Pardubice budou v sobotu patřit maratóncům

17.4.

Pardubice budou v sobotu patřit maratóncům

Pardubice budou v sobotu patřit maratóncům

Pardubice budou v sobotu 19. dubna opět patřit sportovcům, zejména běžcům. V ulicích krajského města se už podruhé poběží vinařský půlmaratón, závod s téměř čtyřicetiletou tradicí. Motoristé proto musejí v sobotu počítat s řadou dopravních omezení, která zasáhnou i do režimu městské hromadné dopravy. „Po celou sobotu, od 5:00 do 21:00 hodin bude uzavřena třída Míru. Do 19:00 sem nebude vjíždět ani městská hromadná doprava. Mezi 9. a 16. hodinou bude uzavřena také ulice Jahnova, Husova v úseku od křižovatky Bubeníkova po křižovatku Ve Lhotkách, ulice Ve Lhotkách, Sakařova, Bubeníkova, Štrosova v úseku od křižovatky Sezemická po křižovatku s ulicí Husova, a ulice Svobody,“ řekl Jiří Řádek z odboru dopravy pardubického magistrátu. Pardubický vinařský půlmaratón zkomplikuje dopravu i v dalších částech města. Vedle úplných uzavírek čeká řidiče omezení provozu na náměstí Republiky, Smetanově náměstí, a v ulicích Karla IV, Anenská, S. K. Neumanna, Jana Palacha, a 17. listopadu, v nichž bude doprava svedena do jednoho jízdního pruhu. V podjezdech v Anenské a 17. listopadu bude doprava řízena kyvadlově. „Řidičům bych doporučil plánovat sobotní cesty tak, aby se pokud možno vyhnuli centru Pardubic,“ radí ředitel městské policie Petr Kvaš. Na dopravní omezení navazují také změny v městské hromadné dopravě. Linky číslo 1,2,5,9,10,11,12 a 13 budou částečně vedeny po objízdných trasách, některé zastávky budou posunuty či zcela zrušeny. Všechny změny budou uvedeny na stránkách dopravního podniku. Organizátoři atletického svátku, který je zároveň Mistrovstvím ČR v půlmaratonu, a mistrovstvím ČR vozíčkářů, chtějí přilákat do ulic co nejvíce lidí. V programu pamatovali nejen na špičkové sportovce, ale na všechny obyvatele a návštěvníky města, kteří mají blízko ke sportu. Vedle více než 21 kilometrů dlouhé trati ústředního běhu bude připravena i dvoukilometrová trasa pro lidový běh, zkrátka nepřijdou ani vyznavači in-line bruslí, kteří vyrazí na první letošní společné bruslení v ulicích.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.6.

Pardubická nemocnice chystá svůj den a nabídne i filmovou tečku

Večerní tečku od 21.00 hodin udělá filmová projekce pod širým nebem pro veřejnost se vstupem zdarma. Promítat se bude americký film Než si pro nás přijde s Jackem Nicholsonem a Morganem Freemanem v hlavních rolích, který byl vybrán jako připomenutí zařazení Pardubické nemocnice do sítě Komplexních onkologických center.

Společnost celý článek
3.5.

Britský velvyslanec jednal o spolupráci na Univerzitě Pardubice

Britský velvyslanec jednal o spolupráci na Univerzitě Pardubice Velvyslanec Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v České republice Jeho excelence Nicholas Stewart Archer dnes jednal s vedením Univerzity Pardubice o spolupráci českých a britských vědců.

Společnost celý článek
26.11.

Exekuce majetku má svá jasná pravidla

Při exekuci movitého majetku dlužníka se sepíšou všechny takové věci, které lze prodat

Společnost celý článek
6.5.

Burza filantropie vyhrála 3. místo v evropské inovační soutěži

Porota ve svém rozhodnutí na Burze filantropie oceňuje, že: „Soukromé firmy, veřejná správa a neziskové organizace se setkávají, aby společně diskutovaly o různých sociálních projektech a podpořily projekty ve svém kraji. Může se jednat o podporu finančního charakteru, věcné dary nebo různé služby. Inovační rámec umožňuje, že se tyto různé „světy“ nejen potkávají, ale navzájem i sbližují.“

Společnost celý článek
30.11.

Hudba pro Michala

Michal nedávno s vyznamenáním ukončil praktickou školu Svítání.

Společnost celý článek
23.8.

Pátá miliarda z ROP Severovýchod proplacena

Nejvíce registrovaných záměrů sledovalo rozvoj měst a obcí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting