Pardubice čeká Multiikulturní týden 2010

2.3.

Pardubice čeká Multiikulturní týden 2010

Pardubice čeká Multiikulturní týden 2010

Pardubice čeká Multiikulturní týden 2010

V týdnu od 15. do 21. března se na několika místech v Pardubicích uskuteční festival s názvem Multikulturní týden 2010. Festival přiblíží veřejnosti podobnost i odlišnosti různých kultur, se kterými se u nás v Evropě setkáváme. Návštěvníci se tak mohou těšit na výstavy, koncerty, odborné semináře, filmové dokumenty, cestovatelské přednášky, nebo gastronomické speciality. Pro školy i veřejnost jsou připraveny rovněž pracovní dílny. Cílem akce je představit a propojit kulturní a společenské aktivity většinové společnosti a příslušníků národnostních menšin, žijících na území města a kraje. Multikulturní týden 2010 zahájí v pondělí 15. března stavba mongolské jurty a to přímo na historickém Pernštýnském náměstí. Nenechte si tedy ujít ukázku tradičního kočovnického stylu bydlení včetně vnitřního vybavení. Stavba jurty bude pro veřejnost probíhat již od 14. hodiny. V rámci zahájení představí organizátoři akce celotýdenní pestrý program. Návštěvníci budou mít zároveň možnost shlédnout prezentaci zahraničních partnerských měst Pardubic. Po celý týden budou v ulicích města k vidění výtvarné práce studentů a žáků pardubických škol na téma „Můj kamarád cizinec“. K výstavě zapůjčily výlohy partnerské restaurace a kavárny, které tak zájemcům umožní podívat se na cizineckou problematiku očima dětí a mládeže. Záštitu nad festivalem převzali hejtman Pardubického kraje Radko Martínek a primátor Pardubic Jaroslav Deml.Hlavní organizátoři - informační středisko Europe Direct Pardubice a Centrum na podporu integrace cizinců - zvou všechny zájemce k návštěvě jednotlivých akcí (viz program).

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.9.

Kultovní seriál Lajna 2 exkluzivně v kinech CineStar

Úspěšný seriál Lajna se dočkal svého pokračování, druhá série startuje na Televizeseznam.cz už 24. září. Kdo se ale nemůže dočkat hlášek elitního hokejového kouče Luboše Hrouzka v podání Jiřího Langmajera nebo sexy Hany Vagnerové alias Denisky, může zhlédnout všechny díly nového seriálu 19. září od 19.00 hodin v kinech CineStar, kde se bude Lajna 2 promítat.

Společnost celý článek
31.12.

Zaměstnanec pardubického azylového domu zachránil lidský život

V neděli 23. prosince pomohl pan David Nevečeřal svou duchapřítomností a odhodláním v mimořádné situaci.

Společnost celý článek
2.8.

Záchranka může rozdělit na platech o 5 milionů korun více

Posádky Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje vyjíždí měsíčně v průměru ke 3500 případům.

Společnost celý článek
8.5.

Gurmánský BEKO FRESH festival míří do Pardubic. Se Zdeňkem Pohlreichem v hlavní roli

Festivalová tour přilákala v minulém roce bezmála 100 tisíc návštěvníků, kteří zkonzumovali celkem 300 tisíc degustačních porcí. Na každém z festivalů se pak představilo 20 top restaurací, 11 pivovarů, které dohromady přivezly na 50 pivních druhů a vytočily 25 tisíc piv, 10 vinařství s 10 tisíci prodanými lahvemi vína a 4 pražírny kávy, které uvařily na 10 tisíc káv.

Společnost celý článek
3.10.

A je to....

Zákazníkům z těchto obcí přinášejí více jak 2000 položek hlavně čerstvého sortimentu.

Společnost celý článek
4.3.

Více než 900 milionů korun pro silnice v severovýchodních Čechách

Členové Výboru také schválili přidělení 66,5 milionů korun pro devatenáct nových projektů zaměřených na rozvoj školství. Například v Chroustovicích tak vybaví odborné učiliště, na lesnické akademii v Trutnově pořídí simulátor pro výuku harvestorových technologií, v Hořicích zmodernizují dílny na tamější kamenické a sochařské škole.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting