákem do rotace, nereagoval na pokyny instruktora, nezvládl přechod na záložní padák a ze 30 metrů se zřítil volným pádem na zem," uvedla tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová. Parašutista si pádem způsobil mnohačetná zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl. Přivolaný lékař už jen konstatoval smrt a nařídil zdravotní pitvu. "Na místo se dostavil Oblastní inspektor parašutismu Aeroklubu ČR, který zajistil všechny věci a doklady potřebné k odbornému zkoumání. Policie, která nyní bude čekat na výsledky odborné expertizy, případ nadále šetří," dodala mluvčí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.10.

Dětské odpoledne, lampiony a ohňostrojová show

Statutární město Pardubice ve spolupráci s Kulturním domem Dubina pořádají v sobotu 13. října dětské zábavné odpoledne.

Společnost celý článek
12.7.

„Bobr“ by mohl nově sloužit spolku aikido

Opravený areál by však nesloužil jen k pořádání pravidelných tréninků, díky nově navržené velikosti se zde počítá s pořádáním odborných seminářů se zahraniční účastí,“ podotýká náměstkyně zodpovědná za územní plánování Helena Dvořáčková. Lektoři, kteří semináře povedou, se zde podle vyjádření náměstkyně budou moci navíc ubytovat.

Společnost celý článek
19.9.

Krajem projedou historická vozidla

Trasa prochází nejzajímavějšími místy z hlediska domácího i zahraničního cestovního ruchu.

Společnost celý článek
24.9.

Byl založen Paralympijský tým Pardubického kraje

Spojení samosprávy s handicapovanými sportovci může zvednout zájem veřejnosti o práci s talentovanou mládeží.

Společnost celý článek
15.1.

Roční poplatky stačí zhruba na sběr a svoz odpadků

V přepočtu přijde likvidace odpadu za každého obyvatele Pardubic na 873 korun ročně, v celkové částce jde o téměř 72 milionů korun.

Společnost celý článek
8.12.

Pardubice mají finalistu ve Zlaté oříšku

Koncem minulého školního roku totiž Jakub získal ocenění v umělecké soutěži Evropského patentového úřadu, kde v konkurenci tří tisíc děl dětí z celé Evropy obsadil druhé místo s obrázkem na téma Vynálezy a Evropa.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting