Pardubice a Hradec chtějí sportovat společně

21.3.

Pardubice a Hradec chtějí sportovat společně

Východočeská krajská města Pardubice a Hradec Králové chtějí začít spolupracovat v oblasti sportovních aktivit pro širokou veřejnost. Na společném setkání rad obou měst, které se uskutečnilo v úterý 18. března v Pardubicích, jednali královéhradečtí a pardubičtí zástupci o vyhotovení takzvaného generelu sportovní vybavenosti. Tento dokument bude na jedné straně analyzovat stávající možnosti sportovišť a na druhé straně poukáže na potřeby široké veřejnosti. „Zpracování generelu zabere zhruba půl roku. Poté bychom měli mít poměrně jasnou představu mimo jiné o tom, do jakých sportovišť je nutné investovat prioritně a co ještě počká, protože se podobné sportoviště nachází v nedalekém Hradci,“ vysvětlil pardubický primátor Jaroslav Deml. Náklady na vyhotovení generelu sportovní vybavenosti jsou předběžně odhadovány na přibližně 600 tisíc korun. Pardubičtí a královéhradečtí radní na svém společném jednání také deklarovali zájem na zachování systému vzájemného uznávání jízdních dokladů v městské hromadné dopravě. V současnosti funguje vzájemné uznávání pouze u čipových karet. „Chtěli bychom, aby byla tato výhodná služba rozšířena i dále, tedy na jízdné pro seniory či studenty,“ uvedl královéhradecký primátor Otakar Divíšek. Z nedávných průzkumů vyplývá, že možnosti cestování ve vozidlech MHD napříč oběma městy využívají měsíčně řádově stovky lidí. „Je zajímavé, že zhruba o třetinu více je královehradeckých cestujících, kteří jezdí autobusy a trolejbusy v Pardubicích než pardubických cestujících v Hradci,“ doplnil ředitel pardubického dopravního podniku Tomáš Pelikán. Na programu jednání byla i diskuse nad tématem zpracování komunálního odpadu. Radní obou měst se shodli, že někdejší projekt Pardubického kraje na vybudování velkokapacitní spalovny v Opatovicích nad Labem je již ve své podstatě mrtvý. „Je jasné, že skládkovat odpad nelze do nekonečna. Na druhou stranu nechceme, aby se území naší společné aglomerace stalo místem, kam se budou svážet desítky tun odpadků ze všech koutů republiky,“ podotkl pardubický primátor Jaroslav Deml.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.9.

Poukaz do lékárny je od září odměnou za včasné preventivní vyšetření

Dalším důležitým vyšetřením, které by – nejen ženy v tomto věku - měly absolvovat, je vyšetření na denzitometru na Oddělení zobrazovacích metod ve Svitavské nemocnici. Vyšetření ukáže, zda pacientky a pacienti nejsou ohroženy osteoporózou nebo osteopenií, tedy úbytkem kostní hmoty, což je první předstupeň osteoporózy.

Společnost celý článek
8.9.

Ve čtvrtek zavítal do Holic ministr vnitra Milan Chovanec

Policistům stručně představil nově vznikající projekt nazvaný Hlavu vzhůru, kterým budou jasně dané mantinely u policie. Ministr také hovořil o tom, že by byl rád, aby byly posíleny hlídky v ulicích a co nejdříve se ´zatočilo´ s pouliční kriminalitou.

Společnost celý článek
1.2.

Reprezentanti kraje zažili medailové žně

Martina Adamcová skončila druhá v kategorii starších žákyň a její mladší kolegyně Zuzana Fáberová získala bronz.

Společnost celý článek
19.10.

Vlastníci historických domů mohou žádat o dotace na opravy

Vlastníci památkově chráněných objektů čerpají dotace z programu na obnovu památek v pardubické památkové rezervaci pravidelně již řadu let. Jen za posledních pět let investovali majitelé do oprav 23 objektů v historickém centru zhruba 5 milionů korun. Letos možnosti získat dotaci od státu a města využili majitelé dvou měšťanských domů a pardubického Zámku.

Společnost celý článek
28.2.

Coffee shopy tu nechceme!

Tato droga je v některých zemích již na seznamu zakázaných látek, v ČR zatím mezi zakázané drogy nepatří.

Společnost celý článek
24.1.

Laxus obnovuje poskytování svých služeb v Pardubickém kraji

Občanské sdružení Laxus převezme od února poskytování drogových služeb v Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting