Pardubice: o nové doklady požádejte včas

1.12.

Pardubice: o nové doklady požádejte včas

Pardubice: o nové doklady požádejte včas

K elektronicky čitelným pasům, které se v České republice vydávají od roku 2006, přibudou od nového roku také občanské průkazy opatřené čipem. Kvůli počítačovému propojení databází cestovních dokladů a občanských průkazů nebude možné v poslední prosincové dekádě požádat o vydání těchto dokladů. Občanům, kteří potřebují nové doklady tak zbývá k podání žádosti jen pár týdnů. "Způsob vyřizování žádostí o elektronicky čitelné občanské průkazy bude velmi podobný vyřizování žádostí o cestovní pas a bude probíhat i na stejném počítačovém vybavení. Kvůli propojení žádostí budou terminály na cestovních dokladech mimo provoz od 20. do 30. prosince a na občanských průkazech od 15. do 30. prosince. V tomto období tedy nebude možné podat žádost o nový doklad,“  řekla Blanka Stehnová, vedoucí oddělení občanských průkazů, cestovních dokladů a evidence obyvatel pardubického magistrátu. „Již hotové doklady si však bude možno vyzvedávat, pasy s biometrickými údaji však jen do 23. prosince,“ dodala Stehnová. Elektronické občanské průkazy budou oproti dosavadním doplněny o mikročip s biometrickými údaji,  který umožní snadnou identifikaci držitele průkazu. Stávající občanské průkazy zůstávají v platnosti do doby v nich vyznačené.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

20.4.

Investice do silnic II. A III. třídy schváleny

Rada Pardubického kraje schválila Provozní plán Správy a údržby silnic Pardubického kraje (SÚS Pk).

Společnost celý článek
23.10.

Orlické hory a Podorlicko se objevily v americkém televizním vysílání

CATV je veřejné a nekomerční vysílání, jediný televizní program na světě, který má formu pravidelných pořadů v angličtině o České republice, jejích přírodních krásách, tradicích a kultuře

Společnost celý článek
31.1.

Zabodovali společně, včetně psa Darse

O zadržení a následné eskortě obou mužů byla informována státní zástupkyně a oba podezřelí byli umístěni do policejní cely.

Společnost celý článek
23.12.

Východočeské divadlo bude na Štědrý den zpívat

Diváci uvidí netradiční orchestr složený ze zaměstnanců divadla, opět si však budou moci i sami na jevišti zahrát či zazpívat.

Společnost celý článek
15.2.

Město sníží poplatky za svatby na Kuňce a na zámku

Namísto dvou tisíc nyní snoubenci za obřad v historických kulisách městu zaplatí tisíc korun. Stejně bude snížen také správní poplatek za svatby na pardubickém zámku.

Společnost celý článek
16.9.

Kraj poděkoval starostům obcí

Minutou ticha si pak účastníci připomenuli památku kolegů a starostů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting