Pardubice budou v sobotu opět patřit maratóncům

14.4.

Pardubice budou v sobotu opět patřit maratóncům

Pardubice budou v sobotu opět patřit maratóncům

Pardubice budou v sobotu 16. dubna patřit sportovcům, zejména běžcům. V ulicích krajského města se poběží tradiční vinařský půlmaratón, závod s mnohaletou tradicí. Součástí atletického svátku bude také pohárový závod handbiků. Mezi sportovci, kteří se vydají na trať závodu, bude i téměř 80 sportovců z devíti partnerských měst Pardubic. Organizátoři v programu pamatovali nejen na špičkové sportovce, ale na všechny obyvatele a návštěvníky města, kteří mají blízko ke sportu. Vedle více než 21 kilometrů dlouhé trati ústředního běhu bude připravena i trasa pro běh pro zdraví, zkrátka nepřijdou ani vyznavači in-line bruslí, kteří vyrazí na první letošní společné bruslení v ulicích právě po trase půlmaratónu.   „Vinařský půlmaratón je velkou událostí pro celé město, ale také pro atlety. Každoročně se jej účastní i zástupci některých partnerských měst. Letos ale bude jejich počet na startu rekordní. Díky dotaci z EU přijedou do Pardubic sportovci z našich partnerských měst v Německu, Slovinsku, Nizozemí, Velké Británii, Švédsku, Polsku, Bulharsku a Belgii. Celkem je to 78 sportovců, včetně čtyř vozíčkářů. Sejdu se s nimi v neděli a musím říci, že se na toto setkání těším. Měli bychom hovořit o roli sportu v procesu evropské integrace, což považuji za téma velmi aktuální,“ řekl náměstek primátorky František Brendl.   Komplikace přinese vinařský půlmaratón zejména motoristům. Ti musejí v Pardubicích v sobotu počítat s řadou dopravních omezení, která zasáhnou i do režimu městské hromadné dopravy. Po celou sobotu bude pro veškerou dopravu uzavřeno centrum města. Od ranní 5. do 19. hodiny bude uzavřena třída Míru. Spoje linek 1, 2, 5 a 13 pojedou mezi 5. a 9. a odpoledne od 15 do 19 hodin po Sukově třídě, v mezičase bude centrum uzavřeno i pro veškerou městskou hromadnou dopravu.   Pardubický vinařský půlmaratón ovlivní dopravu i v dalších částech města. „Trasa závodu je stejná jako v minulých letech. Řidičům by si měli plánovat sobotní cesty tak, aby se pokud možno vyhnuli centru Pardubic,“ radí ředitel městské policie Petr Kvaš. „Motoristům bydlícím uvnitř běžeckého okruhu bych doporučil využít k výjezdu ranních hodin. Zcela nemožné to bude po startu půlmaratónu, tedy po 12. hodině,“ dodal Kvaš. Domů by se motorizovaní obyvatelé Višňovky a dalších lokalit měli bez větších potíží dostat po 15. hodině. Lidé, kteří se v sobotu vydají na nákup do obchodního centra v ulici S. K. Neumanna musejí u krematoria v ulici Pod Břízkami odbočit do areálu bývalého železničního vojska a jím projet k nákupnímu středisku.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.6.

V červenci začne sloužit babybox v Pardubicích

Otcem myšlenky na otevření babyboxu v pardubické nemocnici je režisér Jiří Strach.

Společnost celý článek
31.7.

Kraj iniciuje vznik nové organizace cestovního ruchu

Pardubický kraj nyní osloví partnery s nabídkou vytvořit novou organizaci, která bude zajišťovat aktivity v cestovním ruchu.

Společnost celý článek
27.1.

Přednáška „Uganda 2013 aneb Lov perel a diamantů v rovníkové exotice“

Proč je Uganda zvaná perlou rovníkové Afriky? Do jaké míry může okouzlit i šokovat relativně zcestovalého Evropana? A jaké těžké zkoušky připravilo pozorování hybridního zatmění Slunce?“ To jsou jen malé útržky, kvůli kterým se na přednášku podle slov lektora můžete těšit.

Společnost celý článek
24.10.

Pardubice oslaví 28. říjen na zrekonstruovaném náměstí

Výročí vzniku Československa bude letos v Pardubicích dvojnásob slavnostní.

Společnost celý článek
19.3.

Celé Česko rozehrají malí umělci; program happeningu ZUŠ Open nově potrvá dva dny

ZUŠ Open umožňuje vznik krásným společných projektů a setkání uměleckých škol, která rozvíjí vzájemné vazby a v neposlední řadě dokumentuje pestrost uměleckých oborů a života základních uměleckých škol v rámci regionů. Do jednotlivých akcí se zapojí i celá řada profesionálních umělců včetně symfonických orchestrů a dalších kulturních institucí či festivalů v čele s Pražským jarem.

Společnost celý článek
7.7.

„Zelené“ popelnice v Pardubicích zdomácněly

Separace bioodpadu, kterou jsme loni vyzkoušeli v Jesničánkách a Nových Jesenčanech, se osvědčila.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting