Pardubice na Evropském summitu regionů

24.2.

Pardubice na Evropském summitu regionů

Město Pardubice se počátkem března představí v Praze na neformální prezentaci vybraných evropských a českých regionů. Dvoudenní akce je součástí doprovodného programu Evropského summitu regionů a měst, který se v Praze uskuteční 5. a 6. března 2009 v rámci českého předsednictví EU. „Pozvání je výsledkem naší účasti na letošním veletrhu cestovního ruchu Holiday World. Kromě řady zajímavých kontaktů, které jsme tam získali, přišla i nabídka reprezentovat v Praze Pardubický kraj,“ řekla Miloslava Matějková z oddělení vnějších vztahů pardubického magistrátu. Stejně jako na lednovém vídeňském veletrhu cestovního ruchu Ferien Messe byly Pardubice i na Holiday World v Praze zastoupeny Destinační společností východní Čechy, jejímž úkolem je podpora a rozvoj cestovního ruchu v regionu. Z Vídně si krajské město přivezlo pozvání na Český trh v Traiskirchenu, z Prahy na akci konanou v rámci českého předsednictví EU. Pardubice při prezentacích sázejí zejména na atraktivity, které jsou pro město typické – perník, jezdecký sport a hustou síť cyklostezek. Evropský summit regionů a měst bude, co do počtu účastníků, největší akcí českého předsednictví. Zúčastní se jej členové Výboru regionů a další významní politici z EU, včetně primátorů evropských hlavních měst, nejvyšších představitelů Evropské komise, Evropského parlamentu a dalších evropských institucí i čeští politici. Oficiální program summitu bude doplněn řadou akcí. Jednou z nich je neformální prezentace vybraných evropských a českých regionů Ochutnejte Prahu, v dolní části Václavského náměstí. Právě na tuto prezentaci byly Pardubice pozvány.  Vedle typického pardubického perníku nabídnou Evropanům také možnost vyzkoušet si pardubické cyklostezky, křižující město i jeho okolí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.10.

Zajímá vás vápno? Přijeďte do Litomyšle

Návštěvníci uvidí praktickou ukázku přípravy omítek, štuků a sgrafita.

Společnost celý článek
27.11.

Služby města Pardubic jsou na zimu připraveny

Plán zimní údržby je zpracován pro obvyklý stav meteorologické situace v zimním období s přihlédnutím ke společenským potřebám a ekonomickým možnostem města Pardubice a také k technickým a ekonomickým možnostem akciové společnosti Služeb města Pardubic. Plán mimo jiné obsahuje základní postup při vzniku mimořádné situace.

Společnost celý článek
24.7.

Pardubický kraj je v třídění odpadů na špici

Barevné kontejnery najdeme téměř všude a ve většině obcí přibývají. Třídit odpad není složité a stále více lidí se touto problematikou zabývá. Obyvatelé Pardubické kraje jsou v pomyslném žebříčku nad celorepublikovým průměrem.

Společnost celý článek
3.1.

První občánci Pardubického kraje v roce 2007: Vanessa a Petr

Za prvními občánky Pardubického kraje v roce 2007 se dnes 3. ledna 2007 vypraví vicehejtman Pardubického kraje

Společnost celý článek
15.11.

Houslista Ivan Ženatý a klavírista Martin Kasík zahrají v rodišti Bohuslava Martinů

Martin Kasík se věnuje klavírní hře od 4 let. Je vítězem jedné z nejprestižnějších světových soutěží Young Concert Artists Competition v New Yorku a mnoha domácích i mezinárodních soutěží, mj. soutěže Pražského Jara 1998. Koncertoval v řadě prestižních sálů, jako jsou Sál Berlínské filharmonie, Carnegie Hall, Avery Fisher Hall v New Yorku, Kennedy Center Washington, Tokyo Suntory Hall, a mnoho jiných.

Společnost celý článek
15.11.

V Paláci Pardubice se rozsvítí vánoční světla

Těšíme se na vás v neděli 26. 11. od 16 do 18 hodin v Paláci Pardubice na hlavní pasáži poblíž infostánku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting