Pardubice hlídají nové kamery, přehled je na webu

30.11.

Pardubice hlídají nové kamery, přehled je na webu

V Pardubicích skončila první etapa modernizace kamerového systému. Ve městě je v současné době rozmístěno na 50 nových bezpečnostních kamer, které jsou již v „ostrém“ provozu. O jejich rozmístění veřejnost informuje geoportál na webových stránkách města. Z mapy lze vyčíst nejen kde jsou kamery instalovány, ale i to, zda jde o kameru určenou ke sledování veřejného pořádku, nebo dopravy.
„Jsem rád, že zastaralý analogový systém kamer nahrazujeme moderní digitální technologií. Záznamy kamer už nejednou pomohly v práci strážníkům i celorepublikové policii,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát. V první etapě obnovy městského kamerového systému byl vybudován nový dispečink a úložiště dat, po městě bylo instalováno 46 kamerových bodů. „Byla to investice za zhruba 11 milionů korun. Na další etapu chceme čerpat prostřednictvím ITI dotace z evropských fondů. Mělo by to být v rámci projektu inteligentního řízení dopravy, “ dodal primátor.
O umístění dvanácti kamer původního městského kamerového systému informovaly občany tabulky u jednotlivých bodů. To se s vybudováním nového systému s mnohem větším počtem kamerových bodů mění. „Systém počítá s podstatně větším počtem kamer než ten původní. I proto jsme se rozhodli využít k informovanosti obyvatel hojně navštěvovaný geoportál města Pardubic, kterýjsme rozšířili o další odkaz. V mapovém podkladu je tu zakresleno umístění kamer i to, k jakému účelu je vybraná kamera zřízena.  Je zde zakreslena i hranice prostoru, který je kamera schopna efektivně sledovat,“ vysvětlil ředitel pardubické městské policie Rostislav Hübl.
V rámci obměny starého kamerového systému a 1. etapy jeho rozšiřování bylo v Pardubicích instalováno a v současné době funguje 46 kamer. Po ukončení druhé etapy v roce 2018 by v ulicích města mělo být 85 kamer. Nový systém obsahuje analytické funkce, které rozpoznají například protiprávní jednání, například jízdu v protisměru a přenáší také zvuk. Systém přitom respektuje tzv. privátní zóny, když automaticky znemožní pohled do oken bytů a domů.
Tak jak budou kamery ve městě přibývat, budou zanášeny i do mapových podkladů geoportálu. http://mapy.pardubice.eu/MyCity/kamery

Další zprávy z kategorie "Společnost"

22.1.

Turistický portál Východní Čechy získal v Brně 1. cenu

Obsah portálu, který provozuje Pardubický kraj, je pravidelně aktualizován nejen informačními centry, ale i poskytovateli služeb cestovního ruchu. Je k dispozici v devíti jazykových mutacích, má integrovaný mapový portál a plánovač výletů i na více dní. Součástí je i velké množství aktualizovaných turistických programů, které jsou na webu uspořádány podle cílových skupin nebo tematického zaměření. Nechybí ani bohatá videogalerie včetně virtuálních prohlídek zajímavých turistických cílů.

Společnost celý článek
15.10.

Ruské regiony projevují o pardubické letiště zájem. Jednání jsou však na samém počátku

Členové delegace Pardubického kraje, města Pardubic a společnosti EBA jednali v minulých dnech v Petrohradu o možnosti otevření konkrétních jednání se zástupci ruských leteckých společností a jednotlivých regionů.

Společnost celý článek
13.11.

Kraj začíná projektovat parkovací dům v Pardubické nemocnici. Stavba by mohla začít v roce 2020

Hlavním důvodem výstavby parkovacího domu je nedostatečný počet parkovacích míst pro zaměstnance a pacienty. „Pro parkování se v současné době využívají různé plochy v rámci areálu nemocnice, čímž dochází i k blokování průjezdu, ale i přilehlé místní komunikace včetně těch v rezidenční zástavbě.

Společnost celý článek
12.11.

Univerzita Pardubice připravila speciální program ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii

V týdnu od 12. do 16. listopadu slaví státní svátek České republiky a připomíná historické listopadové události, které mají své vazby na vysokoškolskou půdu. Program ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii univerzita pořádá pravidelně od roku 1997.

Společnost celý článek
16.2.

Východočeská policie používá jednotný informační systém

Policisté na východě Čech se zbavili několika různých počítačových systémů a začali pracovat v jediném informačním systému.

Společnost celý článek
13.5.

Polička vyhlášena historickým městem kraje

Diplom spojený s šekem na 50 tisíc korun převzal z rukou krajské radní Jany Pernicové starosta Poličky Jaroslav Martinů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting