Pardubice jsou díky compostainerům o krok napřed

31.7.

Pardubice jsou díky compostainerům o krok napřed

Již sedm let funguje v Pardubicích projekt  odděleného sběru bioodpadu od občanů. Původně probíhal pouze v několika městských částech, dnes však lze hnědé odpadové nádoby nalézt u rodinných domů již na celém území města. Letošní novinkou bylo zahrnutí lokalit Dražkovice a Nemošice.

Veškerý bioodpad svezený Službami města Pardubic při tomto projektu slouží jako jedna ze surovin pro výrobu kompostu v kompostárně v Dražkovicích, kterou taktéž provozují Služby. Každý, kdo se do projektu zapojí, má jedenkrát ročně nárok na bezplatný odběr padesáti kilogramů kompostu z dražkovické kompostárny. „Zapojit se lze kdykoliv během roku. Jedinou podmínkou je úhrada poplatku ve výši 300 Kč. Pro prvotní kontakt stačí vyplnit internetový formulář na drese  www.pardubice.eu/bioodpad,“ říká  Lea Tomková, ředitelka Služeb města Pardubic.

V hlavní sezóně, tedy od května do listopadu, probíhá svoz bioodpadu jedenkrát týdně, a to vždy v pátek. A co vše lze do opadových nádob na biologický odpad ukládat? Z běžného zahradního provozu je to obvykle zeleň, větve, listí, ovoce a zelenina nebo dřevní odpad.

Projekt odděleného sběru bioodpadu dává Pardubicím náskok: v řadě českých obcí a měst se o něm totiž zatím pouze hovoří. Přitom podle aktuálních informací uvažuje Ministerstvo životního prostředí České republiky o tom, že by od 1. 1. 2015 byl oddělený sběr bioodpadu v Česku povinný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.3.

Valentýnské odběry krve přilákaly 60 prvodárců

V průběhu Valentýnských odběrů krve přišlo na Transfúzní oddělení PKN dohromady 261 lidí.

Společnost celý článek
12.9.

Dny evropského dědictví: klíč i k nepřístupným památkám

Neděle 16. září může být lahůdkou pro milovníky historie a města.Řadu historických míst navíc oživí doprovodné akce.

Společnost celý článek
17.3.

Nejoblíbenějšími pardubickými herci jsou opět Petra Janečková a Ladislav Špiner

Sobotní noc v divadle se nesla v podobném duchu, moderátorské role se však ujala pardubická rodačka Jolana Voldánová, o zahájení plesu se postarala Komorní filharmonie Pardubice a přítomné svým zpěvem navíc potěšila také Leona Machálková.

Společnost celý článek
4.1.

Jindřich Sádovský je krajským miminkem roku 2010

První děvčátko a první chlapeček narození v roce 2010 v Pardubickém kraji obdrží pět tisíc korun a plyšovou hračku.

Společnost celý článek
10.6.

Fakulta restaurování Univerzity Pardubice otevřela v Litomyšli nové výstavy – obdivovat práce restaurátorů je možné i v létě

Kromě těchto dvou výstav mohou zájemci o restaurátorské umění zavítat také do prostor křížové chodby Piaristické koleje v Litomyšli, kde je umístěna TRVALÁ VÝSTAVA PRACÍ STUDENTŮ FAKULTY RESTAUROVÁNÍ. Na ní fakulta prezentuje všechny své restaurátorské ateliéry i katedry a vedle práce studentů mohou návštěvníci zhlédnout i rekonstrukci slunečních hodin v rajském dvoře kláštera.

Společnost celý článek
11.7.

Odběry vzorků DNA ve věznicích

Policie využívá zákonné možnosti k odběru genetických vzorků především proto, aby zvýšila možnost odhalení pachatelů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting