Pardubice budou v sobotu patřit maratóncům

17.4.

Pardubice budou v sobotu patřit maratóncům

Pardubice budou v sobotu patřit maratóncům

Pardubice budou v sobotu 19. dubna opět patřit sportovcům, zejména běžcům. V ulicích krajského města se už podruhé poběží vinařský půlmaratón, závod s téměř čtyřicetiletou tradicí. Motoristé proto musejí v sobotu počítat s řadou dopravních omezení, která zasáhnou i do režimu městské hromadné dopravy. „Po celou sobotu, od 5:00 do 21:00 hodin bude uzavřena třída Míru. Do 19:00 sem nebude vjíždět ani městská hromadná doprava. Mezi 9. a 16. hodinou bude uzavřena také ulice Jahnova, Husova v úseku od křižovatky Bubeníkova po křižovatku Ve Lhotkách, ulice Ve Lhotkách, Sakařova, Bubeníkova, Štrosova v úseku od křižovatky Sezemická po křižovatku s ulicí Husova, a ulice Svobody,“ řekl Jiří Řádek z odboru dopravy pardubického magistrátu. Pardubický vinařský půlmaratón zkomplikuje dopravu i v dalších částech města. Vedle úplných uzavírek čeká řidiče omezení provozu na náměstí Republiky, Smetanově náměstí, a v ulicích Karla IV, Anenská, S. K. Neumanna, Jana Palacha, a 17. listopadu, v nichž bude doprava svedena do jednoho jízdního pruhu. V podjezdech v Anenské a 17. listopadu bude doprava řízena kyvadlově. „Řidičům bych doporučil plánovat sobotní cesty tak, aby se pokud možno vyhnuli centru Pardubic,“ radí ředitel městské policie Petr Kvaš. Na dopravní omezení navazují také změny v městské hromadné dopravě. Linky číslo 1,2,5,9,10,11,12 a 13 budou částečně vedeny po objízdných trasách, některé zastávky budou posunuty či zcela zrušeny. Všechny změny budou uvedeny na stránkách dopravního podniku. Organizátoři atletického svátku, který je zároveň Mistrovstvím ČR v půlmaratonu, a mistrovstvím ČR vozíčkářů, chtějí přilákat do ulic co nejvíce lidí. V programu pamatovali nejen na špičkové sportovce, ale na všechny obyvatele a návštěvníky města, kteří mají blízko ke sportu. Vedle více než 21 kilometrů dlouhé trati ústředního běhu bude připravena i dvoukilometrová trasa pro lidový běh, zkrátka nepřijdou ani vyznavači in-line bruslí, kteří vyrazí na první letošní společné bruslení v ulicích.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.12.

V Bystrém a v Předhradí získají klienti sociálních služeb nové bydlení

Podpora přesunu klientů sociálních služeb z ústavů do komunálního bydlení pokračuje. Radní Pardubického kraje se nyní zabývali záměry, které napomůžou klientům z Domova na zámku v Bystrém a z Domova na hradě Rychmburk.

Společnost celý článek
2.9.

Naděje pro rozvoj turistiky

Sportovně relaxační centrum Lihovar Třemošnice vzniká revitalizací bývalého lihovaru.

Společnost celý článek
7.4.

Na BOSCH FRESH FESTIVALU můžete ochutnat medvědí maso nebo štíra

V oblasti molekulární kuchyně, ve které se více než pánve a hrnce používají injekční stříkačky a tekutý dusík, se mohou návštěvníci těšit na kouřící drinky nebo nápoje v kostce. Petr Koukolíček připraví také Nitro zmrzlinu z mladého jehličí, připravenou v kapalném dusíku při -196°C nebo Peprmintový likér „zelená“ v kostce.

Společnost celý článek
25.5.

Pozvěte své známé do Pardubic! Od června do října máme nabitý program

Již po sedmadvacáté se rozburácejí nad pardubickým letištěm motory létajících skvostů z domova i ze zahraničí a nebe nad městem bude patřit té největší letecké show v zemi. V rámci městských slavností s názvem Zrcadlo umění, největší přehlídky amatérského umění v kraji, se můžete těšit na divadlo, hudbu, tanec nebo zpěv, vědu a techniku i řadu workshopů. Akce je letos provoněná medovým perníkem a koná od 8. do 10. června takřka po celém centru města.

Společnost celý článek
11.11.

Na lanškrounském sídlišti se přemnožily kočky

Proto bude plánovaný odchyt koček avizován všemi možnými komunikačními kanály.

Společnost celý článek
25.6.

Antibiotika, ani hormony v jogurtech nejsou!

A mléko antibiotiky léčených krav se nesmí použít pro lidskou spotřebu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting