Pardubice jsou Městem pro byznys desetiletí

19.11.

Pardubice jsou Městem pro byznys desetiletí

Ve srovnávacím výzkumu, do něhož jsou každoročně zařazována všechna města a obce s rozšířenou působností, obstály Pardubice na výbornou. Město vynesly dlouhodobě dobré výsledky, zejména v oblasti přístupu veřejné správy, na první příčku krajského žebříčku. Pardubice se tak staly z podnikatelského hlediska lídrem kraje a Městem pro byznys desetiletí.
„Je to velký úspěch obstát v desetiletém hodnocení. Klíčové je vyzdvihnout práci úřadu, protože tam jsme získali hodně bodů. Zároveň bych chtěl říci, že město Pardubice se snaží dlouhodobě s podnikatelskou sférou aktivně spolupracovat. Také se nám podařilo rozjet další projekt na podporu podnikání v Pardubicích, kterým je inkubátor P-PINK, kde se snažíme vytvořit prostředí i pro mladé, začínající podnikatele, aby měli perspektivu a neodcházeli třeba do Prahy. Jinak vycházíme z tradice města, které je zaměřeno na elektrotechnický a chemický průmysl. Historicky byla vybudována průmyslová zóna, kde se etablovaly podniky z elektrotechnického průmyslu. Významnou část peněz jsme také investovali do polytechnického vzdělávání a chceme vystavět centrální polytechnické dílny, kde by žáci a studenti mohli posilovat své zaměření na tyto obory a navazovat na tradice,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát, který titul Město pro byznys desetiletí převzal.
Pardubice bodují v tomto srovnávání pravidelně, a to nejen v krajském měřítku, kdy v uplynulých deseti letech byly šestkrát na prvním místě, ale také celorepublikově. Mohou se pochlubit výbornou úrovní elektronické komunikace, nadstandartním rozsahem úředních hodin, vysokým počtem studentů a učňů v odborném vzdělávání, výbornou dopravní dostupností a řadou dalších pozitiv, podporujících podnikatelské prostředí. To vše se pak odráží ve vysokém počtu firem, které na území města působí.
Zdroj: pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.8.

Portál Realitnitrznice.cz spouští nový web

Realitní portál Realitnitrznice.cz spustil 1. srpna 2019 nový web. Jeho lepší zpracování zefektivní nabízené služby a usnadní vám prodej či nákup vytoužené nemovitosti.

Společnost celý článek
20.11.

Hejtman Martínek navštívil Jabkancovou pouť

Novopečený hejtman Pardubického kraje Radko Martínek navštívil uplynulou sobotu českotřebovskou Jabkancovou pouť.

Společnost celý článek
10.4.

Společnost CPI Property Group dokončila akvizici největšího obchodního centra v Královéhradeckém kraji. Futurum Hradec Králové ročně navštíví přes 5 milionů nakupujících

Hradecké Futurum bylo rozšířeno v roce 2012 o 9,5 tisíce metrů čtverečních na současných 39,1 tisíc metrů čtverečních obchodních ploch včetně 14 tisíc metrů čtverečních, ve kterých zákazníci naleznou hypermarket Tesco. V loňském roce otevřelo centrum nový dětský koutek, automyčku a přivedlo do regionu vůbec první kavárnu Starbucks.

Společnost celý článek
4.5.

Královéhradecké letiště ohromí burácení motorů silných aut i vrtulníků: Helicopter Show a Rally Show jsou za dveřmi

Sobotní program, který vypukne od 9 hodin v obou areálech, je určen pro širokou veřejnost. Doprovodný program Helicopter Show nabídne ukázky činností hasičů, policistů, zdravotníků, kynologů a mnoha dalších. Rodiny s dětmi si opět přijdou na své. Pro nejmenší diváky bude připraveno mnoho soutěží a cestu mezi programy jim zpříjemní turistický vláček. Hlavní letový program Helicopter Show začne od 13 hodin, přičemž několik letových ukázek mohou diváci spatřit již dříve. Naopak Rally Show nastartuje návštěvníky pěkně od rána. Na okruhu se hned v úvodu předvedou historické vozy a legendy motorsportu, které záhy vystřídají drifty a road show.

Společnost celý článek
31.1.

Dagmar Havlová děkuje občanům kraje za projevy soustrasti

Děkuje v něm za projevy soustrasti v kondolenční knize, kterou občané kraje podepisovali v budově bývalé reálky.

Společnost celý článek
19.8.

Pardubické kostely se otevřou milovníkům památek

Milovníci památek dostanou v neděli 14. září opět příležitost navštívit místa, která nejsou běžně přístupná.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting