Pardubáci obdivovali techniku Služeb i záchranářů

29.5.

Pardubáci obdivovali techniku Služeb i záchranářů

Uhašení hořícího auta a hned potom soutěž s hadicí kropícího vozu. I tak vypadal sobota v areálu Služeb města Pardubic, které lákaly návštěvníky na netradiční Den s profesionály. Cestu sem si jich nakonec našla téměř tisícovka. "Chtěli jsme ukázat, že o naše město se starají skuteční profesionálové, ať už v barvách policie, hasičů, záchranné služby nebo Služeb města Pardubic. Zatímco práce záchranářů je víc na očích, přichází ve vypjatých okamžicích a je často akutní, naše práce není tolik vidět, ale je dlouhodobá a systematická," vysvětluje ředitelka Služeb Lea Tomková důvod spojení se složkami integrovaného záchranného systému. V areálu Služeb města Pardubic tak na návštěvníky čekala výstava techniky Služeb s možností vyzkoušet si ji při soutěžích určených rodinným týmům. Pozornost poutaly ukázky hasičského záchranného sboru při vyproštění zraněné osoby z vozu či uhašení hořícího auta. Záchranná služba představila vybavení sanitních vozů a připomněla pravidla resuscitace, v expozici Policie České republiky zase nejvíc lákal moderní passat nebo vybavení pořádkové jednotky. Dobrou mušku mohli zájemci vyzkoušet na laserové střelnici Městské policie. Programem provázel Mirek Vaňura z televizního pořadu 112 - V ohrožení života.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.3.

Lanškroun se připojil k pomoci Haiti

Mezi dárce, kteří podpoří výstavbu zdravotního zařízení a poskytnutí úpraven vody, se zařadilo také město Lanškroun.

Společnost celý článek
31.8.

Prezident Klaus míří do Pardubického kraje

V Bystrém u Poličky si hlava státu prohlédne Ústav sociální péče Domov Na zámku.

Společnost celý článek
21.8.

Startuje fotografická soutěž Nebeské kouzlení!

Knihovna U Mokřinky ve spolupráci s Českou astronomickou společností, pardubickou hvězdárnou,

Společnost celý článek
11.3.

Sloučení nemocnic neznamená jejich rušení

Pondělní pracovní cesta hejtmana Radko Martínka vedla do Svitav. Setkal se zde s radními města a se starosty spádových obcí.

Společnost celý článek
27.3.

Podnikatel dostal pokutu 110 tisíc korun za skladování autovraků mimo určené plochy

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z Hradce Králové uložili pokutu 110 tisíc korun podnikateli Václavu Rumlovi. Ten ve své provozovně v Sezemicích na Pardubicku nakládal s autovraky mimo plochy vymezené platným provozním řádem.

Společnost celý článek
2.5.

Hejtman projevil zájem o situaci v Explosii

Odboráři mají obavy o budoucnost podniku v souvislosti s privatizací. S těmito informacemi přišli dnes zástupci zaměstnanců podniku Dana Chvojková, Josef Hostinský a Karol Ševčík na hejtmanství.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting