Pardubice: o nové doklady požádejte včas

1.12.

Pardubice: o nové doklady požádejte včas

Pardubice: o nové doklady požádejte včas

K elektronicky čitelným pasům, které se v České republice vydávají od roku 2006, přibudou od nového roku také občanské průkazy opatřené čipem. Kvůli počítačovému propojení databází cestovních dokladů a občanských průkazů nebude možné v poslední prosincové dekádě požádat o vydání těchto dokladů. Občanům, kteří potřebují nové doklady tak zbývá k podání žádosti jen pár týdnů. "Způsob vyřizování žádostí o elektronicky čitelné občanské průkazy bude velmi podobný vyřizování žádostí o cestovní pas a bude probíhat i na stejném počítačovém vybavení. Kvůli propojení žádostí budou terminály na cestovních dokladech mimo provoz od 20. do 30. prosince a na občanských průkazech od 15. do 30. prosince. V tomto období tedy nebude možné podat žádost o nový doklad,“  řekla Blanka Stehnová, vedoucí oddělení občanských průkazů, cestovních dokladů a evidence obyvatel pardubického magistrátu. „Již hotové doklady si však bude možno vyzvedávat, pasy s biometrickými údaji však jen do 23. prosince,“ dodala Stehnová. Elektronické občanské průkazy budou oproti dosavadním doplněny o mikročip s biometrickými údaji,  který umožní snadnou identifikaci držitele průkazu. Stávající občanské průkazy zůstávají v platnosti do doby v nich vyznačené.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.4.

Tajní „kontroloři“ testovali krajské úředníky

Nebojte se vyrazit na Krajský úřad Královéhradeckého kraje.

Společnost celý článek
15.5.

Cyklo Glacensis 2007

Město Choceň se letos připojí k tradiční akci Cyklo Glacensis a stane se jedním ze startovacích míst.

Společnost celý článek
12.8.

Primátor Charvát: Připravme se na případné přívalové deště včas

Sucho a tropická vedra mají pokračovat minimálně do pátku. Meteorologové předpokládají denní teploty v rozmezí 32 až 37 stupňů Celsia.

Společnost celý článek
30.11.

Sdružení obcí Orlicko informuje lyžaře

Novinkou provozu běžkařských tratí je rozšiřování informovanosti o lyžařských běžeckých trasách a o stavu jejich úpravy.

Společnost celý článek
17.5.

Hypermarkety Globus budou nově pomáhat veřejně prospěšným organizacím ve svém okolí.

Podpora konkrétních projektů a skutečný užitek pro lidi v místech, kde se hypermarkety nalézají, to jsou záměry nového charitativního programu společnosti Globus. „Jsme nedílnou součástí míst, kde se naše hypermarkety nachází. Chceme se proto dlouhodobě zapojovat do života lidí v našem okolí, do zlepšování věcí, které se bezprostředně týkají i našich zákazníků, ať už jsou v Praze, Chomutově nebo v Trmicích,“ vysvětluje Pavla Hobíková z Globusu, proč se hypermarkety rozhodly k vlastnímu novému programu Lepší svět.

Společnost celý článek
8.4.

Svojšický Slunovrat – vzpomínáte ...?

Připomenout si atmosféru, pohodu, neopakovatelné chvíle a zážitky přijde řada hostů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting