Pardubice na Evropském summitu regionů

24.2.

Pardubice na Evropském summitu regionů

Město Pardubice se počátkem března představí v Praze na neformální prezentaci vybraných evropských a českých regionů. Dvoudenní akce je součástí doprovodného programu Evropského summitu regionů a měst, který se v Praze uskuteční 5. a 6. března 2009 v rámci českého předsednictví EU. „Pozvání je výsledkem naší účasti na letošním veletrhu cestovního ruchu Holiday World. Kromě řady zajímavých kontaktů, které jsme tam získali, přišla i nabídka reprezentovat v Praze Pardubický kraj,“ řekla Miloslava Matějková z oddělení vnějších vztahů pardubického magistrátu. Stejně jako na lednovém vídeňském veletrhu cestovního ruchu Ferien Messe byly Pardubice i na Holiday World v Praze zastoupeny Destinační společností východní Čechy, jejímž úkolem je podpora a rozvoj cestovního ruchu v regionu. Z Vídně si krajské město přivezlo pozvání na Český trh v Traiskirchenu, z Prahy na akci konanou v rámci českého předsednictví EU. Pardubice při prezentacích sázejí zejména na atraktivity, které jsou pro město typické – perník, jezdecký sport a hustou síť cyklostezek. Evropský summit regionů a měst bude, co do počtu účastníků, největší akcí českého předsednictví. Zúčastní se jej členové Výboru regionů a další významní politici z EU, včetně primátorů evropských hlavních měst, nejvyšších představitelů Evropské komise, Evropského parlamentu a dalších evropských institucí i čeští politici. Oficiální program summitu bude doplněn řadou akcí. Jednou z nich je neformální prezentace vybraných evropských a českých regionů Ochutnejte Prahu, v dolní části Václavského náměstí. Právě na tuto prezentaci byly Pardubice pozvány.  Vedle typického pardubického perníku nabídnou Evropanům také možnost vyzkoušet si pardubické cyklostezky, křižující město i jeho okolí.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.4.

Veřejná žádost o omluvu za uvedení nepravdivých výroků

Měl jste před novináři například prohlásit, že jsem se podílel na organizování protestů proti tomuto shromáždění ČSSD.

Společnost celý článek
15.10.

Science Café aneb na slovíčko s vědcem: Čeští svobodní zednáři ve XX. století

„Tématika svobodného zednářství je v širší veřejnosti dodnes spojena s mnoha nehistorickými výmysly a představami. Z části je tomu tak proto, že se první zednáři sice objevili v osvícenské době, ale jejich kořeny sahají až do raného novověku, sami pak mnohdy svou existenci vztahují až ke starověku, a navíc zednářství standardně patřilo k „tajným“ společnostem“, vysvětluje doc. Čechurová.

Společnost celý článek
11.10.

Do Pardubic přijíždějí učitelé ze Švédska

Během dlouholetého partnerství obou měst se vytvářejí vztahy nejen mezi městskými úřady...

Společnost celý článek
2.4.

Petra Zápecová z Moravské Třebové bude fotit Obamu

Talentovaná umělkyně obdržela osobní pozvání od Klausovy prezidentské kanceláře.

Společnost celý článek
21.8.

V Noční Seči kralovali hasiči z Morašic a Hlinska

V kategorii žen obsadilo druhé místo družstvo Trhové Kamenice, třetí družstvo Výsonína. Domácí Seč skončila v požárním útoku mužů na třetím místě za druhým FDH Choltice.

Společnost celý článek
7.1.

Hasiči vyprošťují auta z příkopu. Silný mráz trhá potrubí

Do Zámrsku hasiči vyjížděli v 9.53 hodin, kdy tu havaroval osobní automobil a svou jízdu ukončil opět v příkopu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting