Pardubice na Evropském summitu regionů

24.2.

Pardubice na Evropském summitu regionů

Město Pardubice se počátkem března představí v Praze na neformální prezentaci vybraných evropských a českých regionů. Dvoudenní akce je součástí doprovodného programu Evropského summitu regionů a měst, který se v Praze uskuteční 5. a 6. března 2009 v rámci českého předsednictví EU. „Pozvání je výsledkem naší účasti na letošním veletrhu cestovního ruchu Holiday World. Kromě řady zajímavých kontaktů, které jsme tam získali, přišla i nabídka reprezentovat v Praze Pardubický kraj,“ řekla Miloslava Matějková z oddělení vnějších vztahů pardubického magistrátu. Stejně jako na lednovém vídeňském veletrhu cestovního ruchu Ferien Messe byly Pardubice i na Holiday World v Praze zastoupeny Destinační společností východní Čechy, jejímž úkolem je podpora a rozvoj cestovního ruchu v regionu. Z Vídně si krajské město přivezlo pozvání na Český trh v Traiskirchenu, z Prahy na akci konanou v rámci českého předsednictví EU. Pardubice při prezentacích sázejí zejména na atraktivity, které jsou pro město typické – perník, jezdecký sport a hustou síť cyklostezek. Evropský summit regionů a měst bude, co do počtu účastníků, největší akcí českého předsednictví. Zúčastní se jej členové Výboru regionů a další významní politici z EU, včetně primátorů evropských hlavních měst, nejvyšších představitelů Evropské komise, Evropského parlamentu a dalších evropských institucí i čeští politici. Oficiální program summitu bude doplněn řadou akcí. Jednou z nich je neformální prezentace vybraných evropských a českých regionů Ochutnejte Prahu, v dolní části Václavského náměstí. Právě na tuto prezentaci byly Pardubice pozvány.  Vedle typického pardubického perníku nabídnou Evropanům také možnost vyzkoušet si pardubické cyklostezky, křižující město i jeho okolí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.6.

75let skautingu v Moravské Třebové

V Moravské Třebové letos slaví dvě výročí - 75 let od vzniku a 20 let od posledního obnovení.

Společnost celý článek
12.2.

Bonifantes odjíždějí na turné po Kanadě a USA

Intenzivní pěvecká příprava probíhá již půl roku a zpěváci za sebou tak mají desítky hodin zkoušení, díky kterým jsou nyní připraveni podat za oceánem ty nejlepší výkony a současně hlasově a fyzicky ustát pětitýdenní cestu. Sbormistr Jan Míšek zařadil do výběrové sestavy 31 zpěváků, kteří předvedou své pěvecké umění na více než 40 koncertech. To, že se bude jednat o skutečně nabitý program nejen po hudební stránce, je patrné ze samotné trasy turné, protože sbor ujede přes 7000 kilometrů. Svou cestu započne v kanadském Torontu a bude pokračovat přes Ottawu, Montréal, Farmington, Boston, West Hartford, New York, Baltimore, Philadelphii, Bethlehem, Cleveland, Chicago, Springfield, St. Louis, Cedar Rapids a cestování ukončí v Minneapolis.

Společnost celý článek
24.2.

Silničáři lákali studenty do práce v oboru

Navíc věkový průměr našich zaměstnanců je vyšší, takže je jen otázkou času, kdy budeme muset uvolněná místa obsazovat mladými lidmi,“ řekl ředitel SÚS Pk Miroslav Němec. Podobně hovořil také náměstek hejtmana Jaromír Dušek, který navíc připomněl i další výhodu práce v silničním hospodářství: „Není tajemstvím, že v Pardubickém kraji na tom nejsme s výší mezd kdovíjak dobře. Přesto si dovolím tvrdit, že právě v oboru silničního hospodářství patří mzdy k té vyšší hranici.“

Společnost celý článek
3.5.

Falešný policista se schoval na toaletě

Muž tvrdil, že potřebuje odcestovat do Brna a že pouze na zastávce upadl. O skákání z vlaku nepadlo z jeho úst ani slovo.

Společnost celý článek
1.4.

Zelená brána se otvírá návštěvníkům

Návštěvníky Zelené brány nečeká jen výjimečná podívaná, ale také výstava o historii této unikátní památky.

Společnost celý článek
7.8.

Potápěči nalezli pod hladinou starou munici

Při vylovení tohoto předmětu zavolali policejního pyrotechnika.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting