Pardubice hlídají nové kamery, přehled je na webu

30.11.

Pardubice hlídají nové kamery, přehled je na webu

V Pardubicích skončila první etapa modernizace kamerového systému. Ve městě je v současné době rozmístěno na 50 nových bezpečnostních kamer, které jsou již v „ostrém“ provozu. O jejich rozmístění veřejnost informuje geoportál na webových stránkách města. Z mapy lze vyčíst nejen kde jsou kamery instalovány, ale i to, zda jde o kameru určenou ke sledování veřejného pořádku, nebo dopravy.
„Jsem rád, že zastaralý analogový systém kamer nahrazujeme moderní digitální technologií. Záznamy kamer už nejednou pomohly v práci strážníkům i celorepublikové policii,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát. V první etapě obnovy městského kamerového systému byl vybudován nový dispečink a úložiště dat, po městě bylo instalováno 46 kamerových bodů. „Byla to investice za zhruba 11 milionů korun. Na další etapu chceme čerpat prostřednictvím ITI dotace z evropských fondů. Mělo by to být v rámci projektu inteligentního řízení dopravy, “ dodal primátor.
O umístění dvanácti kamer původního městského kamerového systému informovaly občany tabulky u jednotlivých bodů. To se s vybudováním nového systému s mnohem větším počtem kamerových bodů mění. „Systém počítá s podstatně větším počtem kamer než ten původní. I proto jsme se rozhodli využít k informovanosti obyvatel hojně navštěvovaný geoportál města Pardubic, kterýjsme rozšířili o další odkaz. V mapovém podkladu je tu zakresleno umístění kamer i to, k jakému účelu je vybraná kamera zřízena.  Je zde zakreslena i hranice prostoru, který je kamera schopna efektivně sledovat,“ vysvětlil ředitel pardubické městské policie Rostislav Hübl.
V rámci obměny starého kamerového systému a 1. etapy jeho rozšiřování bylo v Pardubicích instalováno a v současné době funguje 46 kamer. Po ukončení druhé etapy v roce 2018 by v ulicích města mělo být 85 kamer. Nový systém obsahuje analytické funkce, které rozpoznají například protiprávní jednání, například jízdu v protisměru a přenáší také zvuk. Systém přitom respektuje tzv. privátní zóny, když automaticky znemožní pohled do oken bytů a domů.
Tak jak budou kamery ve městě přibývat, budou zanášeny i do mapových podkladů geoportálu. http://mapy.pardubice.eu/MyCity/kamery

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.1.

V Lubníku shořel statek, škoda jde do milionů

Největším problémem při samotném zásahu byl silný mráz. Práce hasičů v mrazivém počasí je velmi komplikovaná.

Společnost celý článek
16.9.

Benefiční večer pro Nepál ve Východočeském divadle

Snímek CESTA – Journey je uspořádán do dvou částí. První s názvem Cesta k pólu zachycuje putování autora k jižnímu, tedy geografickému pólu v Antarktidě. Druhá, jež bude prezentována v rámci benefičního večera, nese název KORA KAILASH a je cestou Oldřicha Bubáka k „duchovnímu pólu“, tedy k posvátné hoře Mount Kailash ležící v západním Tibetu.

Společnost celý článek
26.10.

Hradec: Generální pardon pro dlužníky nájemného

O prominutí poplatku z prodlení z nájemného mohou požádat všichni ti, kteří v minulosti dlužili nebo stále dluží na nájemném.

Společnost celý článek
24.8.

Darujte plyšáky pro děti z Kosova

Plyšové hračky v dobrém stavu je možné donést do 10. září do chrudimského Informačního centra.

Společnost celý článek
15.9.

V Rybitví se slavilo hned dvakrát

„Celé oslavy byly důstojným vzpomenutím na bratrance Veverkovi, kteří svým vynálezem výrazně ovlivnili celosvětový vývoj zemědělství,“ řekl Václav Kroutil. „Hosté si mohli prohlédnout moderní, ale i historickou techniku a seznámili se také s orbou koňským potahem, která stála právě u zrodu ruchadla,“ informoval radní Kroutil. Součástí dne byly kromě mistrovství i ukázky starých řemesel nebo prohlídky Památníku bratranců Veverkových. Ti svůj slavný vynález dokončili v roce 1827, po třech letech pokusů. Ruchadlo, na rozdíl od dosavadních pluhů, půdu rozrušovalo, drolilo i obracelo a zemědělcům značně usnadnilo práci.

Společnost celý článek
16.9.

Hravé odpoledne na farmě Apolenka se opět vydařilo

Sluníčko a rozesmáté tváře dětí rozzářily již podeváté areál farmy Apolenka v Pardubicích. Na programu krajského dne pro rodinu, který se uskutečnil ve středu 11. září, byly nejen poznávací soutěže a tvořivé hry pro všechny věkové kategorie dětí, ale také projížďky na koních, hudební a taneční vystoupení, ukázky dravců, hasicí techniky i kovářského řemesla. Letošní vítanou novinkou se stala závěrečná venkovní jóga pro rodiče a děti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting