Pardubáci obdivovali techniku Služeb i záchranářů

29.5.

Pardubáci obdivovali techniku Služeb i záchranářů

Uhašení hořícího auta a hned potom soutěž s hadicí kropícího vozu. I tak vypadal sobota v areálu Služeb města Pardubic, které lákaly návštěvníky na netradiční Den s profesionály. Cestu sem si jich nakonec našla téměř tisícovka. "Chtěli jsme ukázat, že o naše město se starají skuteční profesionálové, ať už v barvách policie, hasičů, záchranné služby nebo Služeb města Pardubic. Zatímco práce záchranářů je víc na očích, přichází ve vypjatých okamžicích a je často akutní, naše práce není tolik vidět, ale je dlouhodobá a systematická," vysvětluje ředitelka Služeb Lea Tomková důvod spojení se složkami integrovaného záchranného systému. V areálu Služeb města Pardubic tak na návštěvníky čekala výstava techniky Služeb s možností vyzkoušet si ji při soutěžích určených rodinným týmům. Pozornost poutaly ukázky hasičského záchranného sboru při vyproštění zraněné osoby z vozu či uhašení hořícího auta. Záchranná služba představila vybavení sanitních vozů a připomněla pravidla resuscitace, v expozici Policie České republiky zase nejvíc lákal moderní passat nebo vybavení pořádkové jednotky. Dobrou mušku mohli zájemci vyzkoušet na laserové střelnici Městské policie. Programem provázel Mirek Vaňura z televizního pořadu 112 - V ohrožení života.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.4.

Pardubicko eviduje 34 válečných hrobů

V Pardubicích a jejich okolí je 34 válečných hrobů, v nichž jsou uloženy ostatky 3627 obětí několika válečných konfliktů.

Společnost celý článek
29.8.

Největší pardubická škola září novotou

Stavební práce začaly v polabinské škole v polovině července 2010 a skončily v srpnu letošního roku.

Společnost celý článek
14.1.

V Chrudimi zahájil projekt Muzea barokních soch

S pomocí evropských peněz se tak nyní začíná realizovat projekt Muzea barokních soch.

Společnost celý článek
9.11.

Zástupci University Hyogo jednají v Pardubicích

Fakulta ekonomicko-správní a pořádající Ústav ekonomiky a managementu pro ně připravily odborný program a speciální workshop.

Společnost celý článek
29.2.

Línek žádá důraznou ochranu Pardubického perníku

Podle Línka by již nemělo docházet k tomu, že se napodobeniny Pardubického perníku budou objevovat na polských či jiných trzích.

Společnost celý článek
10.4.

V devátém ročníku T-Mobile Rozjezdů rekordních 579 projektů

V devátém ročníku T-Mobile Rozjezdů se utká o celou pětinu začínajících podnikatelů více než v roce předchozím

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting