Pardubice: o nové doklady požádejte včas

1.12.

Pardubice: o nové doklady požádejte včas

Pardubice: o nové doklady požádejte včas

K elektronicky čitelným pasům, které se v České republice vydávají od roku 2006, přibudou od nového roku také občanské průkazy opatřené čipem. Kvůli počítačovému propojení databází cestovních dokladů a občanských průkazů nebude možné v poslední prosincové dekádě požádat o vydání těchto dokladů. Občanům, kteří potřebují nové doklady tak zbývá k podání žádosti jen pár týdnů. "Způsob vyřizování žádostí o elektronicky čitelné občanské průkazy bude velmi podobný vyřizování žádostí o cestovní pas a bude probíhat i na stejném počítačovém vybavení. Kvůli propojení žádostí budou terminály na cestovních dokladech mimo provoz od 20. do 30. prosince a na občanských průkazech od 15. do 30. prosince. V tomto období tedy nebude možné podat žádost o nový doklad,“  řekla Blanka Stehnová, vedoucí oddělení občanských průkazů, cestovních dokladů a evidence obyvatel pardubického magistrátu. „Již hotové doklady si však bude možno vyzvedávat, pasy s biometrickými údaji však jen do 23. prosince,“ dodala Stehnová. Elektronické občanské průkazy budou oproti dosavadním doplněny o mikročip s biometrickými údaji,  který umožní snadnou identifikaci držitele průkazu. Stávající občanské průkazy zůstávají v platnosti do doby v nich vyznačené.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.10.

TechnoPark Pardubice

V průmyslové zóně v Pardubicích se uskuteční slavnostní poklepání základního kamene nové budovy TechnoParku Pardubice.

Společnost celý článek
6.12.

Herci Východočeského divadla Pardubice již tradičně potěšili děti v Pardubické nemocnici. Navštívili je ve slušivých kostýmech Mikuláše, anděla a čerta.

Za pacienty dětského oddělení a oddělení dětské chirurgie v průběhu pondělního dopoledne dorazil Mikuláš a pochopitelně s sebou přibral anděla s čertem.

Společnost celý článek
16.3.

V Pardubicích opravují výhybky Místo vlaků pojedou autobusy.

Osobní vlaky budou v úseku Pardubice hlavní nádraží – Kostěnice a zpět nahrazeny autobusy.

Společnost celý článek
16.7.

Hasiči se fakt zapotili

V obci Řetůvka bylo popadaných 30 stromů, které uvěznily několik aut.

Společnost celý článek
17.2.

Letos se chystá již druhý ročník Apetit festivalu

Loňský ročník se velmi vydařil, účastnilo se ho přes dvacetpět tisíc lidí. I letos se pardubické dostihové závodiště stane místem setkání gurmánů. Cílem bude opět vybrat ty nejlepší nejen z východočeského regionu, kteří budou prezentovat tu nejlepší gastronomii.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting