Pardubice mají již téměř 90 tisíc obyvatel

13.2.

Pardubice mají již téměř 90 tisíc obyvatel

Pardubice mají již téměř 90 tisíc obyvatel

Pardubice měly koncem roku 2006 téměř 90 tisíc obyvatel. K překročení této hranice jim chybělo 46 lidí. Oproti roku 2005, v němž se město rozrostlo pouze o 79 nových občanů, se loni počet obyvatel krajského města zvýšil o téměř 1700, tedy o dvě procenta. Zásluhu na tom však nemá žádná populační exploze, ale přičlenění obce Hostovice se 246 obyvateli k městu a migrace pracovních sil. Bez „přistěhovalců“ by městu obyvatelé ubývali dál. Za poslední čtvrtletí roku 2006 se do Pardubic kromě „přehlášení“ Hostovických přistěhovalo 315 lidí, 167 dětí se tu narodilo a přibylo také 208 cizinců. Prakticky tak v evidenci obyvatel přibylo 936 lidí. Na druhé straně však ve stejném období 675 lidí zemřelo nebo se z Pardubic odstěhovalo. K poslednímu dni roku 2006 měly Pardubice 89.954 obyvatel, což je o 1694 obyvatel více, než ve stejném období roku předchozího. Město je nyní zhruba stejně lidnaté jako v roce 2002, kdy mělo 89.725 obyvatel. Devadesátitisícovou hranici překročily Pardubice naposled v roce 2001. Tehdy měly 90.668 obyvatel.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.5.

Dětský den s oblíbenými hrdiny v Paláci Pardubice

Předzvěstí Dětského dne, na který se všechny ratolesti každoročně těší, bude v Paláci Pardubice od 29. do 31. května zábavný program s hrdiny Star Wars. Každé odpoledne se zde budete moci vyfotit s jednou z filmových postav očekávaného filmu. Kromě toho najdete v obchodním domě i dvě sochy stormtroopera a fotostěnu, u které si můžete udělat rodinné fotografie. Právě od úterka do čtvrtka si také můžete vyzvednout hrací kartu, se kterou se zúčastníte pátečního soutěžního programu.

Společnost celý článek
1.10.

Česko prezentovaly švejkovské pivo a svíčková

Polským turistům se představil také Pardubický kraj, který zastupovala Destinační společností Východní Čechy.

Společnost celý článek
16.11.

Letecká nehoda na pardubickém letišti byla naštěstí jen cvičná

„Využili jsme odstávky letištní plochy na letišti k realizaci taktického cvičení, které simulovalo pád dopravního letadla. Tato akce byla dlouhodobě plánovaná. Scénář byl připraven do nejmenšího detailu,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Společnost celý článek
23.12.

Projděte se na Štědrý den městem

Kdo chce, může si třeba přijít na Pernštýnské náměstí zazpívat tradiční vánoční koledy. „Spousta lidí je již zvyklá po vánoční večeři a rozbalování dárků vyrazit na procházku do našeho krásného historického centra a projít se po památkách. I letos jsme se rozhodli pokračovat v tradici zpívání na schodech pardubické radnice. Všechny srdečně zveme na Štědrý večer do centra města, kde společně můžeme sdílet nejkrásnější svátky v roce za zvuku vánočních koled,“ zve na Štědrovečerní procházku náměstek primátora zodpovědný za kulturu Jakub Rychtecký.

Společnost celý článek
29.4.

KKK = Kraj komunikuje kvalitně

Společnost Westminster a Asociace komunikačních agentur udělily Pardubickému kraji ocenění za kvalitní komunikaci s veřejností.

Společnost celý článek
25.1.

Teploty pod bodem mrazu ohrožovaly hasiče při likvidaci požáru

Podle majitele se měla uvnitř objektu nacházet svářecí souprava – šest propanbutanových lahví a dvě lahve s CO2. Uvnitř bylo zaparkované i vozidlo. V 2.45 hodin se podařilo hasičům dostat požár pod kontrolu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting