Pardubice – město bez bariér

7.11.

Pardubice – město bez bariér

Do konce tohoto roku budou další ulice v Pardubicích přístupnější i pro osoby se sníženou schopností pohybu. Projekt Pardubice – město bez bariér je druhou z šesti bezbariérových tras, jejichž realizace je plánována do roku 2011. Cílem projektu je odstranění bariér na komunikacích ve městě. „Zatím ne všechny komunikace a chodníky v Pardubicích umožňují samostatný pohyb osob se zdravotním postižením nebo se sníženou pohyblivostí. Naší snahou je zlepšení podmínek pro samostatný pohyb všech těchto osob, proto budeme podobné projekty realizovat i v budoucnu,“ uvedl náměstek primátora Jan Kislinger. Součástí stavby je instalace varovných, signálních a vodících pásů v přechodech, umělé vodící linie na volných prostranstvích nebo třeba odstranění bariér v prostorách autobusových zálivů. Tato etapa projektu se týká ulic Blahoutova, Jana Zajíce, Na Drážce, Sezemická, Štrossova, Bubeníkova, Jahnova a Pospíšilova náměstí. Celkové náklady na tento projekt činí zhruba 5,6 milionů korun, z toho téměř 3,5 miliony korun město získá z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.4.

Pardubičtí Romové oslavili svátek v předstihu

Zlatým hřebem odpoledne byl podle organizátorů basketbalový turnaj dětí a mládeže a střelba na koš.

Společnost celý článek
28.1.

Za zamořený sklad v Libčanech zmírněný trest

Nebezpečné odpady začala Etlíkova původní firma SNOG HK navážet do areálu bývalého Vertexu v Libčanech již během roku 2002.

Společnost celý článek
26.4.

Zlato si opět odnesl Lukáš Novák

Sjeli se sem nejlépe fyzicky vybavení hasiči z celé České republiky.

Společnost celý článek
30.11.

Spolupráce s babičkami se osvědčila

Většina seniorů působí v tomto projektu dlouhodobě. „Ty děti jsou báječné. Mateřská škola je pro ně prvním větším kolektivem a my jim můžeme pomoci naučit se, jak se v něm chovat a osvojit si určitá pravidla. Baví je nás poslouchat. Dnešní doba je bohužel taková, že rodiče nemají na své děti tolik času, jako tomu bylo dříve, nebo žijí odděleně a děti pak hledají někoho, komu se mohou vypovídat,“ chválí projekt jedna z jeho účastnic Ivanka Žaludová, která je „babičkou“ ve školce již třetím rokem.

Společnost celý článek
9.12.

Zábavná, přesto nebezpečná

Opak je ale pravdou. Jedná se o velmi nesprávný a nebezpečný mýtus.

Společnost celý článek
22.12.

Pomozte, prosím, s identifikací zemřelých

Kdokoliv z vás má jakékoliv informace, které by vedly ke zjištění jejich totožnosti, kontaktujte prosím policisty.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting