Pardubice hledají pořadatele Adventních trhů

22.3.

Pardubice hledají pořadatele Adventních trhů

Ačkoliv se už se zimou loučíme, na pardubické radnici jsou Vánoce velmi aktuálním tématem. Konkrétně Vánoční trhy - město totiž hledá nového pořadatele těchto trhů a vyhlásilo výběrové, přesněji koncesní řízení s cílem nalézt dodavatele, který by nahradil v pořadatelství Adventních trhů zaniklé Kulturní centrum Pardubice pro období 2018 -2022.
Svěření pořadatelství místních trhů do rukou osvědčené agentury zvažuje magistrát již delší čas, mj. na základě ne vždy kladných ohlasů na jejich podobu. Podobnou cestou se navíc vydala i jiná krajská města, kde podobný model úspěšně funguje. Konec Kulturního centra tak znamenal jenom poslední impuls k takovému rozhodnutí.
„V předešlých letech docházelo v kvalitě trhů k určitým výkyvům. Naším cílem je jednoznačně pozvednout kvalitu adventních trhů, a proto jsme se rozhodli jít cestou otevřeného výběrového řízení formou koncese. Tento model pořádání vánočních trhů je úspěšný například v Českých Budějovicích nebo Olomouci, kde jsou vánoční trhy vedle Prahy hodnoceny jako jedny z nejlepších v republice.  Věřím, že se nám mezi potenciálními dodavateli podaří pozvednout kvalitu trhů ke spokojenosti nejenom občanů našeho města, neboť získají jistotu pořadatelství po období pěti let a budou moci tak investovat například do mobiliáře a programu,“ řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký.
Trhy by měly mít každý rok pevný harmonogram v podobě jasně stanoveného termínu a kulturního programu, který bude vítěz soutěže pravidelně konzultovat se zaměstnanci města. Na samotnou soutěž bylo vyhrazeno až 500 000 korun pro každý rok. Na vybraném pořadateli poté bude, aby v rámci svého podnikatelského záměru zajistil stánkový prodej, výzdobu a vše, co k Adventním trhům patří. Výjimkou je Vánoční strom, který budou i nadále zajišťovat Služby města Pardubic. 
„Koncesní řízení je otevřené, může se tak přihlásit kdokoli, kdo splní základní parametry. Komise poté vybere z přihlášených jeden vítězný návrh,“ řekla Ivana Liedermanová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu. „Velký důraz klademe na kvalitu a celkové pojetí, včetně například prodávaného sortimentu, rozhodující tedy není zdaleka pouze cena,“ doplnila Liedermanová.
Koncesní řízení je již zveřejněno na profilu zadavatele a přihlášky je možné podávat do 3. dubna.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.5.

Lukáš Novák opět vítězem Ohnivé rozhledny

Jedná se o simulaci zásahové činnosti v ochranném oděvu pro hasiče za použití izolačního vzduchového dýchacího přístroje.

Společnost celý článek
12.10.

Dnes začíná 1. česko-slovenská filatelistická výstava

Pro české vystavovatele, jejichž exponáty jsou na počátku kvalifikačního postupu, je připravena kategorie Premiéra.

Společnost celý článek
26.3.

Chceme čisté Pardubice, pomozte nám

Čištění v uvedených ulicích a dnech bude prováděno od 6,00 hodin, avšak přípravné práce již od 5.00 hodin ráno.

Společnost celý článek
20.8.

Pardubická Šmidlátka sklidila ve Švédsku aplaus

Povídání s Ivou Dostálovou a Zuzanou Kmoníčkovou o putování pardubického folklórního souboru Šmidlátka se spacáky a karimatkami Švédskem a o jejich vydařeném muzicírování ve městě Umea, letošním evropském městě kultury.

Společnost celý článek
25.4.

Jeden svět a témata lidskosti opět zavítali do Chrudimi. Filmy otevřely debatu o spolupráci

Znamená to dělit se, být ochoten sám sobě něco upřít a zvažovat důsledky své volby pro ostatní,“ uvedla ředitelka celorepublikové části festivalu Jeden svět Hana Kulhánková. „Spolupráce není samozřejmost. Je to schopnost, kterou se postupně učíme. V poslední době se ale spolupráce stala uměním a ovládá ji jen málokdo,“ doplnila ještě Hana Kulhánková k vizi filmové přehlídky.

Společnost celý článek
16.11.

O koních jako evropském dědictví se jednalo v Bruselu

Pardubický kraj je regionem koní a Starokladrubští koně patří mezi nejstarší plemena v Evropě.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting