Pardubice již investovali do zateplení škol půl miliardy

23.10.

Pardubice již investovali do zateplení škol půl miliardy

Město Pardubice investovalo během posledních deseti let do zateplení školních budov zhruba půl miliardy korun. „Teplého kabátu“ se díky tomu dočkalo již 24 škol a školek. Zatím posledním, pětadvacátým, zatepleným objektem je Dům dětí a mládeže Alfa v Polabinách.
„Se snižováním energetické náročnosti školských budov začalo město v roce 2008, kdy došlo k výměně oken a dveří a zateplení obvodových stěn a střechy u prvních tří mateřských škol. Od té doby bylo zatepleno 11 základních a 13 mateřských škol a jeden Dům dětí a mládeže,“ říká náměstkyně primátora zodpovědná za investice Helena Dvořáčková.
Právě DDM Alfa, zaměřený na volnočasové aktivity všech věkových skupin, je zatím poslední akcí tohoto druhu v Pardubicích. Zateplení a nutné opravy budovy na největším pardubickém sídlišti Polabiny, kam jen na zájmové kroužky dochází přes 3000 účastníků, přišly na 16,6 milionu korun. Téměř pěti miliony korun přispěla Evropská unie, zbývajících více než 11,5 milionu uvolnily Pardubice z městského rozpočtu.
Celkem Pardubice od roku 2008 investovaly do snižování energetické náročnosti školských budov 498 milionů korun. Částečně tyto projekty podpořila Evropská unie, zhruba přes čtvrt miliardy korun ale zaplatilo město ze svého rozpočtu. Investice se ale městu postupně vrátí. Jen za první tři roky, kdy město zateplilo 18 budov, se díky těmto úpravám podařilo omezit nutné vytápění o 42 procent a ušetřit tak více než 18 milionů korun a zároveň výrazně omezit vypouštění CO2 do ovzduší.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.6.

Co je to vlastně osobní bankrot

Návrh na osobní bankrot musí být podán na insolvenční soud s patřičnými náležitostmi.

Společnost celý článek
10.4.

Do Hradce Králové zamíří evropská vrtulníková špička

K vidění budou vrtulníky, letouny, produkty a služby z následujících sektorů jako jsou letecká záchranná služba, privátní a obchodní přeprava, prostředky pro průzkum, policejní činnost a armádu nebo vrtulníky určené k hašení požárů.

Společnost celý článek
8.11.

ČOI kontrolovala vlaková nádraží

Mezi další porušení patřilo nevydání (na žádost spotřebitele) dokladu o zakoupení výrobků se všemi stanovenými náležitostmi.

Společnost celý článek
29.12.

Odborníci varují před častým odhalováním dětí na internetu

„Jedná se o rozšířené chování, kdy dobrovolně sdílíte intimní materiály v prostředí internetu. V České republice ho realizuje poměrně velký počet dětí, ale také dospělých. Podle výsledků výzkumů na našem území v letech 2010-2015 dobrovolně sdílelo své intimní materiály 7-9 % dětí ve věku 11 až 17 let,“ upozorňuje Lenka Mužíčková ze serveru Budulínek.eu, která se více jak deset let systematicky věnuje problematice spotřebitelského chování.

Společnost celý článek
9.6.

V Dětenicích potkáte piráty i bytosti z pohádek

Uvidíte pirátskou základnu s vrakem lodi a naditou truhlu plnou zlata.

Společnost celý článek
26.8.

V Luži našli způsob jak řešit problémy se sociálně slabými

Podle starosty Zemana tak není potřeba tolik stavebních firem, protože práci zastanou tito místní.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting