Pardubice – město bez bariér

7.11.

Pardubice – město bez bariér

Do konce tohoto roku budou další ulice v Pardubicích přístupnější i pro osoby se sníženou schopností pohybu. Projekt Pardubice – město bez bariér je druhou z šesti bezbariérových tras, jejichž realizace je plánována do roku 2011. Cílem projektu je odstranění bariér na komunikacích ve městě. „Zatím ne všechny komunikace a chodníky v Pardubicích umožňují samostatný pohyb osob se zdravotním postižením nebo se sníženou pohyblivostí. Naší snahou je zlepšení podmínek pro samostatný pohyb všech těchto osob, proto budeme podobné projekty realizovat i v budoucnu,“ uvedl náměstek primátora Jan Kislinger. Součástí stavby je instalace varovných, signálních a vodících pásů v přechodech, umělé vodící linie na volných prostranstvích nebo třeba odstranění bariér v prostorách autobusových zálivů. Tato etapa projektu se týká ulic Blahoutova, Jana Zajíce, Na Drážce, Sezemická, Štrossova, Bubeníkova, Jahnova a Pospíšilova náměstí. Celkové náklady na tento projekt činí zhruba 5,6 milionů korun, z toho téměř 3,5 miliony korun město získá z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.4.

10P - Desatero problémů Chrudimi

Zmiňovaná forma setkání umožnila zástupcům města sestavit žebříček nejpalčivějších problémů Chrudimi.

Společnost celý článek
6.2.

Od úterý 6. února 2018 je vyhlášen zákaz návštěv v Nemocnici Pardubického kraje

Důvodem zákazu návštěv u hospitalizovaných pacientů je strmý nárůst chřipkových onemocnění v Pardubickém kraji a nárůst počtu hospitalizovaných pacientů s chřipkou v současném období počínající plošné chřipkové epidemie na území celé České republiky.

Společnost celý článek
21.10.

Pardubická radnice odmítá soutěž ve sběru odpadků

Už děti v mateřských školách vědí, že chovat se ekologicky neznamená sbírat odpadky, ale být k přírodě co nejohleduplnější.

Společnost celý článek
12.12.

SKP-CENTRUM prodává výrobky v Globusu

Již po dobu jednoho měsíce mohou obyvatelé Pardubic každý pátek v obchodním centru Globus potkat nenápadný stánek

Společnost celý článek
11.12.

Pardubický kraj bude mít své policejní ředitelství

Vicehejtman Roman Línek se v pondělí dopoledne sešel s ředitelem východočeské policejní správy Petrem Přibylem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting