Pardubice jsou díky compostainerům o krok napřed

31.7.

Pardubice jsou díky compostainerům o krok napřed

Již sedm let funguje v Pardubicích projekt  odděleného sběru bioodpadu od občanů. Původně probíhal pouze v několika městských částech, dnes však lze hnědé odpadové nádoby nalézt u rodinných domů již na celém území města. Letošní novinkou bylo zahrnutí lokalit Dražkovice a Nemošice.

Veškerý bioodpad svezený Službami města Pardubic při tomto projektu slouží jako jedna ze surovin pro výrobu kompostu v kompostárně v Dražkovicích, kterou taktéž provozují Služby. Každý, kdo se do projektu zapojí, má jedenkrát ročně nárok na bezplatný odběr padesáti kilogramů kompostu z dražkovické kompostárny. „Zapojit se lze kdykoliv během roku. Jedinou podmínkou je úhrada poplatku ve výši 300 Kč. Pro prvotní kontakt stačí vyplnit internetový formulář na drese  www.pardubice.eu/bioodpad,“ říká  Lea Tomková, ředitelka Služeb města Pardubic.

V hlavní sezóně, tedy od května do listopadu, probíhá svoz bioodpadu jedenkrát týdně, a to vždy v pátek. A co vše lze do opadových nádob na biologický odpad ukládat? Z běžného zahradního provozu je to obvykle zeleň, větve, listí, ovoce a zelenina nebo dřevní odpad.

Projekt odděleného sběru bioodpadu dává Pardubicím náskok: v řadě českých obcí a měst se o něm totiž zatím pouze hovoří. Přitom podle aktuálních informací uvažuje Ministerstvo životního prostředí České republiky o tom, že by od 1. 1. 2015 byl oddělený sběr bioodpadu v Česku povinný.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.4.

Před Aviatickou poutí proběhne jedinečná burza

Páteční odpoledne, na které bude platit snížené vstupné 20Kč, bude patřit nejen nadšencům letecké archeologie, ale i všem, kteří se rádi podívají na přílety účastníků Aviatické pouti.

Společnost celý článek
10.6.

Přijďte k referendu!

Pozor, v referendu 13. 6. 2013 neplatí, že když zůstanete doma, zůstane vše při starém, nýbrž mohou nastat velké změny. Tak nezůstávejte doma a přijďte hlasovat. Když už bylo referendum vyhlášeno, má smysl se ho zúčastnit a vyslovit svůj názor.

Společnost celý článek
3.2.

Centrum pomáhá s integrací cizinců z třetích zemí

Služeb Centra využilo 341 cizinců z 20 zemí s dlouhodobým a trvalým pobytem v kraji.

Společnost celý článek
15.5.

Služby města Pardubic: Prožijte den s profesionály

Připraveny budou soutěže, ukázky práce techniky s možností vyzkoušet si ji nebo projekce filmu o práci Služeb.

Společnost celý článek
26.3.

Pardubickou KDU-ČSL povede vysokoškolský učitel

Pavel Bělobrádek jednoznačně vyhrál výběrové řízení na krajského manažera KDU-ČSL.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting