Pardubice mají finalistu ve Zlaté oříšku

8.12.

Pardubice mají finalistu ve Zlaté oříšku

Pardubice budou mít o tomto víkendu zastoupení ve finále 15. ročníku soutěže Zlatý oříšek. Tento projekt podporuje aktivní, nadané a úspěšné děti z České republiky. Do finále postoupilo 30 dětí, mezi nimi, jako jediný z Pardubického kraje, i jedenáctiletý Jakub Zeman ze ZŠ Pardubice - Dubina.


„Do této soutěže se hlásí většinou děti zaměřené na jiné umělecké obory. Výtvarné změření je skutečně ojedinělé,“ řekla Jakubova třídní učitelka Edita Kárichová. Na finále Zlatého oříšku Jakub poveze model obrázku, se kterým letos bodoval v evropské umělecké soutěži. „Už se těším, až se budu moci na tento objekt přijet podívat do tvé školy,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková, která dnes Jakuba přijala na radnici, aby mu jménem města poděkovala za vzornou reprezentaci Pardubic v evropské soutěži. 


Koncem minulého školního roku totiž Jakub získal ocenění v umělecké soutěži Evropského patentového úřadu, kde v konkurenci tří tisíc děl dětí z celé Evropy obsadil druhé místo s obrázkem na téma Vynálezy a Evropa. Jak jeho 3D provedení zapůsobí na porotu Zlatého oříšku, se dozví již tento víkend v Brně, kde proběhne finále. 
Do soutěže o Zlatý oříšek Jakuba přihlásila ředitelka ZŠ Ludmila Kozáková. „Na Jakubovi úspěchy 

Jsme hrdí a budeme mu určitě všichni držet palce,“ řekla. Hlavním smyslem tohoto projektu je motivovat děti k rozvíjení nejrůznějších činností, ale také ukazovat veřejnosti, že u nás máme úspěšné a šikovné děti.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.1.

Jana Pernicová apeluje na správný výklad dějin

V pátek 9. ledna 1942 započala odvážná akce završená atentátem na říšského protektora Reinharda Heydricha.

Společnost celý článek
31.3.

Ministr Gandalovič navštívil Pardubický kraj

Odpoledne věnoval pozornost vyhodnocení likvidace ptačí chřipky, která postihla farmy na Orlickoústecku v létě loňského roku.

Společnost celý článek
25.2.

Řemeslníci v březnu začnou s montáží pětadvacítky

Už jen pár měsíců dělí nejen obyvatele města od toho, aby si mohli zaplavat v novém pětadvacetimetrovém bazénu, který se bude nacházet v prostoru mezi letní pláží a výstavním centrem Ideon. Stavaři zde nyní dokončují instalaci vzduchotechniky, v následujících dnech skončí práce na stropním podhledu a začátkem března přijde na řadu samotný bazén.

Společnost celý článek
26.11.

Exekuce majetku má svá jasná pravidla

Při exekuci movitého majetku dlužníka se sepíšou všechny takové věci, které lze prodat

Společnost celý článek
3.2.

Hejtman jednal v Třebové o dopravních investicích

Stávající silnice není stavěna na takový objem těžké nákladní dopravy, kterou produkuje významný regionální zaměstnavatel společnost Metrans. Proto se konstrukce vozovky musí zesílit, v projektu počítáme také s rozšířením vozovky až k vjezdu do kontejnerového překladiště.

Společnost celý článek
15.11.

Dotace na krajské silnice i hradecké terasy schváleny

V Libereckém kraji bylo podpořeno deset projektů s dotací bezmála 410 milionů korun.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting