Pardubice budou v sobotu patřit maratóncům

17.4.

Pardubice budou v sobotu patřit maratóncům

Pardubice budou v sobotu patřit maratóncům

Pardubice budou v sobotu 19. dubna opět patřit sportovcům, zejména běžcům. V ulicích krajského města se už podruhé poběží vinařský půlmaratón, závod s téměř čtyřicetiletou tradicí. Motoristé proto musejí v sobotu počítat s řadou dopravních omezení, která zasáhnou i do režimu městské hromadné dopravy. „Po celou sobotu, od 5:00 do 21:00 hodin bude uzavřena třída Míru. Do 19:00 sem nebude vjíždět ani městská hromadná doprava. Mezi 9. a 16. hodinou bude uzavřena také ulice Jahnova, Husova v úseku od křižovatky Bubeníkova po křižovatku Ve Lhotkách, ulice Ve Lhotkách, Sakařova, Bubeníkova, Štrosova v úseku od křižovatky Sezemická po křižovatku s ulicí Husova, a ulice Svobody,“ řekl Jiří Řádek z odboru dopravy pardubického magistrátu. Pardubický vinařský půlmaratón zkomplikuje dopravu i v dalších částech města. Vedle úplných uzavírek čeká řidiče omezení provozu na náměstí Republiky, Smetanově náměstí, a v ulicích Karla IV, Anenská, S. K. Neumanna, Jana Palacha, a 17. listopadu, v nichž bude doprava svedena do jednoho jízdního pruhu. V podjezdech v Anenské a 17. listopadu bude doprava řízena kyvadlově. „Řidičům bych doporučil plánovat sobotní cesty tak, aby se pokud možno vyhnuli centru Pardubic,“ radí ředitel městské policie Petr Kvaš. Na dopravní omezení navazují také změny v městské hromadné dopravě. Linky číslo 1,2,5,9,10,11,12 a 13 budou částečně vedeny po objízdných trasách, některé zastávky budou posunuty či zcela zrušeny. Všechny změny budou uvedeny na stránkách dopravního podniku. Organizátoři atletického svátku, který je zároveň Mistrovstvím ČR v půlmaratonu, a mistrovstvím ČR vozíčkářů, chtějí přilákat do ulic co nejvíce lidí. V programu pamatovali nejen na špičkové sportovce, ale na všechny obyvatele a návštěvníky města, kteří mají blízko ke sportu. Vedle více než 21 kilometrů dlouhé trati ústředního běhu bude připravena i dvoukilometrová trasa pro lidový běh, zkrátka nepřijdou ani vyznavači in-line bruslí, kteří vyrazí na první letošní společné bruslení v ulicích.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.9.

Evropský den práce v Pardubicích

Zástupci firem, úřadu práce, Euresu a Eurocentra poskytnou u svých stánků potřebné informace o volných pracovních místech.

Společnost celý článek
18.9.

Vandrování ve 21. století

S naším vstupem do Evropské unie se také znovu otevřely možnosti pro práci v zahraničí a mnoho mladých lidí je využívá.

Společnost celý článek
4.4.

Vyjádření primátora Pardubic ke kácení stromů u OBI

Když už městské obvody máme, musí si uvědomovat svoji odpovědnost také na poli komunikace s veřejností.

Společnost celý článek
5.1.

Vysloužilé vánoční stromky se vrací zpět do přírody

Žádáme občany, aby stromky nechali ležet volně v kontejnerových stáních a nedávali je do nádob“. Dodává mluvčí Světlana Pozníková. Vysloužilé stromky jsou sváženy na kompostárnu v Dražkovicích.

Společnost celý článek
25.1.

Nejlepší mladí chemici změří své síly v Pardubicích

V tuto chvíli již pořadatelé znají 38 postupujících do druhého kola.

Společnost celý článek
2.7.

Ministr Gandalovič si prohlédl následky ničivé vichřice

První statistická šetření totiž ukazují, že právě Pardubický kraj byl řáděním živlů zasažen nejvíce.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting