Pardubice hledají pořadatele Adventních trhů

22.3.

Pardubice hledají pořadatele Adventních trhů

Ačkoliv se už se zimou loučíme, na pardubické radnici jsou Vánoce velmi aktuálním tématem. Konkrétně Vánoční trhy - město totiž hledá nového pořadatele těchto trhů a vyhlásilo výběrové, přesněji koncesní řízení s cílem nalézt dodavatele, který by nahradil v pořadatelství Adventních trhů zaniklé Kulturní centrum Pardubice pro období 2018 -2022.
Svěření pořadatelství místních trhů do rukou osvědčené agentury zvažuje magistrát již delší čas, mj. na základě ne vždy kladných ohlasů na jejich podobu. Podobnou cestou se navíc vydala i jiná krajská města, kde podobný model úspěšně funguje. Konec Kulturního centra tak znamenal jenom poslední impuls k takovému rozhodnutí.
„V předešlých letech docházelo v kvalitě trhů k určitým výkyvům. Naším cílem je jednoznačně pozvednout kvalitu adventních trhů, a proto jsme se rozhodli jít cestou otevřeného výběrového řízení formou koncese. Tento model pořádání vánočních trhů je úspěšný například v Českých Budějovicích nebo Olomouci, kde jsou vánoční trhy vedle Prahy hodnoceny jako jedny z nejlepších v republice.  Věřím, že se nám mezi potenciálními dodavateli podaří pozvednout kvalitu trhů ke spokojenosti nejenom občanů našeho města, neboť získají jistotu pořadatelství po období pěti let a budou moci tak investovat například do mobiliáře a programu,“ řekl náměstek primátora Jakub Rychtecký.
Trhy by měly mít každý rok pevný harmonogram v podobě jasně stanoveného termínu a kulturního programu, který bude vítěz soutěže pravidelně konzultovat se zaměstnanci města. Na samotnou soutěž bylo vyhrazeno až 500 000 korun pro každý rok. Na vybraném pořadateli poté bude, aby v rámci svého podnikatelského záměru zajistil stánkový prodej, výzdobu a vše, co k Adventním trhům patří. Výjimkou je Vánoční strom, který budou i nadále zajišťovat Služby města Pardubic. 
„Koncesní řízení je otevřené, může se tak přihlásit kdokoli, kdo splní základní parametry. Komise poté vybere z přihlášených jeden vítězný návrh,“ řekla Ivana Liedermanová, vedoucí odboru školství, kultury a sportu. „Velký důraz klademe na kvalitu a celkové pojetí, včetně například prodávaného sortimentu, rozhodující tedy není zdaleka pouze cena,“ doplnila Liedermanová.
Koncesní řízení je již zveřejněno na profilu zadavatele a přihlášky je možné podávat do 3. dubna.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.9.

Kraj poděkoval starostům obcí

Minutou ticha si pak účastníci připomenuli památku kolegů a starostů.

Společnost celý článek
15.10.

V pardubických školách a školkách pomáhají senioři

Od září ve zdejší školce pomáhá Marie Kryštofová. „O této formě dobrovolnictví jsem se dočetla v Radničním zpravodaji, zaregistrovala se a nechala proškolit a nelituji! Práce s dětmi je skvělá, pomáhám nejmenším při jídle i oblékání, čteme pohádky, hrajeme hry, chodím s dětmi do aquaparku, jezdíme na výlety,“ dodala babička - dobrovolnice Marie Kryštofová, která po dohodě s ředitelkou docházím za dětmi do školky dvakrát týdně.

Společnost celý článek
4.2.

S-Firma, první sociální firma v kraji

Pokud bychom nepřistoupili k transformačním opatřením, byli bychom rozhodnutím ministerstva rozpuštěni“.

Společnost celý článek
1.10.

Projekty města jsou v rukách Regionální rady

Město Pardubice předalo Regionální radě NUTS II Severovýchod Integrovaný plán rozvoje města (IPRM).

Společnost celý článek
24.9.

Namaluj mi beránka i za nepřízně počasí

Součástí akce bude den otevřených dveří Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež – Free klub a služby Dům na půli cesty, další soutěže, zmrzlinový stánek a skákací hrad.

Společnost celý článek
22.3.

Pardubický kraj pomáhá občanům lépe se orientovat

Elektronický katalog je pomocníkem, který má lidem výběr vhodné služby usnadnit.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting